Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Piernikowy konkurs podczas III Archipelagu Zabawy!

Poniedziałek, 30 listopada 2020 r.

Właśnie rozpoczął się III Archipelag Zabawy – Toruński Festiwal dla Dzieci! Od 1 do 9 grudnia tym razem w całości online! Na najmłodszych czeka aż 15 różnych, kreatywnych warsztatów — od nauki haftowania i scenek teatralno-muzycznych do zajęć sportowych z elementami boksu. Z pewnością dla każdego znajdzie się coś ciekawego!

Obecna sytuacja w kraju i na świecie skłania do pozostania w domu, przez co szczególnie młodsi mogą odczuwać nudę w tym przedświątecznym okresie. Ten czas można jednak wykorzystać w ciekawy i rozwijający sposób, biorąc udział w III Archipelagu Zabawy — Toruńskim Festiwalu dla Dzieci. To jedyny taki festiwal w województwie kujawsko-pomorskim, stworzony specjalnie dla najmłodszych. W tym roku w grudniu odbywa się jego trzecia edycja. Jednak ze względu na panującą epidemię COVID-19 i wprowadzone w związku z tym obostrzenia, wydarzenie w całości odbędzie się w internecie. Od 1 grudnia materiały wideo z ciekawymi warsztatami będą pojawiały się codziennie na stronie III Archipelagu Zabawy.

Kreatywny pierniczek – konkurs dla najmłodszych

Oprócz ciekawych warsztatów, koncertu, audycji muzycznej i spektaklu dla najmłodszych przygotowany został również konkurs cukierniczo-plastyczny „Kreatywny pierniczek”. Zadanie postawione przed młodymi artystami polega na samodzielnym ozdobieniu piernika. Dekoracje nie muszą być jednak jadalne, więc zachęcamy dzieci, aby podeszły do zadania w sposób kreatywny. Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie zdjęcia 3 różnych pierników. Uczestnicy powinni przesłać zdjęcie własnoręcznie ozdobionego pierniczka na adres: konkurs@tak.torun.pl do 09 grudnia 2020 r. do godziny 10:00. Ogłoszenie wyników nastąpi w piątek 11 grudnia. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody w postaci gier, słodkości oraz książek gastronomicznych z autografem restauratorki i gwiazdy polskiej telewziji Magdy Gessler. Mamy nadzieję, że ten drobny upominek zachęci małych kucharzy do rozwijania swoich kulinarnych umiejętności i zabawy w kuchni. Sponsorem słodkich smakołyków jest Fabryka Cukiernicza Kopernik S.A.  

Konkurs "Kreatywny Pierniczek" — 3. Archipelag Zabawy
Pobierz regulamin konkursu

Pierwszy port – rytm i teatr

Dwa pierwsze dni archipelagu upłyną na spotkaniach z fascynującą i egzotyczną muzyką oraz warsztatach muzyczno-teatralnych. W ramach warsztatów Dookoła świata z muzyką etniczną oraz na zajęciach perkusyjnych dzieci zapoznają się z instrumentami muzycznymi z odległych zakątków świata oraz będą miały okazję poćwiczyć poczucie rytmu. Natomiast w środę najmłodszych w świat teatru zabierze przygotowana specjalnie dla nich Scenka teatralno-muzyczna: stowarzyszenie obrońców marzeń, opowiadająca o potrzebie realizacji marzeń.

Ze starszymi widzami w wieku 10-12 lat spotka się natomiast aktor i animator kultury — Damian Droszcz podczas warsztatów Odkryć baśni świat. Po wysłuchaniu baśni, uczestnicy wykonają ćwiczenia, które będą opierały się na różnych ciekawych metodach: drama, wchodzenie w role, scenki improwizowane, karta pracy, improwizacje ruchowe, aktywne słuchanie, wywiad, żywe pomniki, czy metoda kubka z emocjami.

Wyspa Rytmu #1 Dookoła świata z muzyką etniczną

W świecie lalek i muzyki

Czwartek rozpocznie się od ciekawego spotkania „WYMYŚL MNIE!” czyli prze-twórczych warsztatów plastyczno-dubbingowych. Dzięki nim dzieci przekonają się, że dookoła nich znajduje się mnóstwo światów pełnych interesujących mieszkańców – trzeba tylko uruchomić odrobinę wyobraźni. Podczas  warsztatów „Lalka mój przyjaciel”, widzowie będą mogli zapoznać się bliżej z pracą z nią, poznać różne typu lalek teatralnych oraz tajniki ich animacji.

Kolejny dzień upłynie najmłodszym w rytmie Audycji „Muzyczna podróż św. Mikołaja” prowadzonej przez samego św. Mikołaja i Panią Mikołajową. Audycja odkryje przed dziećmi świat muzyki od rocka po reggae, zachęcając najmłodszych do aktywnego włączenia się do zabawy, poprzez akompaniament na przedmiotach codziennego użytku. W tą nietypową lekcję muzyki wpleciona zostanie ponadto historia św. Mikołaja, co jeszcze bardziej pozwoli wprowadzić dzieci w świąteczny klimat. Kilka dni później Igor Nowicki zaprosi nieco starsze dzieci na warsztaty muzyczne z wykorzystaniem klasycznych instrumentów klawiszowych.

***

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach zarówno dzieci, jak i ich opiekunów!

Pełny program wydarzeń dostępny na stronie: https://www.tak.torun.pl/archipelagzabawy/Zachęcamy również do śledzenia mediów społecznościowych Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

* * *

Organizatorem III Archipelagu Zabawy są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna. Partnerem konkursu Mikrowsparcie online, w ramach którego organizowanych jest część festiwalowych warsztatów jest ZAiKS. Sponsorem nagród w konkursie „Kreatywny pierniczek” jest Fabryka Cukiernicza Kopernik S.A.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+