Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Jesteś tutaj: O nas » Aktualności

Świętuj Dzień Kobiet z młodymi toruńskimi artystami!

Czwartek, 4 marca 2021 r.

Osiecka i ukulele? Jazz i wiolonczela? A może autorski elektropop? Nie musisz wybierać tylko jednego występu na sobotni wieczór! Toruńska Agenda Kulturalna i Centrum Kultury Dwór Artusa zapraszają na niecodzienny koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, łączący aż trzy niepowtarzalne występy w jeden! Warto się pospieszy, bo pula biletów jest ograniczona!

Już w najbliższą sobotę, 6 marca o godzinie 17:00, odbędzie się niepowtarzalny koncert dedykowany wszystkim toruniankom. Podczas wydarzenia na scenie zagości w sumie sześcioro młodych toruńskich artystów, którzy stworzą piękną oprawę dla tego szczególnego święta. Za ich sprawą podczas koncertu przeniesiemy się w świat Agnieszki Osieckiej, usłyszymy jazzowe aranżacje klasyki polskiej i zagranicznej muzyki oraz poznamy autorskie utwory w stylu R`n`B i popu alternatywnego. Na każdą z Pań czeka również drobny upominek.

Kto pojawi się na scenie?

Podczas tego niezwykłego koncertu Sala Wielka Centrum Kultury Dworu za sprawą toruńskiego zespołu Kwiatki wypełni się muzyką R’n’B i elektropopowym brzmieniem. Młodzi twórcy zyskali sobie grono licznych fanów utworami takimi jak: „Nie lubię róż”, „W Miłości” czy „Netflix”. W 2017 roku zespół wydał swoją pierwszą epkę, którą Brand New Anthem umieścił ją na swojej Liście Najlepiej Zapowiadających się Debiutów na rok 2018. W 2020 roku zespół zdobył Nagrodę Starostwa Tczewskiego na XIX Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego.

Duet Klaudia Marzec i Michał Dykban to niesamowite i pełne emocji połączenie wiolonczeli, gitary i melodyjnego wokalu. Klaudia na co dzień występuje w Infinito Quartet, a Michał jest członkiem Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej. Razem grają klasyki polskiej i zagranicznej muzyki w autorskiej jazzowej aranżacji, których brzmienie jest pełne nostalgii i emocji. Podczas sobotniego koncertu usłyszycie interpretacje takich utworów jak „Can’t help falling in love” czy „Human Nature”.

Ciekawie z pewnością zapowiada się występ Zuzy Wiśniewskiej – natchnionej wokalistki znanej ze swoich aranżacji znanych piosenek na ukulele. W sobotę zaprezentuje wam swój autorski program „Osieckiej z ukulele byłoby do twarzy”. Artystka zaśpiewa wybrane utwory Agnieszki Osieckiej, które według niej „są wciąż aktualne i zachwycają swoją kobiecą dosadnością zmieszaną z wyjątkową wrażliwością”. To połączenie z pewnością zagwarantuje niezapomniane wrażenia!

Plakat koncert Dzień Kobiet z Osiecką jazzem i R`n`B | sobota 6.03.2021 | godz. 17:00 | Dwór Artusa | Kwiatki | Zuza Wiśniewska | Klaudia Marzech i Michał Dykban

Bilety

Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne w koncercie uczestniczyć będzie mogła uczestniczyć ograniczona liczba osób. Na wydarzenie obowiązywać będą bilety w cenie 15 złotych za bilet normalny oraz 10 złotych za bilet ulgowy. Z ulgi skorzystać będą mogli uczniowie i studenci (do 26. roku życia), emeryci, renciści i osoby niepełnosprawne. Zniżka przysługiwać będzie również posiadaczom Karty Absolwenta UMK oraz Toruńskiej Karty Seniora i Karty Dużej Rodziny (zarówno Toruńskiej, jak i Ogólnopolskiej), a także Karty Moja Starówk@.

Bilety wstępu można zakupić za pośrednictwem strony internetowej Centrum Kultury Dwór Artusa oraz  w kasie instytucji na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.

Ważne! Wytyczne w kwestii bezpieczeństwa

Warto pamiętać, że podczas koncertu obowiązywać będzie zaostrzony rygor sanitarny związany z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19. Na wydarzeniach organizowanych przez Toruńską Agendę Kulturalną obowiązują następujące zasady bezpieczeństwa:

1) Limit uczestników

W wydarzeniu uczestniczyć może ograniczona liczba osób. Na koncert obowiązują bilety wstępu, dlatego zachęcamy do ich wcześniejszego zakupi za pośrednictwem strony internetowej Dworu Artusa. Prosimy również o przybycie odpowiednio wcześniej w celu uniknięcia ewentualnych kolejek. Podczas oczekiwania przed wejściem na teren imprezy, prosimy o zachowanie co najmniej 1,5 metru odstępu od pozostałych oczekujących.

2) Obowiązek noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych podczas wydarzenia

Podczas trwania koncertu i na terenie całego Dworu Artusa obowiązywać będzie bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa, czyli noszenia maseczek ochronnych. Uczestnicy imprezy mają obowiązek samodzielnego wyposażenia się w materiały ochrony osobistej. Osoby, które takowych nie będą posiadały nie zostaną wpuszczone na teren wydarzenia. W celach bezpieczeństwa, prosimy także, aby nie zdejmować maseczek podczas trwania koncertu.

3) Dezynfekcja rąk i pomiar temperatury przed wejściem

Przy wejściu do Dworu Artusa dostępne będą dozowniki z płynem dezynfekcyjnym. Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do jego użycia przy wchodzeniu. Ponadto przy wejściu wszystkim oczekującym zostanie zmierzona temperatura. Uwaga! Osoby z temperaturą powyżej 37°C nie zostaną wpuszczone na teren imprezy.

4) Złożenie pisemnego oświadczenia przy wejściu na teren Dworu Artusa

Warunkiem wejścia na teren wydarzenia, dla zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego będzie podanie danych osobowych tj. imienia i nazwiska oraz numeru kontaktowego. Ponadto przed wejściem wymagane będzie złożenie przez uczestnika obowiązkowego pisemnego oświadczenia, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Dane osobowe będą przetwarzane przez 2 tygodnie tylko i wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do przeprowadzenia wydarzeń i zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Administratorem danych jest Toruńska Agenda Kulturalna.

5) Zachowajmy odstęp co najmniej 2 metrów

Podczas poruszania się na terenie imprezy, bądź w kolejce do wejścia, prosimy o zachowywanie bezpiecznego odstępu co najmniej 2 metrów od pozostałych uczestników wydarzenia.

6) Zakaz przesuwania krzeseł na terenie wydarzenia

Na terenie wydarzenia obowiązuje zakaz przesuwania i przenoszenia krzeseł ustawionych według panujących zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.

 ***

stopka logotypowa — Miasto Toruń — Toruńska Agenda Kulturalna — Centrum Kultury Dwór Artusa — Toyota Bednarscy — Infocomp — enova365 — DMI Media — PZM — MPO — NOWA — URBITOR — Grande Caffe

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+