Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Jesteś tutaj: Projekty » Archiwum 2012 » COOLture Freshmaker

COOLture Freshmaker

Aktualności | Blog projektu

COOLture Freshmaker to projekt łączący młodzież z czterech miast, które ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Młodzi mieszkańcy Torunia, Szczecina, a także dwóch czeskich miast, Pilzna i Hradec Kralove zwracają uwagę na kwestię budowania młodzieżowej polityki kulturalnej, przejawiającej się w aktywizacji lokalnej społeczności, środowisk artystycznych i osób w wieku od 16 do 30 lat, a także promocji kultury młodych. Działania projektowe, które rozpoczną się w październiku 2011 roku będą obejmować spotkania, dyskusje i sesje kreatywne w międzynarodowym gronie. W każdym z miast partnerskich zorganizowane zostaną międzynarodowe spotkania, podczas których młodzież będzie miała okazję poznać kulturalne realia i sposób funkcjonowania jednostek odpowiedzialnych za kreowanie kultury i polityki młodzieżowej. Spotka się także z przedstawicielami instytucji realizujących projekty kulturalne we współpracy z młodzieżą. Młodzi ludzie wezmą udział w panelach dyskusyjnych z udziałem przedstawicieli samorządów i organizacji pozarządowych działających w sektorze kultury. Spotkaniom w każdym z czterech miast towarzyszyć będą warsztaty „Demokracja przez sztukę”, przygotowane przez gospodarza wspólnie z lokalnymi artystami. W ich trakcie uczestnicy będą mieli okazję obcowania z różnymi formami artystycznego przekazu. Ideą projektu jest wskazanie, że młodzi ludzie to wartościowi partnerzy w procesie kształtowania obywatelstwa europejskiego i tworzenia polityki kulturalnej na poziomie miasta, kraju, Europy.

Młodzież w działaniuTen projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Ten materiał odzwierciedla jedynie stanowisko jego autora, a Komisja nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania zawartych w nim informacji.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+