Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Jesteś tutaj: Projekty » Archiwum 2014 » Scena jest Wasza

Scena jest Wasza

Aktualności | Głosowanie publiczności

Scena jest Wasza (SJW) to niecodzienny cykl mający na celu promowanie młodych talentów z Torunia i okolic. W wakacyjne, czwartkowe wieczory Scena Letnia zostanie oddana w ręce artystów, prezentujących swoją działalność szerszemu gronu odbiorców.

Scena Letnia jest jedną z atrakcji trwającego w czerwcu, lipcu i sierpniu Kulturalnego Lata, koordynowanego przez Toruńską Agendę Kulturalną. Usytuowana na Rynku Staromiejskim będzie stanowić centrum otwartych dla publiczności imprez wakacyjnych w mieście.

Inicjatywa akcji Scena jest Wasza powstała z myślą o lokalnych solistach i zespołach. Jest okazją stworzoną dla ludzi muzyki, umożliwiającą im promocję własnej aktywności artystycznej.

W każdy czwartek od godziny 18.00 do 20.00 scena będzie należała do Was, Debiutanci! Możecie nie tylko zaprezentować się przed toruńską publicznością, ale także wziąć udział w konkursie i zdobyć niezwykłą nagrodę — realizację profesjonalnego wideoklipu na terenie Torunia.

Toruńskie Wodociągi   Partnerem akcji „Scena jest Wasza” są Toruńskie Wodociągi Sp. z o.o.

Wyniki głosowania publiczności

  1. Storytellers: 205 głosów
  2. Karolina Zielińska: 95 głosów
  3. Groove Gravity: 80 głosów
  4. Noisy Girl & Cinek: 63 głosy
  5. Draże: 28 głosów
  6. Lux Mortuum: 20 głosów
  7. White Rabbit: 16 głosów
  8. Moove: 8 głosów
  9. Painkiller: 3 głosy

W piątek, 5 września 2014 roku o godzinie 18.00 na Rynku Staromiejskim w Toruniu odbędzie się finałowy koncert 3 najlepszych zespołów, będący podsumowaniem inicjatywy Sceny Letniej.

Scena jest Wasza
Regulamin akcji

Na Scenie Letniej w 2014 r. wystąpili

„Draże”.Zespół Draże został założony w 2009 roku przez Piotera i Szimona, którzy poznali się w niejasnych okolicznościach na korytarzu pewnego toruńskiego szpitala. Od razu gdy dowiedzieli się o swoich muzycznych zamiłowaniach, przypadli sobie do gustu. Później zespół, jak to zespół, zmieniał muzyków jak rękawiczki. Byli gitarzyści, wokaliści, gitarzysto — wokaliści jednak trzon w postaci sekcji, bądź cobądź rytmicznej, pozostał niezmienny na przestrzeni lat. Następnym „nabytkiem” Draży był Łuki, który wniósł do kapeli świeżość mroźnego, zimowego, kacowego poranka oraz koloryt zamglonego, listopadowego popołudnia. Jest w zespole autorem tekstów. Muzyka wykonywana przez zespół powstaje przy wspólnym udziale wszystkich Drażów. Niedawno Draże zapoznały wybitnie uzdolnionego wokalistę. Bartjek bo to właśnie o niego chodzi, po wielu namowach i negocjacjach wysokości honorarium, postanowił pomóc chłopakom, bo to fajni chłopacy.

A także: Storytellers, Noisy Girl & Cinek, Karolina Zielińska, Moove, Lux Mortuum, Groove Gravity, Painkiller oraz White Rabbit.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+