Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Zaucha akustycznie na pożegnanie wakacji

Czwartek, 27 sierpnia 2020 r.

Znane i lubiane piosenki Andrzeja Zauchy w akustycznym wydaniu to muzyczna propozycja na zakończenie wakacji. Już w niedzielę, 30 sierpnia o godz. 18:00 w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu zabrzmią takie piosenki jak „Byłaś serca biciem”, Bądź moim natchnieniem, czy „C’est la vie”. Największe przeboje artysty wykonają Michał Szpak, Marek Piekarczyk, Kasia Moś, Wojtek Myrczek, Marta Król, Paweł Wolsztyński oraz Dominika Jaszczyńska. Bezpłatne wejściówki są dostępne do odbioru w kasie TOS (al. Solidarności 1–3) w godzinach od 13:00 do 19:00. Przypominamy, aby podczas wydarzenia bawić się odpowiedzialnie i pamiętać o odpowiednim dystansie społecznym czy obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną.

Scena Letnia w Toruniu za nami, ale przez całe lato występowali na niej artyści z pogranicza przeróżnych gatunków muzycznych. W lipcu i sierpniu w różnych miejscach toruńskiego zespołu staromiejskiego widzowie mogli usłyszeć Olgę Polikowską, trio Stach Bukowski, zespoły Nietrzask, Nocti, Faux Pas, Stara Szkoła czy duet Smugy. I choć powoli żegnamy lato, nie oznacza to jednak, że na jego zakończenie nie czekają nas muzyczne emocje na najwyższym poziomie!

Już nie w plenerze, a w klimatycznym gmachu Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki odbędzie się tegoroczny koncert poświęcony wybitnemu wokaliscie. Niedziela, 30 sierpnia będzie doskonałym momentem, aby wakacje pożegnać koncertowo podczas wydarzenia „Zaucha Akustycznie”! Start o godzinie 18:00.

„Wymyśliłem ciebie”, „Byłaś serca biciem” czy „C’est la vie” to piosenki, które zna i potrafi zanucić niemal każdy. Wiele razy słyszeliśmy oryginały, lecz wersje akustyczne zawsze mają swoją niepowtarzalną aurę. Właśnie w tej akustycznej otoczce utwory Andrzeja Zauchy wykona siódemka doskonałych artystów – opowiada Przemysław Draheim z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Andrzej Zaucha zadebiutował jako perkusista w amatorskim zespole „Czarty”. W latach 1968–1971 roku był wokalistą jazzrockowej grupy „Dżamble”, a w 1971 roku związał się z zespołem „Anawa”. Współpracował z wieloma popularnymi jazzmanami: Jarosławem Śmietaną, Michałem Urbaniakiem, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim. Po występie na Festiwalu w Opolu stał się jedną z największych gwiazd muzyki rozrywkowej w Polsce. Był laureatem wielu prestiżowych nagród. Na początku lat 90. współtworzył wraz z Andrzejem Sikorowskim i Krzysztofem Piaseckim kabaret estradowy „Sami”. Artysta zmarł śmiercią tragiczną w 1991 roku.

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki do odebrania w czwartek, piątek i sobotę w godzinach od 13:00 do 19:00 w kasie TOS (al. Solidarności 1–3). Jedno zaproszenie ważne jest dla 1 osoby, natomiast każda osoba może odebrać maksymalnie 2 takie zaproszenia.

Pamiętajmy o kwestiach bezpieczeństwa

Warto pamiętać, że podczas wydarzeń kulturalnych obowiązywać będzie zaostrzony rygor sanitarny związany z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19. Na wydarzeniach organizowanych i współorganizowanych przez Toruńską Agendę Kulturalną obowiązują następujące zasady bezpieczeństwa:

1) Limit uczestników

W wydarzeniu może uczestniczyć ograniczona liczba osób. Organizator przed wydarzeniem określa maksymalną ilość miejsc, regulowana ilością bezpłatnych wejściówek. Prosimy o przybycie na wydarzenie odpowiednio wcześniej w celu uniknięcia ewentualnych kolejek. Podczas oczekiwania przed wejściem na teren imprezy, prosimy o zachowanie co najmniej 2 metrów odstępu od pozostałych oczekujących.

2) Obowiązek noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych podczas wydarzenia

Na terenie wydarzenia obowiązuje bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa, czyli noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych. Uczestnicy imprezy mają obowiązek samodzielnego wyposażenia się uczestnika w materiały ochrony osobistej. W celach bezpieczeństwa, prosimy także, aby nie zdejmować maseczek podczas wydarzenia.

3) Dezynfekcja rąk i podanie danych przed wejściem na teren wydarzenia

Przy wejściu na teren imprezy dostępne będą dozowniki z płynem dezynfekcyjnym. Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do jego użycia przy wchodzeniu. Ponadto przy wejściu wszystkim oczekującym zostanie zmierzona temperatura. Uwaga! Osoby z temperaturą powyżej 37°C nie zostaną wpuszczone na teren imprezy.

4) Złożenie pisemnego oświadczenia przy wejściu na teren imprezy

Warunkiem wejścia na teren imprezy, dla zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego będzie podanie danych osobowych, imienia i nazwiska oraz numeru kontaktowego. Ponadto przed wejściem wymagane będzie złożenie przez uczestnika obowiązkowego pisemnego oświadczenia, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Dane osobowe będą przetwarzane przez 2 tygodnie tylko i wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do przeprowadzenia wydarzeń i zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Administratorem danych jest Toruńska Agenda Kulturalna.

5) Zachowajmy odstęp, co najmniej 2 metrów

Podczas poruszania się na terenie imprezy, bądź w kolejce do wejścia, prosimy o zachowywanie bezpiecznego odstępu co najmniej 2 metrów od pozostałych uczestników wydarzenia.

***

Organizatorami są Miasto Toruń, Fundacja Serca Bicie i Toruńska Agenda Kulturalna. Koncert „Zaucha akustycznie” jest współfinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+