Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Spektakle dla małych i dużych oraz koncerty plenerowe

Piątek, 17 lipca 2020 r.

Cyrkowo-kuglarskie widowiska, dla tych młodszych i dla tych starszych widzów, fireshow, rockowo-bluesowe brzmienia czy hollywoodzkie kino najwyższych lotów – takich kulturalnych atrakcji możemy spodziewać się przez najbliższe dwa tygodnie w Toruniu. Wszystko za sprawą trwającego 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych oraz wydarzeń Sceny Letniej. Przypominamy o obowiązujących obostrzeniach sanitarnych podczas wydarzeń, w tym o zasłanianiu ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną.

Teatralne spektakle i pokazy

Już w najbliższą sobotę, 18 lipca w ramach 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych na placu przy scenie plenerowej CKK Jordanki wystąpi Cyrkowa Events z dwoma różnorodnymi i zaskakującymi spektaklami!

„Nie taki straszny show”, który zobaczyć można będzie o godz. 13:00 to widowisko cyrkowe przygotowane specjalnie dla dzieci z wykorzystaniem technik kuglarskich, ekwilibrystyki oraz magii. Spektakl opowiada historię dyrektora cyrku, który postanawia być także artystą cyrkowym. Jedna postać wciela się w różne osobowości. Widzowie poznają magika, żonglera oraz ekwilibrystę, który będzie próbował zachować równowagę w utrudnionych warunkach. Widowisko trzymające w napięciu oraz udowadniające, że wszystko jest możliwe. Przeznaczone dla dzieci oraz starszych widzów.

Spektakl „TATA”, który widzowie zobaczą o 20:30 to cyrkowe widowisko pełne humoru i skierowane do trochę starszych odbiorców. Widowisko porusza problemy ojca samotnie wychowującego małe dziecko, troski i radości jakie niesie za sobą samotne rodzicielstwo. Problemy ze snem, permanentne zmęczenie, huśtawki nastrojów, chwile radości przeplatane z płaczem i bezsilnością. z takimi emocjami zmierzą się widzowie, jak i sam tytułowy TATA podczas przedstawienia. Widowisko interaktywne, integrujące artystę z widownią.

Tydzień później, 25 lipca o godz. 21:00 i 22:00, Festiwal Teatrów Ulicznych zaprosi na Ruiny Podominikańskie na ognisty pokaz w wykonaniu SynergyArt. „Firepower” to niezwykły fireshow z pirotechniką i efektami scenicznymi na najwyższym poziomie! Oprócz tego, 26 lipca widzowie będą mogli zobaczyć dwa spektakle w wykonaniu Teatru Vaška – „Piernikowe Potyczki” (g. 13:00) i „Kota w butach” (godz. 16:00).

Pełny harmonogram spektakli dostępny na stronie: http://tak.torun

Rockowe koncerty w plenerze

Dla osób poszukujących muzycznych wrażeń, Scena Letnia obfitować będzie w rockowe i alternatywne brzmienia. W sobotnie popołudnie, 18 lipca od godz. 16:00, scena plenerowa CKK Jordanki należeć będzie do zespołu Nocti.

Nocti to międzypokoleniowa mieszanka. Zespół ma swój matecznik w Toruniu. Grają muzykę, którą można określić szerokim mianem muzyki rockowej. W twórczości Nocti nie brakuje również elementów elektroniki czy alternatywy. W tekstach zespół porusza lekkie tematy nie bojąc się przy tym zaglądać głębiej, do nieco poważniejszych zakamarków ducha.

Tydzień później Scena Letnia zawędruje w klimatyczne Ruiny Podominikańskie, gdzie w weekend usłyszymy dwa koncerty. W sobotę, 25 lipca (godz. 18:00) wystąpi zespół Faux Pas, natomiast w niedzielę, 26 lipca (godz. 20:00) swoje utwory zaprezentuje zespół Nietrzask.

Pełny harmonogram spektakli dostępny na stronie: https://www.tak.torun.pl/scenaletnia/

Wstęp na wszystkie spektakle oraz koncerty jest darmowy — ze względu na wytyczne sanepidu wymagane są jednak limity osób uczestniczących, dlatego obowiązuje kolejność wejścia na teren wydarzenia.

