Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Jesteś tutaj: O nas » Regionalny Program Operacyjny

Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Bella Skyway Festival

Tegoroczna edycja Bella Skyway Festival odbędzie się 20–25 sierpnia 2019. Już po raz jedenasty artyści z całego świata zaprezentują swoje prace w przestrzeni Starego Miasta. Na największym plenerowym wydarzeniu kulturalnym organizowanym w województwie kujawsko-pomorskim swoje prace zaprezentuje kilkunastu artystów z całego świata. W programie 11. edycji Bella Skyway Festival znajdą się szczególnie doceniane przez festiwalową publiczność mappingi 3D na zabytkach Starego Miasta.  Projekcje multimedialne wpisane zostaną w architekturę m.in. Collegium Maximum UMK i budynku Urzędu Marszałkowskiego.

Idea tegorocznej edycji to „Różnorodność miejsca”. Plastyczność, otchłań, nieosiągalność, chłód, głębia  czy zakrzywienie przestrzeni. Elementy składowe wszechświata wciąż zadziwiają człowieka skalą swojej różnorodności. W roku pięćdziesiątej rocznicy lądowania człowieka na Księżycu artyści próbują się zmierzyć z nieustannym pragnieniem człowieka do poznawania tego co nowe, doświadczania tego co na pozór nieosiągalne. Festiwal, podobnie jak natura, która formuje nieznane jeszcze fragmenty wszechświata, dzięki kreatywności i wyobraźni artystycznej zamieni miasto w przestrzeń wyjątkową, a widz znajdzie się w centrum tej wyprawy w nieznane.

  • Wkład Prywatny Partnera wynosi: 904 896,02 netto
  • Wysokość dofinansowania ze środków RPO: 904 896,02 zł netto
  • Całkowity budżet: 2 091 336,76 netto

Festiwal Sztuki Faktu

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Faktu pod dyrekcją artystyczną Jacka Snopkiewicza od 2013 roku promuje gatunki misyjne wyrastające z konkretnych zdarzeń — reportaż, dokument, teatr. To jedyne wydarzenie w Polsce, w ramach którego prezentowane są najciekawsze reportaże telewizyjne ostatnich lat. W latach 2013-2015 Festiwal był współorganizowany przez Telewizję Polska, która obecnie pełni rolę partnera. Festiwal skupia się na sztuce reportażu pokazując jej nowe nurty i kierunki. W ramach wydarzenia oprócz pokazów filmowych organizowane są również spotkania autorskie, dyskusje, warsztaty czy debaty. Różnorodny program pozwala oprócz reportaży pokazać też najciekawsze produkcje dokumentalne, filmy fabularne i spektakle (teatr faktu).

Programowym założeniem szóstej edycji Festiwalu Sztuki Faktu było hasło „Łączy nas historia” — silnie związane z setną rocznicą odzyskania przez Polską niepodległości.

Partnerem głównym zeszłorocznej edycji Festiwalu Sztuki Faktu było Województwo Kujawsko-Pomorskie. Partnerami edycji byli również Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Biełsat TV oraz Telewizja Polska. Sponsorami festiwalu byli natomiast PGE Toruń, FF Music oraz Niezła Sztuka.

  • Wkład Prywatny Partnera wynosi: 109.199,00 zł netto
  • Wysokość dofinansowania ze środków RPO: 109.199,00 netto
  • Całkowity budżet: 362 507,31 zł netto

Festiwal Teatrów Ulicznych

Festiwal Teatrów Ulicznych już po raz piąty zaprezentuje latem na obszarze toruńskiej Starówki zróżnicowaną ofertę przedstawień teatralnych, adresowanych zarówno do mieszkańców, jak i turystów. Publiczność będzie miała okazję zapoznać się z najciekawszymi propozycjami artystycznymi uznanych zespołów polskich i zagranicznych, korzystających nie tylko ze środków teatralnych, ale także sztuki światła, akrobacji i nowych sztuk wizualnych.

Festiwal rozpocznie się na przełomie czerwca i lipca i obejmie kilkanaście zróżnicowanych widowisk ulicznych z całej Polski i innych krajów europejskich takich jak chociażby Francja, Austria czy Niemcy. W ofercie festiwalu zaplanowano kilkanaście wydarzeń plenerowych w przestrzeni zespołu staromiejskiego lub jego okolicy. Poszczególne spektakle będą adresowane dla różnych pokoleń mieszkańców i goszczących w mieście turystów. Zaprezentowane zostaną najnowsze trendy współczesnego teatru ulicznego oparte na połączeniu muzyki, światła i sztuki cyrkowej.

  • Wkład Prywatny Partnera wynosi: 115 090,00 zł netto
  • Wysokość dofinansowania ze środków RPO: 115 090,00 zł netto
  • Całkowity budżet: 460 895,45 zł netto

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+