Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Jesteś tutaj: Projekty » Archiwum 2014 » Culture Onrush

Culture Onrush

Aktualności Culture Onrush

W ramach Wolontariatu Europejskiego (European Voluntary Service — EVS), finansowanego przez program Unii Europejskiej „Młodzież w działaniu” od 1 marca 2014 roku w Toruńskiej Agendzie Kulturalnej goszczą dwie wolontariuszki z Hiszpanii: Raquel Insua Fernández i Iria Covelo Veiga.

Myślę, że Wolontariat Europejski to doskonały pomysł i wspaniała okazja ku temu, by zrobić coś pożytecznego, przy okazji rozwijając się osobiście. To także dobry sposób na nauczenie się nowych języków oraz poznanie nowych kultur i stylów życia — wyjaśnia Raquel Insua Fernández, która studiuje projektowanie wnętrz na Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania im. Pabla Picassa w A Coruñie.

Często myślałam o wolontariacie i myślę, że teraz, gdy skończyłam studia, nadszedł właściwy czas na to, by zrealizować wcześniejsze plany. Pomaganie innym, współpraca przy tym, by świat stał się trochę lepszym miejscem, pozwalają dojrzeć i spojrzeć w inny sposób na rzeczywistość — dodaje Iria Covelo Veiga, która w ubiegłym roku ukończyła prawo na uniwersytecie w Santiago de Compostela.

Wolontariuszki będą uczestniczyć w realizacji projektów kulturalnych koordynowanych przez Toruńską Agendę Kulturalną, zaangażują się w działalność na rzecz lokalnej społeczności, a także będą promować ideę wolontariatu jako cennego doświadczenia zawodowego.

Do najważniejszych celów projektu „Culture Onrush” należą: promowanie aktywności obywatelskiej młodzieży, rozwijanie poczucia solidarności i promowanie tolerancji, pogłębianie wzajemnego zrozumienia między młodzieżą z różnych krajów, przyczynianie się do poprawienia jakości systemów wspierających działania młodzieżowe i rozwoju potencjału organizacji społeczeństwa obywatelskiego w zakresie problematyki i działań młodzieżowych.

Dziewczyny przyjechały z dużym bagażem nie tylko w postaci walizek, ale też entuzjazmu i zapału do działania. Na razie poznają Toruń oraz naszą pracę „od kuchni”. W czasie trwającego siedem miesięcy pobytu będą nam pomagały w organizacji wydarzeń kulturalnych, jednocześnie promując program EVS wśród toruńskiej młodzieży, między innymi za pośrednictwem bloga i lokalnych mediów — informuje Mateusz Czyżniewski, koordynator projektu.

Projekt „Culture Onrush” umożliwi wolontariuszkom zdobycie kompetencji niezbędnych do bycia aktywnymi obywatelkami, takich jak umiejętność pracy w grupie, rozwiązywanie konfliktów, tolerancja i solidarność. Hiszpanki będą także miały szansę na rozwinięcie cennych umiejętności, które zwiększą ich szanse na zatrudnienie na rynku europejskim (m.in. znajomość języków obcych, kompetencje informatyczne).

Program Młodzież w działaniuMiasto ToruńToruńska Agenda Kulturalna

Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Ten materiał odzwierciedla jedynie
stanowisko jego autora, a Komisja nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania zawartych w nim informacji.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+