Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Jesteś tutaj: O nas » Aktualności

Chroń siebie i innych przed COVID-19 – ruszyła nowa kampania

Czwartek, 12 listopada 2020 r.

Właśnie ruszyła nowa kampania mająca na celu zachęcenie mieszkańców Torunia do przestrzegania podstawowych zasad mających zminimalizować ryzyko zakażeniem się wirusem COVID-19.

Noszenie maseczki, częste mycie rąk i ich dezynfekcja, zachowanie dystansu – to najważniejsze zasady, które mogą uchronić nas przed zarażeniem koronawirusem. Aby przypomnieć o nich mieszkańcom, przygotowane zostały plakaty i filmy, w których znani w torunianie – ozdrowieńcy, opowiadają o swojej walce z COVID-19.

Humorystyczne plakaty przygotował toruński rysownik Marcin Treichel. Nawiązują one do znanych postaci, legend i historii miasta. Na jednym z plakatów znalazł się min. Mikołaj Kopernik w maseczce na twarzy. Wszystkie plakaty znaleźć można m.in: w komunikacji miejskiej i przystankach czy w miejskich instytucjach.

Elementem kampanii są również filmy, w których znani mieszkańcy naszego miasta opowiadają o swojej drodze do pokonania wirusa COVID-19, o tym jak doszło do zarażenia, a także o swoich emocjach towarzyszących w walce z chorobą. W filmie wystąpili m.in. Artur Cieciórski – zwycięzca II edycji programu „You can dance”, Agnieszka Kobus-Pęńsko – rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg, Mariusz Składanowski – dziennikarz Radia Gra czy lekarz hematolog Dominik Chraniuk.

Filmy dostępne są w mediach społecznościowych i na stronach internetowych miasta. Ponadto film w skróconej wersji jest wyświetlany dla pasażerów miejskich autobusów i tramwajów. Zachęcamy do zapoznania się z kampanią i przestrzegania wszystkich zaleceń sanitarnych.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+