Leśny Doktor – w ramach projektu sfinansowano wykonanie kostiumów oraz elementów barwnej scenografii na potrzeby przedstawień dla dzieci. Celem projektu było oswojenie dzieci z lekarzem poprzez sztukę teatralną. Na podstawie bajki o leśnym doktorze przygotowano adaptację teatralną i wyreżyserowano spektakl dla dzieci, który można było oglądać w toruńskich domach dziecka trzykrotnie w dniach 5-7.11.2012.
Debiutancki krążek — w ramach projektu zrealizowany został debiutancki album toruńskiego zespołu Absurd. Wydaniem nagranego materiału zajęło się HRPP Records.
Filmogranie – to projekt dotyczył realizacji warsztatów o tematyce filmowej, związanej z rejestrowaniem obrazu i jego obróbką. Cykl warsztatów miał na celu popularyzację wiedzy na temat kina, dźwięku i sztuk wizualnych, promowanie postaw twórczych wobec kultury oraz ułatwienie dzieciom i młodzieży z tzw. mniejszymi szansami dostępu do kultury i sztuki współczesnej. Cztery spotkania warsztatowe odbyły się w dniach 20 i 21 października 2012.
Aqualuna – w ramach projektu opublikowano artystyczne wydawnictwo multimedialne w postaci DVD i CD zatytułowane „Aqualuna. Alchemichal Transformation through Vision and Sound. Ponadto dnia 22 grudnia 2012 zaprezentowano film w Centrum Rozwoju Ajanta (Wrzosy) oraz przeprowadzono mini-warsztaty audiowizualne.
Zagraj to sam – projekt składał się z trzech działań, skierowanych do mieszkańców Torunia. Pierwszym był konkurs dla młodych toruńskich zespołów, którego finał odbył się w klubie „Od Nowa”. Drugim działaniem były warsztaty managerskie, trzecim zaś warsztaty dźwiękowe zachęcające do zapoznania się z podstawami dotyczącymi edycji dźwięku i powstawania słuchowisk radiowych.
Galerie na lamperie – w ramach projektu zrealizowano mural w budynku VII Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Odbył się również cykl warsztatów dotyczących przygotowań do malowania i tworzenia szablonów. Wernisaż odbył się 21 grudnia 2012.
IANNAI PROJECT – Tribute to Ciechowski – w ramach projektu dnia 19.12.2012 w Hard Rock Pub Pamela w Toruniu odbył się koncert poświęcony pamięci lidera zespołu Republika – Grzegorza Ciechowskiego. Dzięki realizacji projektu utwory Republiki ukazane zostały w zupełnie nowej aranżacji pełnej elektronicznych brzmień.
Spektakl teatralny – w ramach projektu w dniach 17 grudnia 2012 r. i 9 lutego 2013 r. nowo powstały toruński Teatr Jednorazowy składający się z byłych członków studenckich grup The Spinning Globe i Perpetuum Mobile wystawił swój premierowy spektakl „Kto się boi Virginii Woolf”, który został pokazany w Hard Rock Pubie Pamela oraz w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu.
Rubinek, Wrzosiak i Mokroduszek – w ramach projektu zrealizowano cykl rzeźbiarskich warsztatów dla dzieci w wieku 4-6 lat. Warsztaty odbyły się w przedszkolach w trzech toruńskich dzielnicach: na Rubinkowie, Mokrym i Wrzosach. Zadaniem dzieci było stworzenie postaci – mieszkańca danego osiedla Rubinka, Wrzosiaka i Mokroduszka. Warsztaty odbyły się 10, 12 oraz 17 grudnia 2012 roku.