Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Stach Bukowski, Mikołaj oraz Superbohaterowie podczas weekendu

Środa, 29 lipca 2020 r.

Kino Letnie z filmem „Przedszkolanka” z wyśmienitą rolą Maggie Gyllenhaal, koncert Stacha Bukowskiego w klimacie retro czy edukacyjne spektakle dla dzieci – weekend w Toruniu zapowiada się znakomicie! Toruńska Agenda Kulturalna poleca wydarzenia Sceny Letniej w Toruniu i 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych na najbliższy piątek i sobotę. Przypominamy, aby podczas wydarzeń bawić się odpowiedzialnie i pamiętać o odpowiednim dystansie społecznym czy obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną.

Piątkowe Kino Letnie (31 lipca)

Kino Letnie powróci już w ten piątek! Na plenerowej scenie za budynkiem CKK Jordanki już 31 lipca o godz. 21:30 wyemitowany zostanie kolejny film – wyróżniony w 2018 roku nagrodą Festiwalu Filmowego Sundance.

Widzowie będą mogli zapoznać się z „Przedszkolanką” w reżyserii Sary Colangelo. Główną bohaterką jest Lisa, która ma szczęśliwą rodzinę, pracę, którą lubi i ładny dom na przedmieściach Nowego Jorku, ale tak naprawdę od zawsze chciała być artystką. Kiedy przypadkiem odkrywa geniusz poetycki swojego pięcioletniego ucznia, postanawia zrobić wszystko, aby nie został zmarnowany. Wiara, że chłopiec, w przeciwieństwie do niej, ma szansę zostać wybitnym twórcą, zamienia się w niebezpieczną obsesję. W głównej roli zjawiskowa Maggie Gyllenhaal.

Uwaga! Bilety w symbolicznej cenie 5 zł dostępne do kupienia bezpośrednio w kasie TOS w CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3) przed pokazami. Pula wejściówek ograniczona. Przypominamy, że w budynku kasy może przebywać tylko jeden klient. Prosimy także o zachowywanie bezpiecznego dystansu 2 metrów.

Pełny harmonogram Kina Letniego dostępny na stronie: https://www.tak.torun.pl/scenaletnia/

Edukacyjne spektakle dla dzieci (31 lipca i 1 sierpnia)

Najmłodsi widzowie Festiwalu Teatrów Ulicznych spotkanie ze spektaklami rozpoczną już w piątek. 31 lipca pod Krzywą Wieżą w godz. 10:00, 12:00 i 14:00 wystąpią Edyta Soboczyńska i Andrzej Korkuz z Teatru Baj Pomorski w spektaklu „Mikołaj i tajemniczy wąż”. To kolejna propozycja dla dzieci realizowana w ramach promocji projektu „Przebudowa układu torowo-drogowego w ul. Wały gen. Sikorskiego i al. św. Jana Pawła II wraz z budową pasa tramwajowo-autobusowego w Toruniu – BiT-City II”. Przedstawienie z wykorzystaniem lalek scenicznych z pewnością zaskoczy i rozbawi nie tylko dzieci. Nie zabraknie elementów edukacyjnych i interaktywnych! Widzowie powtórzą i nauczą się prawidłowego zachowania w komunikacji miejskiej oraz przekonają w jaki sposób zmieniło się nasze miasto w ciągu kilkuset lat. Spektakl zostanie ponownie pokazany 7 sierpnia.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko — Pomorskiego na lata 2014-2020.

Dzień później, w sobotę 1 sierpnia, na Dziedzińcu I Liceum Ogólnokształcącego w teatralną podróż najmłodszych widzów zabierze Teatr Pomarańczowy Cylinder. O godz. 13:00 całe rodziny będą mogły poznać przygody niesfornego naukowca w spektaklu „Profesor Wodorek i Superbohaterowie”.

Spektakl dotyczy problemów higieny oraz uzależnień, więc wezmą w nim udział bakterie, wirusy oraz części ciała, takie jak płuca. Przedstawienie ma na celu pokazać jakie negatywne skutki może wywołać lekkomyślność. Dzięki zróżnicowanej formie przekazu oraz kolorowym strojom spektakl na długo zapada w pamięć.

Tydzień później doskonałym zwieńczeniem festiwalu będą dwa weekendowe spektakle. 8 sierpnia o godz. 19:00 na Dziedzińcu I Liceum Ogólnokształcącego wystąpi Fundacja Sztukmistrze w show „Jemioła & Szwed”, natomiast 9 sierpnia o godz. 16:00 w tym samym miejscu grupa Muzikanty z pokazem „Historia muzyki”.

Wstęp na wszystkie spektakle jest darmowy — ze względu na wytyczne sanepidu wymagane są jednak limity osób uczestniczących, dlatego obowiązuje kolejność wejścia na teren wydarzenia.

Pełny harmonogram festiwalu dostępny na stronie: http://festiwalteatrowulicznych.pl/

W sobotę – Stach Bukowski (1 sierpnia)

Muzyczne emocje bez cienia wątpliwości zapewni koncert Sceny Letniej w Toruniu, który odbędzie się w sobotę, 1 sierpnia o godz. 20:00 na Dziedzińcu I Liceum Ogólnokształcącego. Wystąpi Stach Bukowski, młody zespół z Olsztyna, zakochany w muzyce retro, wychowany na piosenkach Zbigniewa Wodeckiego, Alicji Majewskiej i Anny Jantar. Gra rocka, ale inspiruje się również muzyką klasyczną, rapem i polskim big beatem.

