Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

„Kreatywny pierniczek” – rozstrzygnięcie konkursu

Piątek, 11 grudnia 2020 r.

Pierwsze dziewięć dni grudnia upłynęło młodym odkrywcom na ciekawych i nietuzinkowych warsztatach III Archipelagu Zabawy — Toruńskiego Festiwalu dla Dzieci. W trakcie trwania wydarzenia młodzi torunianie mogli nie tylko odkryć nowe pasje, ale również wziąć udział w kulinarno-plastycznym konkursie „Kreatywny pierniczek”. Nadesłanych zostało wiele ciekawych prac, ale znamy już zwycięzców konkursu!

Zadanie postawione przed młodymi artystami polegało na samodzielnym ozdobieniu piernika. Dekoracje nie musiały być jadalne, obowiązywała pełna inwencja twórcza! Wszystkie przesłane pierniczki uwiecznione na zdjęciach były na bardzo wysokim poziomie i prezentowały się smakowicie! Jeśli na zdjęciu było kilka pierników, pod uwagę był brany jeden wytypowany. Po długich obradach jury konkursu zdecydowało o przyznaniu trzech nagród głównych oraz pięciu wyróżnień.

Zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami min.: grami, słodkościami, książkami a wśród nich piernikowe przepisy oraz kulinarne tytuły z autografem restauratorki i gwiazdy polskiej telewizji Magdy Gessler. Partnerem konkursu i sponsorem słodkich pierników jest Fabryka Cukiernicza Kopernik S.A.

Odbiór nagród możliwy jest w biurze Toruńskiej Agendy Kulturalnej przy ul. Konopnickiej 13 (III piętro) w Toruniu od 14 grudnia 2021 do 22 grudnia 2020 roku w godzinach pracy biura, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 z wyłączeniem godz. 11:45–12:15, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym pod numerem +48 662 072 661, bądź e-mailowym info@tak.torun.pl.

Gratulujemy wszystkim laureatom! Poniżej prezentujemy zdjęcia zwycięskich pierniczków:

I miejsce — Szymon Hoppe-Gołębiewski

II miejsce — Michalina Jaworska

III miejsce — Jakub Redmerski

Wyróżnienie Julia Leśniewska-Rogalska

Wyróżnienie - Liliana Markowska

Wyróżnienie - Jonasz Mucha

Wyróżnienie - Emilia Fryza

Wyróżnienie - Agata Wojczuk

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i wspólnej zabawie! Gorąco zachęcamy do korzystania z warsztatów zorganizowanych w ramach III Archipelagu Zabawy zarówno dzieci, jak i ich opiekunów! Wszystkie materiały dostępne sa na stronie wydarzenia oraz na kanele YouTube Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

***

Pełny program wydarzeń dostępny na stronie: https://www.tak.torun.pl/archipelagzabawy/. Zachęcamy również do śledzenia mediów społecznościowych Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

* * *

Organizatorem III Archipelagu Zabawy są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna. Partnerem konkursu Mikrowsparcie online, w ramach którego organizowanych jest część festiwalowych warsztatów jest ZAiKS. Partnerem konkursu „Kreatywny pierniczek” jest Fabryka Cukiernicza Kopernik S.A. 

 


  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+