Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Jesteś tutaj: O nas » Aktualności

Już w ten weekend Święto Chełmińskiego Przedmieścia

Wtorek, 15 września 2020 r.

Występy teatralne, akrobatyczne, zabawy terenowe, pokazy służb mundurowych, wystawa o historii Chełmionki czy zwiedzanie zabytkowej Wieży Ciśnień — to wszystko czeka na uczestników Trzeciego Święta Chełmińskiego Przedmieścia, które odbędzie się 20 września 2020 roku na placu przy Toruńskich Wodociągach (ul. Św. Józefa 37-49) oraz na terenie posesji „Willi z pasją” przy Centrum Aktywności Lokalnej (ul. Grunwaldzka 38). Święto Chełmińskiego Przedmieścia realizowane jest w ramach toruńskiego Budżetu Obywatelskiego. Pamiętajmy, że podczas wydarzenia obowiązuje zasłanianie ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną, a także obowiązek zachowania odstępu od innych uczestników wydarzenia.

Za organizację święta odpowiedzialna jest Lokalna Grupa Działania Dla Miasta Torunia, Rada Okręgu Chełmińskie Przedmieście, Toruńska Agenda Kulturalna, Centrum Aktywności Lokalnej „Willa z Pasją” oraz wiele innych podmiotów, które zapewnią doskonałą zabawę! Święto ma na celu integrację mieszkańców, wzmocnienie więzi z lokalnym środowiskiem oraz uwydatnienie historycznych i estetycznych cech starej zabudowy Chełmionki. Na wydarzenie będzie można się wybrać w godzinach 12:0016:00. Dla mieszkańców zaplanowano szereg zabaw, które z pewnością zainteresują zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Historia Chełmionki i zwiedzanie Wieży Ciśnień

Z historią Chełmionki będzie można zapoznać się na specjalnej wystawie o historii dzielnicy, a jej artystyczny charakter pokaże wystawa obrazów. Równie ciekawie zapowiada się także pokaz filmów o Chełmionce. Dużą atrakcją Trzeciego Święta Chełmińskiego Przedmieścia będzie zwiedzanie zabytkowej Wieży Ciśnień i terenu wokół niej, który na co dzień jest niedostępny dla zwiedzających. Charakter, funkcje budynku i ciekawe historii z nim związane przybliży profesjonalny przewodnik. Jest to pozycja obowiązkowa dla miłośników zabytków poprzemysłowych!

Uwaga! Przez wzgląd na wytyczne związane z COVID-19 na wycieczkę po Wieży Ciśnień obowiązywać będą wcześniejsze zapisy bezpośrednio w dzień wydarzenia przed wejściem do budynku Wieży. Zwiedzanie odbywać się będzie w czterech turach, kolejno w godzinach 12:00, 13:00, 14:00 i 15:00. Na każdą turę ilość miejsc jest ograniczona, obowiązuje zatem kolejność zgłoszeń.

Zasady zwiedzania — Wieża Ciśnień (Toruńskie Wodociągi)
Zapoznaj się z zasadami

Trzecie Święto Chełmińskiego Przedmieścia
Pobierz afisz wydarzenia

Warsztaty z pierwszej pomocy, rękodzieło i sportowe emocje

Na terenie Toruńskich Wodociągów nie zabraknie także spotkania z Policją i Strażą Pożarną, a zainteresowani uczestnicy będą mogli wziąć udział  w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy, które poprowadzi zespół wykwalifikowanych ratowników medycznych NZOZ Ratuj. Uczestnicy Święta spotkać będą mogli także zastęp harcerzy, który przeprowadzi szereg animacji i konkursów dla całych rodzin! Podczas wydarzenia swoje rękodzieło przedstawi Klub Serniora Supełek, a ciekawe warsztaty przeprowadzi filia nr 11 Książnicy Kopernikańskiej. Na miłośników muzyki czekać natomiast będzie nie lada gratka, czyli giełda winylowa! O muzyczną oprawę zadba DJ Martinez.

