Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Świąteczny okres w Toruniu!

Piątek, 18 grudnia 2020 r.

Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok zbliżają się wielkimi krokami. Kolędowanie przy szopce, konkurs „Daj sztukę 2 – edycja świąteczna”, Prezydencka Gala Noworoczna, życzenia na fasadach miejskich instytucji oraz świąteczne konkursy. Tak prezentuje się tegoroczny cykl wydarzeń świąteczno-noworocznych, które umilą torunianom ten szczególny, zimowy okres roku.

Ze względu na trwającą pandemię COVID-19, toruńskie wydarzenia świateczno-noworoczne odbywają się w tym roku w zmienionej formule. Nie oznacza to jednak, że torunianie nie poczują magii tego świątecznego okresu! W tym roku doświadczymy jej głównie w domowym zaciszu. Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzeń świąteczno-noworocznych!

Transmisje z kolędowania przy szopce

Tradycyjnie, jak co roku nie mogło zabraknąć kolędowania przy szopce bożonarodzeniowej na Rynku Nowomiejskim. Tym razem jednak odbędzie się ono w odmiennej formie, z zachowaniem wszelkich obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Kolędowanie przy szopce będzie nadawane w formie transmisji online na fanpage`u Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Nie wychodząc z domu, każdy będzie mógł na żywo wysłuchać kolęd i piosenek świątecznych, wykonywanych przez artystów wprost z bożonarodzeniowej szopki. Z pewnością umilą one ten świąteczny okres oraz pozwolą wejść z nadzieją w Nowy Rok. Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa i wprowadzone w związku z nią restrykcje, w trakcie transmisji będzie obowiązywał całkowity zakaz wchodzenia do szopki.

 Transmisje online z szopki bożonarodzeniowej

Od soboty 19 grudnia 2020 roku do środy 6 stycznia 2021 z toruńskiej szopki bożonarodzeniowej nadawane będą transmisje, podczas których mieszkańcy będą mogli wysłuchać aranżacje znanych i lubianych kolęd oraz piosenek świątecznych. Pierwsza transmisja odbędzie się już 19 grudnia godz. 17:30 — Rafał „Zwierzak” Zieliński zaprezentuje swoje intrpretacje kolęd w ramach projektu „Zwierzak kolęduje przy żłóbku”, wybranego w ramach konkursu „Daj Sztukę 2 — edycja świateczna”. 21 grudnia, również od godziny 17:30 wystąpi młodzież z OPP Dom Harcerza oraz Szkoły New Art. W sobotę 26 grudnia o godzinie 12:00 nadamy transmisję występu Moniki Trawickiej.

Transmisje umilą torunianom również pierwszy weekend nowego roku: 2 stycznia o godzinie 16:00 wystąpią Diana Barché & Tomi Pras, a 3 stycznia o godzinie 12:00 wystąpią razem Rafał „Zwierzak” Zieliński i Joanna Wojnowska. Transmisji nie zabraknie również 6 stycznia. Z okazji Święta Trzech Króli od godziny 12:00 na facebooku Toruńskiej Agendy Kulturalnej nadawać będziemy transmisje online z kolędowania Małej Rewii, Michała Hajduczenia, Radka Wysockiego wraz z zespołem Kavoo oraz Szkoły New Art.

Uwaga! ze względu pandemię COVID-19 harmonogram wydarzeń może ulec zmianie!

Plakat cyklu wydarzeń świateczno-noworocznych — harmonogram

Cykl wydarzeń świąteczno-noworocznych 2020/2021
Pobierz afisz wydarzenia

Podziel się ulubioną kolędą

Ponieważ w tym roku torunianie nie będą mogli uczestniczyć osobiście w kolędowaniu przy szopce, przygotowaliśmy specjalny konkurs „Podziel się kolędą”, dzięki któremu każdy będzie mógł włączyć się w kolędowanie i zaprezentować autorskie wykonanie ulubionej kolędy lub pastorałki. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich mieszkańców bez względu na wiek! Aby wziąć udział w konkursie należy nagrać plik audio zaśpiewanej samodzielnie, bądź w grupie, kolędy bożonarodzeniowej i przesłać go na adres e-mail: konkurs@tak.torun.pl. Jeden uczestnik może przesłać maksymalnie trzy różne nagrania.

Na zgłoszenia czekamy do 31 grudnia do godziny 12:00. Autorzy najciekawszych wykonań otrzymają nagrody rzeczowe. Dodatkowo wybrane wykonania zostaną zaprezentowane z głośników przy szopce bożonarodzeniowej na Rynku Nowomiejskim.

Konkurs "Podziel się kolędą"
Pobierz regulamin konkursu

Transmisja Prezydenckiej Gali Noworocznej

Nowy Rok w Toruniu, zgodnie z wieloletnią tradycją, przywitamy 1 stycznia 2021 roku o godz. 18:00 podczas Prezydenckiej Gali Noworocznej. W tym roku ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności. Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Adama Banaszaka wykona znane utwory z oper, operetek i musicali. Koncert wprost z sali koncertowej CKK Jordanki będzie transmitowany online na kanale Youtube Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz w TV Toruń.

Życzenia Noworoczne

Aby podnieść na duchu torunian w tym trudnym czasie, pożegnać odchodzący rok i przywitać z dobrą myślą nowy, w Sylwestra w godz. 15:00-19:00 oraz w Nowy Rok w godz. 15:30-23:00, zostaną wyświetlone życzenia noworoczne, które oglądać będzie można na gmachu Urzędu Miasta Torunia przy Wałach gen. Sikorskiego oraz CKK Jordanki.

* * *

Zachęcamy do śledzenia strony oraz mediów społecznościowych Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

stopka logotypowa — Miasto Toruń — Toruńska Agenda Kulturalna — Toyota Bednarscy — Infocomp — enova365 — DMI Media — PZM — MPO — NOWA — URBITOR — Grande Caffe

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+