Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Jesteś tutaj: O nas » Aktualności

Mikrowsparcie on-line - rozwiązanie konkursu

Piątek, 13 listopada 2020 r.

Trudna sytuacja pandemiczna COVID-19 wymusiła nowe formy działań edukacyjno-kulturalnych, które zostały przeniesione do internetu. Jesienna pogoda sprzyja pozostaniu w domu. Czas ten jednak nie musi być stracony szczególnie dla dzieci, które mogą go wykorzystać podczas specjalnie przygotowanych dla nich warsztatów!

Do udziału w konkursie Mikrowsparcie on-line zaproszone zostały osoby z Torunia i regionu działające w obszarze kultury i edukacji: muzycy, plastycy, pisarze, performerzy, animatorzy oraz wszystkie osoby, których działalność twórcza i artystyczna mieści się w katalogu działań kulturalnych jakimi są koncerty, warsztaty, wystawy, spotkania z twórcami i inne działania związane z szeroko pojętą kulturą.

Zadaniem uczestników było przygotowanie pomysłów na występ, pokaz artystyczny czy działanie edukacyjne, których odbiorcami będą dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Projekt ma na celu zaangażować najmłodszych uczestników, a także ich rodziców w inicjatywy kulturalne oraz działania z zakresu edukacji kulturalnej.

W ramach konkursu wyłoniono 8 zgłoszeń, które nagrodzone zostaną kwotą 500 zł, ufundowaną przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Wybrane projekty zostaną zaprezentowane za pomocą kanałów dystrybucji internetowej w okresie od 1 do 9 grudnia 2020 roku.

W konkursie zwyciężyły następujące projekty:

Święto bombki – Seria trzech warsztatów edukacyjno-kreatywnych na oryginalne wykonanie bombek.
Scenka teatralno-muzyczna: stowarzyszenie obrońców marzeń – Scenka teatralna z wykorzystaniem żywego planu i lalek teatralnych opowiadająca o marzeniach, potrzebie akceptacji i wydostania się z siatki oczekiwań innych osób.
„WYMYŚL MNIE!” czyli prze-twórcze warsztaty plastyczno-dubbingowe – Warsztaty uczące dzieci wykorzystywania przedmiotów codziennego użytku do zabawy przez nadanie im indywidualnych cech charakteru.
Audycja dla dzieci „Muzyczna podróż św. Mikołaja” – Audycja muzyczna zapoznająca dzieci ze stylami muzycznymi i historią św. Mikołaja. Najmłodsi będą mogli się zaangażować, akompaniując za pomocą przedmiotów domowego użytku.
Stwórz i działaj – Film przedstawiający dzieciom i opiekunom sposób wykonania piłki do żonglowania w domu oraz podstawowe sekwencje żonglerskie.
Odkryć baśni świat – Projekt skierowany dla starszych dzieci w wieku 10-12 lat, mający na celu poprzez baśnie poznanie siebie oraz otworzenie się na odmienność i inność.
Dookoła świata z muzyką etniczną – Muzyczna podróż dookoła świata, podczas której dzieci będą mogły zapoznać się z przeróżnymi instrumentami muzycznymi i strojami etnicznymi, wśród których są egzemplarze unikatowe.
Mikołajkowy koncert dla dzieci – Koncert na żywo, podczas którego uznana artystka Joanna Czajkowska zaśpiewa uwielbiane przez dzieci piosenki z popularnych bajek i filmów dla dzieci.

Szczegóły i daty emisji poszczególnych projektów zostaną podane już wkrótce! Zachęcamy do śledzenia strony oraz mediów społecznościowych Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

***
Koordynatorami programu Mikrowsparcie są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna. Partnerem konkursu jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
***

Koordynatorami programu Mikrowsparcie są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna. Fundatorem nagród w konkursie jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+