Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Rozstrzygnięcie konkursu Święta Muzyki „Zagraj w plenerze”!

Wtorek, 30 czerwca 2020 r.

W pierwszy dzień lata, 21 czerwca, na całym świecie odbyło się Święto Muzyki. Co roku, również w Toruniu, liczne grupy, zespoły czy soliści występują tego dnia w różnych rejonach miasta, aby muzycznie świętować kalendarzowe lato. Tegoroczna edycja toruńskiego Święto Muzyki odbyła się w zmienionej formule, a artystów zaprosiliśmy do udziału w specjalnym konkursie „Zagraj w plenerze”. Oto lista laureatów!

Podobnie jak w latach ubiegłych Toruńska Agenda Kulturalna zaprosiła wszystkich chętnych do świętowania i dzielenia się najróżniejszymi dźwiękami w przestrzeni Torunia! Tegoroczna edycja Święta Muzyki odbyła się w formie konkursu dla lokalnych artystów pod hasłem „Zagraj w plenerze”. Łącznie wpłynęło 10 zgłoszeń od twórców, którzy w niedzielę 21 czerwca umilali popołudniowe spacery torunianom i turystom. Po burzliwych naradach jury wybrało trzy, których autorzy zostali wyróżnionych nagrodami pieniężnymi. Oto zwycięzcy konkursu:

I miejsce – 1.500 zł: Sunday Worship

II miejsce – 1.000 zł: Rafał „Zwierzak” Zieliński

III miejsce – 500 zł: Diana Barche & Tomi Pras

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim muzykom, którzy wzięli udział w konkursie. Wszystkich chętnych do ponownego wysłuchania konkursowych występów zapraszamy na stronę wydarzenia gdzie można znaleźć zgłoszone nagrania.

***

Organizatorami Święta Muzyki w ramach Święta Miasta 2020 są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+