Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Jesteś tutaj: O nas » COVID-19 - Zasady bezpieczeństwa

COVID-19 - Zasady bezpieczeństwa

Od 10 października 2020 r. na terenie całego kraju obowiązywać będą obostrzenia takie jak w strefie żółtej – poinformował premier RP Mateusz Morawiecki podczas specjalnej konferencji prasowej w dniu 8 października 2020 r. Warto o swoje bezpieczeństwo także zadbać podczas wydarzeń kulturalnych. Zachęcamy do zapoznania się i stosowania podczas imprez organizowanych przez Toruńską Agendę Kulturalną.

O czym warto pamiętać

W związku z najnowszymi obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19 zalecamy w przestrzeni publicznej, a w szczególności podczas wydarzeń organizowanych Toruńską Agendę Kulturalną do:

Pamiętaj szczególnie o zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji i zachowaniu dystansu społecznego

  • skutecznego zasłaniania nosa i ust maseczką lub przyłbicą ochronną,
  • częstej dezynfekcji i myciu rąk,
  • zachowywania bezpiecznego dystansu między rozmówcą/innymi uczestnikami wydarzeń (zalecany dystans to minimum 1,5 metra)

Szczegółowe obostrzenia według stron rządowych z dn. 10.10.2020: https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

Obecne wytyczne uczestnictwa w wydarzeniach Toruńskiej Agendy Kulturalnej

Podczas wydarzeń obowiązywać będą zasady zgodne z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia.

Obowiązek zakrycia ust i nosa

Obowiązek zakrycia ust i nosa

Na terenie wydarzeń Toruńskiej Agendy Kulturalnej obowiązuje bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną. Uczestnicy imprez mają obowiązek samodzielnego wyposażenia się w materiały ochrony osobistej. Osoby, które takowych nie będą posiadały nie zostaną wpuszczone na teren imprezy. W celach bezpieczeństwa, prosimy także, aby nie zdejmować maseczek podczas wydarzenia.

Obowiązkowa dezynfekcja rąk

Dezynfekcja rąk

Przy wejściu na teren imprezy dostępne będą dozowniki z płynem dezynfekcyjnym. Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do jego użycia przy wchodzeniu.

Obowiązkowy pomiar temperatury

Mierzenie temperatury

Przy wejściu każdy uczestnik zostanie poddany bezdotykowemu pomiarowi temperatury. Uwaga! Osoby z temperaturą powyżej 37°C nie zostaną wpuszczone na teren imprezy.

Obowiązek zachowania dystansu społecznego

Zachowanie co najmniej 2 metrów odstępu

Podczas poruszania się na terenie imprezy, bądź w kolejce do wejścia, prosimy o zachowywanie bezpiecznego odstępu, co najmniej 2 metrów, od pozostałych uczestników wydarzenia.

Zakaz przesuwania krzeseł

Na terenie wydarzenia obowiązuje zakaz przesuwania i przenoszenia krzeseł ustawionych według panujących zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Krzesła będą bieżąco dezynfekowane.

Podanie danych osobowych i złożenie oświadczenia

Warunkiem wejścia na teren imprezy organizowanej przez Toruńską Agendę Kulturalną, dla zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego będzie podanie danych osobowych, imienia i nazwiska oraz numeru kontaktowego. Ponadto przed wejściem wymagane będzie złożenie przez uczestnika obowiązkowego pisemnego oświadczenia przy wejściu na imprezę, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym.

Dane osobowe będą przetwarzane przez 2 tygodnie tylko i wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do przeprowadzenia wydarzeń i zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Administratorem danych jest Toruńska Agenda Kulturalna.

Limit uczestników podczas wydarzenia

Zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia w wydarzeniach obowiązywać będzie limit osób. Tym samym obowiązuje kolejność wejścia na teren wydarzenia! Polecamy zatem przybywać odpowiednio wcześniej na wydarzenia Toruńskiej Agendy Kulturalnej w celu uniknięcia ewentualnych kolejek. Podczas oczekiwania przed wejściem na teren imprezy, prosimy o zachowanie co najmniej 2 metrów odstępu od pozostałych oczekujących. Według obecnych wytycznych limit osób podczas wydarzeń w przestrzeni zamkniętej to 25% wszystkich dostępnych miejsc, natomiast w przypadku imprezy plenerowej to 100 osób.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+