Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Jesteś tutaj: Wydarzenia kulturalne » Archiwum 2011 » godzina czterdzieści osiem

godzina czterdzieści osiem

Aktualności | Serwis internetowy | Materiały do pobrania

Aula UMK jako gigantyczny ekran, spektakularny boom box, wykorzystywany podczas największych światowych wydarzeń muzycznych i wyjątkowi artyści muzycznej sceny elektroniczno-klubowej – to jedynie niektóre z atrakcji widowiska audiowizualnego „godzina czterdzieści osiem”, które zaprezentowano w Toruniu 12 kwietnia 2011 roku, z okazji 50. rocznicy pierwszego lotu człowieka w kosmos.

Publiczność została zabrana w fascynującą, kosmiczną podróż. W pierwszej części spektaklu, w formie multimedialnej prezentacji z elementami mappingu 3D, opowiedzieliśmy o początkach wszechświata i o naszym w nim miejscu. Wizualizacjom towarzyszyła muzyka multiinstrumentalisty Józefa Skrzeka. W drugiej części wieczoru usłyszeliśmy koncert w wykonaniu DJ Adamusa i zaproszonych gości: gitarzysty Jacka Królika, saksofonisty Banansq oraz MC Jakoba. Wizualizację tworzył na żywo VJ Nikon. Widowisko oparte na wielkoformatowych projekcjach wykorzystywało zarówno materiały archiwalne, jak i grafiki przygotowane specjalnie na tę okazję. Oglądane na fasadzie Auli UMK i kilkudziesięciometrowej konstrukcji stalowego boomboxu robiły wrażenie.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+