Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Noworoczne atrakcje w Toruniu

Środa, 30 grudnia 2020 r.

Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim Święto Trzech Króli i ferie zimowe! Świąteczno-noworoczny okres trwa zatem w najlepsze, a na torunian nadal czeka wiele ciekawych atrakcji m.in. konkursy na ulubioną kolędę i królewską koronę, transmisja z Prezydenckiej Gali Noworocznej oraz warsztaty, słuchowiska, wystawy i koncerty w ramach projektu „Daj sztukę 2 — edycja świąteczna”!

Ze względu na trwającą pandemię COVID-19, toruńskie wydarzenia świąteczno-noworoczne odbywają się w tym roku w formie online. Nie oznacza to jednak, że zabraknie atrakcji i ciekawych sposobów na spędzenie tego świątecznego okresu! Toruńscy artyści mają dla mieszkańców wiele ciekawych propozycji.

Konkurs plastyczny „Moja królewska korona”!

Jak co roku ogłaszamy konkurs związany ze Świętem Trzech Króli. Tegoroczne zadanie konkursowe będzie szczególnie proste! Wystarczy pobrać jeden z przygotowanych przez nas szablonów koron i ozdobić go dowolną techniką według własnego pomysłu! Wszystkich torunian zapraszamy do wspólnej zabawy i tworzenia jak najpiękniejszych koron!

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać zdjęcie lub zestaw zdjęć na adres konkurs@tak.torun.pl, w temacie wiadomości wpisując „Konkurs – Moja królewska korona”. Zdjęcia powinny być przesłane w oryginalnej rozdzielczości, bez podpisu na zdjęciu czy jakiegokolwiek znaku wodnego. W treści wiadomości prosimy podać dane kontaktowe (imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail).

szablony koron do konkursu "Moja królewska korona"
Pobierz szablony

Uwaga! W przypadku dużej objętości przesyłanych plików, zdjęcia należy załadować na zewnętrzny serwer plików z możliwością ich pobrania (np. Dropbox, Google Drive, OneDrive, WeTransfer), a na adres konkursowy wraz z niezbędnymi danymi przesłać jedynie odnośnik umożliwiający pobranie zdjęć zgłoszonych w konkursie. Termin nadsyłania zdjęć upływa 7 stycznia 2021 roku. Wysłanie zgłoszenia konkursowego równoznaczne jest z akceptacją regulaminu konkursu. Regulamin dostępny jest poniżej:

Konkurs "Moja królewska korona"
Pobierz regulamin konkursu

Warsztaty z tworzenia koron

W ramach konkursu zapraszamy do obejrzenia i czerpania inspiracji z warsztatów przygotowanych przez Sylwię Dziadek, która podpowie jak wykorzystać domowe materiały do przygotowania ciekawych i niecodziennych koron.

Warsztaty w ramach konkursu "Moja królewska korona" cz. 1/3

Warsztaty w ramach konkursu "Moja królewska korona" cz. 2/3

Warsztaty w ramach konkursu "Moja królewska korona" cz. 3/3

Podziel się ulubioną kolędą

Pandemia COVID-19 uniemożliwiła w tym roku torunianom uczestniczenie w tradycyjnym kolędowaniu przy szopce. Dlatego też przygotowaliśmy specjalny konkurs „Podziel się kolędą”, dzięki któremu każdy będzie mógł włączyć się w kolędowanie i zaprezentować autorskie wykonanie swojej ulubionej kolędy lub pastorałki. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich mieszkańców bez względu na wiek! Aby wziąć udział w konkursie należy nagrać plik audio zaśpiewanej samodzielnie, bądź w grupie kolędy bożonarodzeniowej i przesłać go na adres e-mail: konkurs@tak.torun.pl, w temacie wpisując „Konkurs - Podziel się kolędą”. Jeden uczestnik może przesłać maksymalnie trzy różne nagrania.

