Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Rockowe koncerty, fire show i spektakle dla najmłodszych

Czwartek, 23 lipca 2020 r.

Plenerowe Kino Letnie z wyśmienitymi rolami Willema Dafoe, Brooklynn Prince i Bria Vinaite, rockowe koncerty kapel takich jak Faux Pas czy Nietrzask oraz teatralne wrażenia z pokazem ognia czy marionetkami – tak zapowiada się nadchodzący weekend w Toruniu. Warto zarezerwować czas, by spędzić go na 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych lub podczas wydarzeń w ramach Sceny Letniej. Przypominamy, by bawić się odpowiedzialnie i pamiętać o obowiązujących obostrzeniach sanitarnych podczas wydarzeń, w tym o zasłanianiu ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną.

Kino Letnie już 24 lipca

Plenerowe Kino Letnie zbliża się wielkimi krokami! Najbliższy seans na scenie plenerowej CKK Jordanki odbędzie się 24 lipca o godz. 21:30, prezentując prawdziwie hollywoodzkie kino! „The Florida Project” (2017) to historia sześcioletniej rozrabiaki Moonee i jej zbuntowanej matki Halley, próbujących ułożyć sobie życie w tanim motelu na obrzeżach najszczęśliwszego miejsca na świecie – Disneylandu. W rolach głównych Willem Dafoe, Brooklynn Prince i Bria Vinaite.

Kino Letnie: Florida Project

Uwaga! Bilety w symbolicznej cenie 5 zł dostępne do kupienia bezpośrednio w kasie TOS w CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3) godzinę przed pokazami. Pula wejściówek ograniczona. Przypominamy, że w budynku kasy może przebywać tylko jeden klient. Prosimy także o zachowywanie bezpiecznego dystansu 2 metrów.

Pełny harmonogram Kina Letniego dostępny na stronie: https://www.tak.torun.pl/scenaletnia/

Rockowe koncerty w plenerze (25 i 26 lipca)

Klimatyczne Ruiny Podominikańskie już w ten weekend zmienią się w plenerową scenę muzyczną. W sobotę, 25 lipca (godz. 18:00) wystąpi zespół Faux Pas. Zespół powstał w 2017 roku jako kontynuacja szkolnej znajomości. Chociaż jego członkowie pochodzą z różnych stron województwa kujawsko-pomorskiego to połączył ich Toruń. Twórczość kapeli, którą charakteryzuje ekspresja i improwizacja, inspirowana jest różnymi stylami muzycznymi, jednak dominującymi są rock i blues. Zespół cały czas szuka nowych inspiracji, a obecnie skupia się na nagraniu debiutanckiej płyty. Faux Pas to Paula Raszka (wokal), Jakub Andrejczuk (gitara), Franciszek Papis (bas) i Beniamin Gołasz (perkusja).

Dzień później, w niedzielę, 26 lipca (godz. 20:00), w tym samym miejscu swoje utwory zaprezentuje zespół Nietrzask. Kapela powstała w Toruniu w 2014 roku. Zespół ma na koncie dwa albumy. Najnowszy — „Matka wszystkich bomb”, ukazał się w marcu tego roku. Muzyka zespołu jest mieszaniną różnorakich stylów i inspiracji i odnaleźć w niej można ślady zarówno akustycznego folku jak i punka, bluesa i country. W warstwie tekstowej piosenki Nietrzasku charakteryzuje autoironia, poczucia humoru oraz spora doza społecznych obserwacji. Zespół był dwukrotnie nominowany w kategorii Nadzieja Roku w plebiscycie Radia Gra a w 2019 wziął udział w 10 edycji trasy koncertowej Żywiec Męskie Granie.

Natomiast za tydzień, 1 sierpnia na Dziedzińcu I Liceum Ogólnokształcącego, na Scenie Letniej w Toruniu zagości, ku uciesze wszystkich fanów retro i alternatywnych brzmień, Stach Bukowski. To młody zespół z Olsztyna wychowany na piosenkach Zbigniewa Wodeckiego, Alicji Majewskiej i Anny Jantar. Gra rocka, ale inspiruje się również muzyką klasyczną, rapem i polskim big beatem.

Wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy — ze względu na wytyczne sanepidu wymagane są jednak limity osób uczestniczących, dlatego obowiązuje kolejność wejścia na teren wydarzenia.

Pełny harmonogram Sceny Letniej dostępny na stronie: https://www.tak.torun.pl/scenaletnia/

Teatralne spektakle i pokazy (25 i 26 lipca)

Już w sobotę 25 lipca o godz. 21:00 i 22:00, 6. Festiwal Teatrów Ulicznych zaprosi na Ruiny Podominikańskie na ognisty pokaz w wykonaniu SynergyArt. „Firepower” to bardzo ogniste i hipnotyzujące fireshow, koło którego nie można przejść obojętnie. Do powstania widowiska artyści wykorzystują pirotechnikę i efekty sceniczne, a także różnorodne sprzęty, takie jak płonące obręcze, wachlarze czy POI. Podczas show widzowie będą mogli docenić dynamiczną choreografię, stworzoną do muzyki, która porywa do tańca.