Kino Letnie już 24 lipca

Najbliższy seans Kina Letniego na scenie plenerowej CKK Jordanki, który odbędzie się 24 lipca o godz. 21:30 to prawdziwie hollywoodzkie kino! „The Florida Project” (2017) to historia sześcioletniej rozrabiaki Moonee i jej zbuntowanej matki Halley, próbujących ułożyć sobie życie w tanim motelu na obrzeżach najszczęśliwszego miejsca na świecie – Disneylandu. W rolach głównych Willem Dafoe, Brooklynn Prince i Bria Vinaite.

Uwaga! Bilety w symbolicznej cenie 5 zł dostępne do kupienia bezpośrednio w kasie TOS w CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3) przed pokazami. Pula wejściówek ograniczona. Przypominamy, że w budynku kasy może przebywać tylko jeden klient. Prosimy także o zachowywanie bezpiecznego dystansu 2 metrów.

Ważne! Wytyczne w kwestii bezpieczeństwa

Warto pamiętać, że podczas wydarzeń kulturalnych obowiązywać będzie zaostrzony rygor sanitarny związany z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19. Na wydarzeniach organizowanych przez Toruńską Agendę Kulturalną obowiązywać będą następujące zasady bezpieczeństwa:

1) Limit uczestników: 150 osób

W wydarzeniu może uczestniczyć tylko 150 osób. Na spektakle nie są dystrybuowane wejściówki, zatem obowiązuje kolejność wejścia na teren wydarzenia! Tym samym prosimy o przybycie odpowiednio wcześniej w celu uniknięcia ewentualnych kolejek. Podczas oczekiwania przed wejściem na teren imprezy, prosimy o zachowanie co najmniej 2 metrów odstępu od pozostałych oczekujących.

2) Obowiązek noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych podczas wydarzenia

Na terenie wydarzenia obowiązywać będzie bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa, czyli noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych. Uczestnicy imprezy mają obowiązek samodzielnego wyposażenia się uczestnika w materiały ochrony osobistej. Osoby, które takowych nie będą posiadały nie zostaną wpuszczone na teren imprezy. W celach bezpieczeństwa, prosimy także, aby nie zdejmować maseczek podczas sensu.

3) Dezynfekcja rąk i podanie danych przed wejściem na teren wydarzenia

Przy wejściu na teren imprezy dostępne będą dozowniki z płynem dezynfekcyjnym. Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do jego użycia przy wchodzeniu. Ponadto przy wejściu wszystkim oczekującym zostanie zmierzona temperatura. Uwaga! Osoby z temperaturą powyżej 37°C nie zostaną wpuszczone na teren imprezy.

4) Złożenie pisemnego oświadczenia przy wejściu na teren imprezy

Warunkiem wejścia na teren imprezy, dla zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego będzie podanie danych osobowych, imienia i nazwiska oraz numeru kontaktowego. Ponadto przed wejściem wymagane będzie złożenie przez uczestnika obowiązkowego pisemnego oświadczenia, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Dane osobowe będą przetwarzane przez 2 tygodnie tylko i wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do przeprowadzenia wydarzeń i zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Administratorem danych jest Toruńska Agenda Kulturalna.

5) Zachowajmy odstęp, co najmniej 2 metrów

Podczas poruszania się na terenie imprezy, bądź w kolejce do wejścia, prosimy o zachowywanie bezpiecznego odstępu co najmniej 2 metrów od pozostałych uczestników wydarzenia.

6) Zakaz przesuwania leżaków na terenie wydarzenia

Na terenie wydarzenia obowiązuje zakaz przesuwania i przenoszenia krzeseł ustawionych według panujących zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Po każdym pokazie leżaki będą dezynfekowane.

***

Pełen harmonogram festiwalu i informacje o aktualnych obostrzeniach sanitarnych dostępne na stronacj: www.festiwalteatrowulicznych.pl oraz: https://www.tak.torun.pl/scenaletnia

* * *

Organizatorem wydarzeń w ramach Sceny Letniej są Miasto Toruń, Toruńska Agenda Kulturalna, a Kina Letniego dodatkowo Europejskie Centrum Filmowe Camerimage oraz Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki. Partnerem Sceny Letniej, w ramach której organizowane jest Kino Letnie jest ZAiKS.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+