Zespół tworzy muzykę z rockandrollowym polotem i mają ucho do chwytliwych melodii. Szturmem wzięli wszystkie konkursy i przeglądy talentów, w których uczestniczyli. Stach śpiewa i gra na perkusji. Jednocześnie! Agnieszka brawurowo „zasuwa” na basie, a Robert trzaska dobre riffy na gitarze. W takim składzie są nie do pokonania. Na scenie dają prawdziwego ognia a ich koncerty nasycone są beztroską energią i dobrą zabawą. 20 marca 2020 roku ukazał się debiutancki album Stacha Bukowskiego pt. „Czerwony SUV”.

Toruńskie Gwiazdy, a następnie Olga Polikowska

Tydzień później wciąż czekają nas doskonałe muzyczne wydarzenia. W budynku CKK Jordanki, 8 sierpnia o godz. 19:00 odbędzie się koncert wieńczący plebiscyt współorganizowany przez Radio Gra, czyli Toruńskie Gwiazdy. Wystąpią: Jacek Bryndal (Atrakcyjny Kazimierz), Manchester, Zwierzak, Sara Pach, Asia Czajkowska, Maciej Tacher, Przemek Łosoś (Zespół Open Blues), Sylwia Kwasiborska, Ewa Żydołowicz i Kwiatki.

Dzień później, 9 sierpnia o godz. 20:00, na Dziedzińcu I Liceum Ogólnokształcącego wystąpi Olga Polikowska, wokalistka i autorka tekstów, przez dziennikarzy i krytyków muzycznych okrzyknięta debiutem roku 2018.

Wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy — ze względu na wytyczne sanepidu wymagane są jednak limity osób uczestniczących, dlatego obowiązuje kolejność wejścia na teren wydarzenia.

Pełny harmonogram Sceny Letniej dostępny na stronie: https://www.tak.torun.pl/scenaletnia/

Ważne! Wytyczne w kwestii bezpieczeństwa

Warto pamiętać, że podczas wydarzeń kulturalnych obowiązywać będzie zaostrzony rygor sanitarny związany z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19. Na wydarzeniach organizowanych przez Toruńską Agendę Kulturalną obowiązywać będą następujące zasady bezpieczeństwa:

1) Limit uczestników

W wydarzeniu może uczestniczyć ograniczona liczba osób. Organizator przed wydarzeniem określa maksymalną ilość miejsc (minimalna ilość uczestników to 150 osób). Na spektakle nie są dystrybuowane wejściówki, zatem obowiązuje kolejność wejścia na teren wydarzenia! Tym samym prosimy o przybycie odpowiednio wcześniej w celu uniknięcia ewentualnych kolejek. Podczas oczekiwania przed wejściem na teren imprezy, prosimy o zachowanie co najmniej 2 metrów odstępu od pozostałych oczekujących.

2) Obowiązek noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych podczas wydarzenia

Na terenie wydarzenia obowiązywać będzie bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa, czyli noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych. Uczestnicy imprezy mają obowiązek samodzielnego wyposażenia się uczestnika w materiały ochrony osobistej. Osoby, które takowych nie będą posiadały nie zostaną wpuszczone na teren imprezy. W celach bezpieczeństwa, prosimy także, aby nie zdejmować maseczek podczas sensu.

3) Dezynfekcja rąk i podanie danych przed wejściem na teren wydarzenia

Przy wejściu na teren imprezy dostępne będą dozowniki z płynem dezynfekcyjnym. Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do jego użycia przy wchodzeniu. Ponadto przy wejściu wszystkim oczekującym zostanie zmierzona temperatura. Uwaga! Osoby z temperaturą powyżej 37°C nie zostaną wpuszczone na teren imprezy.

4) Złożenie pisemnego oświadczenia przy wejściu na teren imprezy

Warunkiem wejścia na teren imprezy, dla zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego będzie podanie danych osobowych, imienia i nazwiska oraz numeru kontaktowego. Ponadto przed wejściem wymagane będzie złożenie przez uczestnika obowiązkowego pisemnego oświadczenia, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Dane osobowe będą przetwarzane przez 2 tygodnie tylko i wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do przeprowadzenia wydarzeń i zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Administratorem danych jest Toruńska Agenda Kulturalna.

5) Zachowajmy odstęp, co najmniej 2 metrów

Podczas poruszania się na terenie imprezy, bądź w kolejce do wejścia, prosimy o zachowywanie bezpiecznego odstępu co najmniej 2 metrów od pozostałych uczestników wydarzenia.

6) Zakaz przesuwania leżaków na terenie wydarzenia

Na terenie wydarzenia obowiązuje zakaz przesuwania i przenoszenia krzeseł ustawionych według panujących zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Po każdym pokazie leżaki będą dezynfekowane.

* * *

Organizatorem wydarzeń w ramach Sceny Letniej są Miasto Toruń, Toruńska Agenda Kulturalna, a Kina Letniego dodatkowo Europejskie Centrum Filmowe Camerimage oraz Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki. Partnerem Sceny Letniej, w ramach której organizowane jest Kino Letnie jest ZAiKS.

Projekt Scena Letnia dofinansowano z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura — Interwencje 2020”.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+