Festiwal Teatrów Ulicznych — Firepower

Dzień później, 26 lipca Ruiny Podominikańskie należeć będą do najmłodszych. Dla całych rodzin przygotowane zostaną dwa spektakle w wykonaniu Teatru Vaška „Piernikowe Potyczki” (g. 13:00) i „Kota w butach” (godz. 16:00).

„Piernikowe Potyczki” (niedziela, 26 lipca, godz. 13:00) opowiadają legendę o sposobie, w jaki doszło do powstania wyjątkowych, miodowych pierników toruńskich. Nazwa spektaklu nie jest bez znaczenia, do jego fabuły wprowadzone zostały konflikty, które mają na celu pokazać widzowi, jak dochodzić do porozumienia, w atmosferze tolerancji, nie używając przemocy i szanując partnerów rozmowy. „Piernikowe potyczki” to widowisko skonstruowane w sposób zróżnicowany, gdyż popisy aktorów przeplatają się ze scenami lalkowymi. Do powstania sztuki artyści wykorzystują bogatą plastykę, urozmaicony ruch sceniczny oraz atrakcyjną muzykę. Spektakl przeznaczony dla widzów w każdym wieku.

Festiwal Teatrów Ulicznych — Vaska

Znana wszystkim bajka o Kocie w Butach ukazana w nowej odsłonie to druga propozycja Teatru Vaška. Spektakl (niedziela, 26 lipca, godz. 16:00) opowiada historię o kocie, który nie jest zwykły, potrafi mówić, a nawet śpiewać. Wierzy, że można zmienić życie w bajkę. Nieomal mu się to udaje, ale czy to możliwe? Bajka zaprezentowana jest w mało znanej w Polsce technice lalkowej – marionetce. Podczas spektaklu mamy okazję zobaczyć wspaniałą animację i pełne humoru rozwiązania sytuacyjne oraz usłyszeć barwną muzykę i melodyjne piosenki.

Pełny harmonogram festiwalu dostępny na stronie: http://festiwalteatrowulicznych.pl/

Wstęp na wszystkie spektakle jest darmowy — ze względu na wytyczne sanepidu wymagane są jednak limity osób uczestniczących, dlatego obowiązuje kolejność wejścia na teren wydarzenia.

Ważne! Wytyczne w kwestii bezpieczeństwa

Warto pamiętać, że podczas wydarzeń kulturalnych obowiązywać będzie zaostrzony rygor sanitarny związany z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19. Na wydarzeniach organizowanych przez Toruńską Agendę Kulturalną obowiązywać będą następujące zasady bezpieczeństwa:

1) Limit uczestników

W wydarzeniu może uczestniczyć ograniczona liczba osób. Organizator przed wydarzeniem określa maksymalną ilość miejsc (minimalna ilość uczestników to 150 osób). Na spektakle nie są dystrybuowane wejściówki, zatem obowiązuje kolejność wejścia na teren wydarzenia! Tym samym prosimy o przybycie odpowiednio wcześniej w celu uniknięcia ewentualnych kolejek. Podczas oczekiwania przed wejściem na teren imprezy, prosimy o zachowanie co najmniej 2 metrów odstępu od pozostałych oczekujących.

2) Obowiązek noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych podczas wydarzenia

Na terenie wydarzenia obowiązywać będzie bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa, czyli noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych. Uczestnicy imprezy mają obowiązek samodzielnego wyposażenia się uczestnika w materiały ochrony osobistej. Osoby, które takowych nie będą posiadały nie zostaną wpuszczone na teren imprezy. W celach bezpieczeństwa, prosimy także, aby nie zdejmować maseczek podczas sensu.

3) Dezynfekcja rąk i podanie danych przed wejściem na teren wydarzenia

Przy wejściu na teren imprezy dostępne będą dozowniki z płynem dezynfekcyjnym. Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do jego użycia przy wchodzeniu. Ponadto przy wejściu wszystkim oczekującym zostanie zmierzona temperatura. Uwaga! Osoby z temperaturą powyżej 37°C nie zostaną wpuszczone na teren imprezy.

4) Złożenie pisemnego oświadczenia przy wejściu na teren imprezy

Warunkiem wejścia na teren imprezy, dla zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego będzie podanie danych osobowych, imienia i nazwiska oraz numeru kontaktowego. Ponadto przed wejściem wymagane będzie złożenie przez uczestnika obowiązkowego pisemnego oświadczenia, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Dane osobowe będą przetwarzane przez 2 tygodnie tylko i wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do przeprowadzenia wydarzeń i zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Administratorem danych jest Toruńska Agenda Kulturalna.

5) Zachowajmy odstęp, co najmniej 2 metrów

Podczas poruszania się na terenie imprezy, bądź w kolejce do wejścia, prosimy o zachowywanie bezpiecznego odstępu co najmniej 2 metrów od pozostałych uczestników wydarzenia.

6) Zakaz przesuwania leżaków na terenie wydarzenia

Na terenie wydarzenia obowiązuje zakaz przesuwania i przenoszenia krzeseł ustawionych według panujących zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Po każdym pokazie leżaki będą dezynfekowane.

* * *

Organizatorem wydarzeń w ramach Sceny Letniej są Miasto Toruń, Toruńska Agenda Kulturalna, a Kina Letniego dodatkowo Europejskie Centrum Filmowe Camerimage oraz Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki. Partnerem Sceny Letniej, w ramach której organizowane jest Kino Letnie jest ZAiKS.


  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+