Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Otwieramy nabór na Auto Skyway Festival!

Środa, 1 lipca 2020 r.

Już za dwa miesiące, w dniach 19–22 sierpnia 2020 roku, w nietypowej lokalizacji, bo na toruńskim lotnisku, odbędzie się Auto Skyway Festival. Dzisiaj rozpoczyna się nabór, w ramach którego artyści mogą zgłaszać swoje pomysły na instalacje, projekcje i interaktywne świetlne działania. Warto się spieszyć, bo termin upływa już 8 lipca 2020 roku! Więcej informacji o profilu poszukiwanych projektów oraz formularz zgłoszeniowy pod adresem: https://www.tak.torun.pl/open_call/pl/.

Ze względu na obowiązujący stan epidemiologiczny i konieczne zmiany w organizacji festiwalu, Toruńska Agenda Kulturalna ogłasza nowy nabór projektów na specjalną edycję najbardziej magicznego festiwalu światła w Polsce – Auto Skyway Festival. W związku z COVID-19 rozpatrywane są w głównej mierze zgłoszenia z Polski, w szczególności z województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Open Call w ramach Auto Skyway Festival skierowany jest do artystów, architektów, rzeźbiarzy oraz wszystkich twórców, którzy w swoich realizacjach wykorzystują światło lub specjalizują się w technikach multimedialnych, czy projekcjach wielkoformatowych. Dodatkowo tegoroczny nabór kierujemy również do tych artystów, których twórczość na co dzień nie jest związana ze światłem: muzyków, performerów, DJ-ów, aktorów, tancerzy, uprawiających sztukę cyrkową oraz uliczną.

Ze względu na zmianę lokalizacji festiwalu i zastosowanie formuły drive through/przejedź przez projekty zgłoszone w naborze będą musiały spełniać dodatkowe warunki — m.in. ich forma i wymiar muszą być dobrze widoczne dla osób, które będą przemieszczały się wzdłuż zaplanowanej trasy przejazdu w samochodach.

Aby wziąć udział w naborze wystarczy zgłosić swoją pracę artystyczną przez specjalny formularz elektroniczny. Więcej informacji i szczegóły na stronie: http://autoskyway.pl/, a także na stronie https://www.tak.torun.pl/open_call/pl/.

***

Organizatorami „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.” w dniach 19-22 sierpnia 2020 roku są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna. Partnerem głównym jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

asfraan630.png (oryginalna)


 

Wydarzenie współfinansowane w ramach projektu:

„Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2020”

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+