Moc atrakcji dla całych rodzin

Podczas Trzeciego Święta Chełmińskiego Przedmieścia szczególnie dobrze bawić będą się całe rodziny. Duże emocje z pewnością wzbudzą kule Virtual Cinema, które przeniosą tych młodszych o starszych do innej rzeczywistości. Przez całe wydarzenie nie zabraknie pokazów akrobatycznych, a także warsztatów cyrkowych, podczas których będzie można się nauczyć najprostszych trików. Na dzieci czekać też będzie malowanie twarzy, skręcanie balonów, bańki i wiele innych zabaw przygotowanych przez wykwalifikowany zespół animatorów.

Specjalnie dla dzieci wystąpią także aktorzy z Teatru Baj Pomorski, którzy zaprezentują spektakl „Przypadki doktora Bonifacego Trąbki”. Przedstawienie pozwoli na oswojenie się dzieci z wizytami u lekarza, które mogą być dla nich stresujące. Całość przedstawienia utrzymana będzie w konwencji teatru lalek, planu żywego oraz komiksu.

Warsztaty w Willi z Pasją

Nieopodal terenu Toruńskich Wodociągów, w Centrum Aktywności Lokalnej „Willa z Pasją” (ul. Grunwaldzka 38), odbywać się będą zabawy, gry i warsztaty rękodzieła. Wśród nich pojawi się także gra terenowa, w której śmiałkowie odkryją tajemnice Chełmionki, warsztaty paper plate loom dla tych młodszych, czy string art dla tych starszych uczestników. Ponadto w willi odbywać będą się specjalne pokazy multimedialne, które pozwolą jeszcze lepiej zapoznać się historią miejsca, w którym się żyje.  A to nie wszystkie atrakcje, ale aby przekonać się co jeszcze na nas czeka, należy stawić się na Święcie Chełmińskiego Przedmieścia i wspólnie celebrować ten czas!

Pamiętajmy o kwestiach bezpieczeństwa

Przypominamy, że w ramach Trzeciego Święta Chełmińskiego Przedmieścia obowiązywać będzie zaostrzony rygor sanitarny związany z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19. Poniżej pełny regulamin wydarzenia, poniżej natomiast Toruńska Agenda Kulturalna przybliża najważniejsze zasady bezpieczeństwa:

1) Limit uczestników

W wydarzeniu może uczestniczyć ograniczona liczba osób. Organizator przed wydarzeniem określa maksymalną ilość miejsc, regulowana ilością bezpłatnych wejściówek. Prosimy o przybycie na wydarzenie odpowiednio wcześniej w celu uniknięcia ewentualnych kolejek. Podczas oczekiwania przed wejściem na teren imprezy, prosimy o zachowanie co najmniej 2 metrów odstępu od pozostałych oczekujących.

2) Obowiązek noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych podczas wydarzenia

Na terenie wydarzenia obowiązuje bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa, czyli noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych. Uczestnicy imprezy mają obowiązek samodzielnego wyposażenia się w materiały ochrony osobistej. W celach bezpieczeństwa, prosimy także, aby nie zdejmować maseczek podczas wydarzenia.

3) Dezynfekcja rąk przed wejściem na teren wydarzenia

Przy wejściu na teren imprezy dostępne będą dozowniki z płynem dezynfekcyjnym. Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do jego użycia przy wchodzeniu. Ponadto przy wejściu wszystkim oczekującym zostanie zmierzona temperatura. Uwaga! Osoby z temperaturą powyżej 37°C nie zostaną wpuszczone na teren imprezy.

4) Złożenie pisemnego oświadczenia przy wejściu na teren imprezy

Warunkiem wejścia na teren imprezy, dla zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego będzie podanie danych osobowych, imienia i nazwiska oraz numeru kontaktowego. Ponadto przed wejściem wymagane będzie złożenie przez uczestnika obowiązkowego pisemnego oświadczenia, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Dane osobowe będą przetwarzane przez 2 tygodnie tylko i wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do przeprowadzenia wydarzeń i zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Administratorem danych jest Toruńska Agenda Kulturalna.

5) Zachowajmy odstęp, co najmniej 2 metrów

Podczas poruszania się na terenie imprezy, bądź w kolejce do wejścia, prosimy o zachowywanie bezpiecznego odstępu co najmniej 2 metrów od pozostałych uczestników wydarzenia.

Trzecie Święto Chełmińskiego Przedmieścia
Pobierz regulamin wydarzenia

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+