Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Jesteś tutaj: Wydarzenia kulturalne » Archiwum 2011 » Rock-opera „Krzyżacy”

Rock-opera „Krzyżacy”

Aktualności | Serwis internetowy | Materiały do pobrania

Znakomici polscy wokaliści: Artur Gadowski (IRA), Paweł Kukiz (Piersi), Maciej Balcar (Dżem) i Maciej Silski wystąpią 16 maja 2011 roku w Toruniu w rock-operze „Krzyżacy”. Widowisko zostanie zaprezentowane o godz. 20.00 w scenerii Fosy Zamkowej, w ramach cyklu wydarzeń upamiętniających zawarcie I i II Pokoju Toruńskiego. Wstęp wolny.

„Krzyżacy” to przygotowane z wielkim rozmachem muzyczne widowisko, nawiązujące do klasyki światowej rock-opery. Akcja spektaklu toczy się na przełomie XIV i XV wieku. Opowiada historię miłości Danusi Jurandówny (Olga Szomańska) i Zbyszka z Bogdańca (Maciej Silski) oraz zakochanej w Zbyszku Jagienki Zychówny (Joanna Dec). Historia miłosna rozgrywa się na tle konfliktu polsko-krzyżackiego i wielkiej wojny w 1410 roku.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+