Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Weź udział w konkursie dla torunskich artystów i wygraj 1.500 zł

Środa, 9 grudnia 2020 r.

Malujesz, śpiewasz, prowadzisz warsztaty edukacyjne, a może jesteś animatorem kultury? Właśnie do Ciebie skierowany jest specjalny konkurs z inicjatywy Urzędu Miasta Torunia, w ramach działań pomocowych dla toruńskich artystów w czasie pandemii COVID-19. Jeszcze tylko do Nabór projektów do konkursu „Daj sztukę 2 — edycja świąteczna”, w którym możesz zgłosić propozycje internetowych aktywności artystycznych, trwa do poniedziałku 14 grudnia do godziny 11:00. Na każdego z laureatów czeka atrakcyjna nagroda pieniężna w wysokości 1.500 zł!

Trudna sytuacja, w jakiej z powodu epidemii koronawirusa znaleźli się twórcy kultury, zaowocowała zorganizowaniem w kwietniu 2020 roku, z inicjatywy Urzędu Miasta Torunia, działania pomocowego „Daj sztukę”, wychodzącego naprzeciw potrzebom toruńskich artystów. W związku z przedłużającą się pandemią COVID-19 oraz cieszącą się popularnością formą konkursową pierwszej edycji, podjęto decyzję o zorganizowaniu kolejnej odsłony konkursu.

Do kogo skierowany jest konkurs?

Inicjatywa „Daj sztukę 2 — edycja świąteczna” skierowana jest do artystów działających w obszarze kultury, w tym: muzyków, plastyków, pisarzy, performerów, animatorów oraz innych osób, których działalność twórcza i artystyczna mieści się w katalogu działań kulturalnych jakimi są: koncerty, warsztaty, wystawy, spotkania z twórcami i inne działania związane z szeroko pojętą kulturą. Zadaniem uczestników konkursu będzie przedstawienie i zrealizowanie pomysłu na artystyczne działanie do przeprowadzenia w całości za pośrednictwem Internetu — koncert, warsztaty, „spotkanie z artystą”, wspólne czytanie lub inne działanie kulturalne możliwe do przeprowadzenia w sieci.

Konkurs skierowany jest do szerokiego grona twórców — nie tylko muzyków i animatorów. Na przestrzeni ostatnich miesięcy mogliśmy przekonać się, że toruńscy graficy, rzeźbiarze, fotograficy oraz aktorzy, potrafią stworzyć interesujące warsztaty o niecodziennej tematyce. Dlatego też zapraszamy wszystkich, którzy chcą podzielić się swoją kreatywnością, do wzięcia udzału w konkursie, który pozwoli jeszcze bardziej rozbudować kulturalną ofertę Torunia online.

Przemysław Draheim — Toruńska Agenda Kulturalna

Daj sztukę 2 — edycja świąteczna | zgłoś projekt

Zgłoszenia i regulamin konkursu

Projekty zgłaszać można do 14 grudnia 2020 roku do godziny 11:00, poprzez wypełnienie specjalnie przygotowanego formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej konkursu. Pełny regulamin konkursu dostępy jest pod poniżej oraz pod adresem: https://www.tak.torun.pl/konkurs-dla-artystow/regulamin/

Konkurs „Daj Sztukę 2 — edycja świąteczna”
Pobierz regulamin konkursu

Wyłonione projekty zostaną zaprezentowane na stronie internetowej konkursu i w social mediach Toruńskiej Agendy Kulturalnej, według harmonogramu ustalonego z laureatami, pomiędzy 15 grudnia 2020 a 15 stycznia 2021. Należy pamiętać, że wybrane pomysły będą musiały zostać zrealizowane kosztem i nakładem pracy artysty lub grupy zgłaszającej projekt. Nagrodą dla zwycięzców będzie kwota w wysokości 1.500 zł.

Poznaj projekty z pierwszej edycji

Pierwsza odsłona konkursu „Daj sztukę” miała miejsce w kwietniu 2020 roku i zorganizowana została z inicjatywy Urzędu Miasta Torunia. Projekt miał na celu wspomóc lokalnych artystów w trudnej sytuacji, w jakiej znaleźli się z powodu I fali koronawirusa. Spośród przeszło 90 zgłoszeń, w pierwszej edycji wybranych zostało 15 ciekawych projektów min.: spotkanie z Mirosławem Łazowskim, który podczas II wojny światowej brał udział w bitwie pod Monte Cassino, „Koncert Życzeń Online” prowadzony przez Rafała „Zwierzaka” Zielińskiego czy „Pomysłowy Druciak – czyli warsztaty online z budowy prostej marionetki”. Wszystkie projekty laureatów I edycji konkursu znaleźć można na stronie wydarzenia.

Daj sztukę | poznaj laureatów

* * *

Zachęcamy do śledzenia strony oraz mediów społecznościowych Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+