Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Jesteś tutaj: Projekty » Archiwum 2013 » Culture — Here We Go!

Culture — Here We Go!

W ramach Wolontariatu Europejskiego (European Voluntary Service EVS), finansowanego przez program Unii Europejskiej „Młodzież w działaniu” od 1 marca 2013 roku goszczą w Toruńskiej Agendzie Kulturalnej dwaj wolontariusze: Portugalczyk Antonio Terra i Węgier Attila Péter.

Wolontariusze uczestniczą w realizacji projektów kulturalnych koordynowanych przez Toruńską Agendę Kulturalną, angażują się w działalność na rzecz lokalnej społeczności a także podczas licznych spotkań z innymi młodymi ludźmi promują ideę wolontariatu, jako cennego doświadczenia zawodowego. Wśród najważniejszych celów projektu „Culture — Here We Go!”, w którym uczestniczą wolontariusze europejscy można wymienić: promowanie aktywności obywatelskiej młodzieży, rozwijanie poczucia solidarności i promowanie tolerancji, pogłębianie wzajemnego zrozumienia między młodzieżą z różnych krajów, przyczynianie się do poprawienia jakości systemów wspierających działania młodzieżowe i rozwoju potencjału organizacji społeczeństwa obywatelskiego w zakresie problematyki i działań młodzieżowych.

Chcielibyśmy, aby podczas realizowania projektu nasi goście zachęcali inne organizacje i ich pracowników do przyjmowania wolontariuszy europejskich i prowadzenia działań na poziomie europejskim poprzez wykorzystanie swoich talentów artystycznych. Jesteśmy pewni, że sztuka i muzyka ułatwiają dialog międzykulturowy — wyjaśnia Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Projekt „Culture — Here We Go!” umożliwia zdobycie kompetencji niezbędnych do bycia aktywnym obywatelem, takich jak umiejętność pracy w grupie, rozwiązywanie konfliktów, tolerancja i solidarność. Dzięki projektowi młodzi ludzie mają także szansę na rozwijanie cennych umiejętności, które zwiększą ich szanse na zatrudnienie na europejskim rynku (m.in. znajomość języków obcych, kompetencje informatyczne).

Nasi goście są bardzo utalentowani. Antonio studiował programowanie i projektowanie gier graficznych, w wolnych chwilach pisze wiersze i fotografuje. Natomiast, Atilla ukończył programowanie multimedialne, jego pasją jest obróbka cyfrowa obrazu. Podczas majowych koncertów wystąpi przed toruńską publicznością w roli DJ-a — dodaje Przemysław Draheim.

Młodzież w działaniuTen projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Ten materiał odzwierciedla jedynie stanowisko jego autora, a Komisja nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania zawartych w nim informacji.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+