Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Ruszył Auto Skyway Festival w Toruniu

Czwartek, 20 sierpnia 2020 r.

Niemal 5 km festiwalowej trasy, aż 11 świetlnych stref, kilkanaście świetlnych instalacji i korowód samochodów – wczoraj rozpoczął się „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.”, który potrwa do 22 sierpnia. Świetliste motocrossy, projekcja na ścianie lasu, świetlny boom-box czy projekcja na tramwaju — te i wiele innych atrakcji widzowie mogą zobaczyć na Lotnisku Toruń, lub w ten piątek podczas transmisji live realizowanej przez National Geographic. Bilety elektroniczne na wydarzenie wciąż dostępne na: www.autoskyway.pl/bilety

Toruński festiwal światła, przez wzgląd na epidemię COVID-19, w tym roku zagości w zupełnie nowej przestrzeni – Lotnisku EPTO Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. Ta zmiana pociąga za sobą również zmianę formuły, a całość odbędzie się jako wydarzenie samochodowe. Tegoroczny program ułożony zostanie w festiwalową trasę, którą widzowie pokonają samochodami osobowymi. Wyruszając, w niemal 5 kilometrową trasę, widzowie z wnętrz swoich samochodów miną kilkadziesiąt świetlnych projektów przygotowanych głównie przez toruńskich artystów!

Zobacz pierwsze zdjęcia z Auto Skyway Festival!

Za nami pierwszy dzień samochodowego festiwalu światła. Świetliste motocrossy, projekcja na ścianie lasu, fabryka z akrobatycznymi trikami, pirotechniką i żywym ogniem czy projekcja na balonie — zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć: https://www.flickr.com/photos/torunskaagendakulturalna/albums/72157715560450878

Auto Skyway Festival odbywać się będzie codziennie w godzinach 20:30–00:00. Ostatni wjazd na teren wydarzenia przewidywany jest około godziny 23:45. Wjazd na teren festiwalu będzie możliwy najwcześniej o godzinie rozpoczęcia wydarzenia. Uwaga! Wjazd na obszar lotniska odbywać się będzie przez teren Toruńskiej Akademii Jazdy, ulicą Ignacego Łukasiewicza.

Obecnie trwają prace nad usprawnieniem wjazdu na teren wydarzenia i zniwelowanie czasu oczekiwania uczestników.

Wjazd tylko dla samochodów osobowych

Należy pamiętać, że Auto Skyway Festival będzie wydarzeniem samochodowym. Na wydarzenie obowiązują bilety wstępu – cena za pojazd. Na teren festiwalu wpuszczane będą wyłącznie pojazdy, które uznać można za samochód osobowy w rozumieniu Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym punkt 40 Art. 2 (tj. pojazd przeznaczony do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą, o łącznej masie do 3,5 tony, do kierowania którego uprawnia prawo jazdy kat. B). Wszelkie inne rodzaje pojazdów, takie jak autobusy, motocykle, meleksy, rowery itp. nie będą mogły wjechać na teren Auto Skyway Festival. Nie będzie też można wejść na teren wydarzenia pieszo. Pamiętajmy, że jest to spowodowane względami bezpieczeństwa podczas stanu zagrożenia epidemiologicznego.

Zobacz transmisję od National Geographic!

Dla wszystkich tych, którzy na festiwal chcieli się wybrać, ale nie będą mogli dotrzeć, zachęcamy do obejrzenia transmisji na żywo, przygotowanej przez patrona medialnego festiwalu, National Geographic. Już w piątek, 21 sierpnia, o godzinie 20:30 na kanale YouTube National Geographic Polska widzowie będą mogli zajrzeć na festiwal i okiem kamery spojrzeć na najciekawsze festiwalowe atrakcje.

Zachęcamy do zaplanowania wieczornego seansu:

 

Ważne zasady festiwalowe: obowiązkowe zasłanianie ust i nosa

W związku z reżimem sanitarnym spowodowanym ciągle zagrażającym nam koronawirusem, oraz względami bezpieczeństwa komunikacyjnego, organizatorzy Auto Skyway Festival proszą uczestników o przestrzeganie festiwalowych zaleceń.

Podczas wydarzenia wszyscy uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do przestrzegania aktualnie obowiązujących rygorów, wytycznych i nakazów Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego na czas pandemii. Uczestnicy siedzący w samochodach zobowiązani są do skutecznego zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną przez cały czas przebywania na terenie Auto Skyway Festival.

Ważne zasady festiwalowe: ruch na festiwalu

Na terenie festiwalu obowiązywać będzie ruch ciągły, a uczestnicy mają obowiązek poruszać się samochodem z prędkością wynoszącą 5-10 km/h. Każdy kierujący pojazdem zobowiązany jest zachować szczególną ostrożność, a także bezpieczny odstęp od poprzedzającego go pojazdu. Widzowie wydarzenia mają obowiązek poruszać się po terenie imprezy wyłącznie samochodem osobowym, z włączonymi światłami postojowymi. Na trasie festiwalowej nie będzie można zatrzymywać pojazdu, ani wysiadać z samochodów!

Ponadto podczas wjazdu na festiwal Organizator wykona zdjęcie rejestracji samochodu wpuszczanego na teren wydarzenia. Zdjęcia zostaną wykorzystane wyłącznie w celu skontaktowania się z Uczestnikami wydarzenia w razie zaistnienia konieczności poinformowania ich o zaistnieniu sytuacji epidemiologicznej.

W szczególnych sytuacjach – wypadku, bądź konieczności zatrzymania się – prosimy o zachowanie spokoju i poczekanie na reakcję służb. Na terenie wydarzenia stacjonować będą mobilne patrole Policji, Straży Miejskiej, mobilne punkty medyczne i pomoc drogowa, które szybko zareagują na tego typu sytuacje.

Włącz Radio Skyway – 91,1 MHz

Na terenie festiwalu zachęcamy do włączenia w radiu samochodowym częstotliwości 91,1 MHz. To właśnie tam nadawać będzie Radio Skyway, a w nim nie tylko najważniejsze informacje i komunikaty bezpieczeństwa, ale także informacje o festiwalowych instalacjach.

Pełny regulamin wydarzenia dostępny pod adresem: www.autoskyway.pl/regulamin

Więcej informacji już wkrótce na stronie: www.autoskyway.pl

***

Organizatorami „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.” w dniach 19-22 sierpnia 2020 roku są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna. Partnerem głównym jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

asfraan630.png (oryginalna)

 

Wydarzenie współfinansowane w ramach projektu:

„Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2020”

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+