Konkurs "Podziel się kolędą"
Pobierz regulamin konkursu

Na zgłoszenia czekamy do 31 grudnia do godziny 12:00. Autorzy najciekawszych wykonań otrzymają nagrody rzeczowe. Dodatkowo wybrane wykonania zostaną zaprezentowane z głośników przy szopce bożonarodzeniowej na Rynku Nowomiejskim.

Transmisje z kolędowania przy szopce bożonarodzeniowej

Aby zachować wszelkie obowiązujące obostrzenia sanitarne tegoroczne kolędowanie przy szopce nadawane jest w formie transmisji online na fanpage`u Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Dzięki temu każdy bez wychodzenia z domu może na żywo wysłuchać kolęd i piosenek świątecznych, wykonywanych przez artystów wprost z bożonarodzeniowej szopki.

Transmisje umilą torunianom początek nowego roku: 2 stycznia o godzinie 16:00 wystąpi duet Diana Barché & Tomi Pras, a dzień później, 3 stycznia o godzinie 12:00 swój repertuar zaprezentują Rafał „Zwierzak” Zieliński i Joanna Wojnowska. Kolejną okazją do obejrzenia transmisji będzie Święto Trzech Króli 6 stycznia. Tego dnia od godziny 12:00 na facebooku Toruńskiej Agendy Kulturalnej nadawane będą transmisje online z kolędowania w wykonaniu Małej Rewii, Michała Hajduczenia, Radka Wysockiego wraz z zespołem Kavoo oraz Szkoły New Art.

Uwaga! Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa i wprowadzone w związku z nią restrykcje, w trakcie transmisji będzie obowiązuje całkowity zakaz wchodzenia do szopki. Harmonogram wydarzeń może również ulec zmianie!

Transmisja Prezydenckiej Gali Noworocznej

Nowy Rok w Toruniu, zgodnie z wieloletnią tradycją, uczcimy podczas Prezydenckiej Gali Noworocznej. W tym roku ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności. Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Adama Banaszaka wykona znane utwory z oper, operetek i musicali. Koncert wprost z sali koncertowej CKK Jordanki będzie transmitowany online 1 stycznia 2021 roku o godz. 18:00 na kanale Youtube Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz w TV Toruń.

Daj sztukę 2 – edycja świąteczna

Druga edycja konkursu wspierającego toruńskich artystów zaowocowała licznymi propozycjami ciekawych koncertów, warsztatów, spotkań oraz działań edukacyjnych i artystycznych. Wśród nadesłanych projektów znalazły się między innym: słuchowisko artystyczne „Opowieść wigilijna” w wykonaniu Synergy ART oraz warsztaty z budowania szopek bożonarodzeniowych Bractwa Toruńskich Belenistów. Równie ciekawie zapowiadają się działania artystyczne, wśród których znalazły się wystawy fotografii Jadwigi i Marka Czarneckich, projekt „Toruńskie opowieści kuglarskie” Rafała Cendrowskiego oraz etniczne podróże Arkadiusza Timma. Liczne koncerty w wykonaniu m.in. Sylwii Kwasiborskiej i Witolda Pucińskiego, Duetu LOVE STREET, zespołu Open Blues oraz Joanny Czajowskiej, z pewnością umilą torunianom niejedno styczniowe popołudnie.

Wszystkie projekty udostępniane są na stronie poświęconej konkursowi. Zachęcamy do śledzenia strony oraz mediów społecznościowych Toruńskiej Agendy Kulturalnej, gdzie będziemy zamieszczać informacje o udostępnianiu kolejnych projektów realizowanych w ramach konkursu „Daj sztukę 2 – edycja świąteczna”.

 

stopka logotypowa — Miasto Toruń — Toruńska Agenda Kulturalna — Toyota Bednarscy — Infocomp — enova365 — DMI Media — PZM — MPO — NOWA — URBITOR — Grande Caffe

 

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+