Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

W weekend – plenerowe Kino Letnie i warsztaty on-line w domu

Piątek, 12 czerwca 2020 r.

Długi weekend to doskonała okazja, aby spędzić wolne chwile w sposób aktywny i kreatywny. Dla osób, które planują pozostać w domach Toruńska Agenda Kulturalna poleca kolejne odcinki serii warsztatowych w ramach #TAKzostanwdomu, natomiast dla spragnionych kulturalnych wrażeń – plenerowe Kino Letnie w Toruniu. Tym razem, 12 czerwca o 21:30, miłośnicy kina zobaczą znakomitą francuską komedię „Poznajmy się jeszcze raz”. Bilety na seans w cenie 5 zł będą dostępne na godzinę przed pokazem w kasie TOS (CKK Jordanki, al. Solidarności 1–3). Przypominamy o obowiązku przestrzegania zasad bezpieczeństwa i regulaminu imprezy dostępnego poniżej.

Francuski humor na najwyższym poziomie

Piątkowy wieczór, 12 czerwca 2020 roku Toruńska Agenda Kulturalna poleca spędzić przy znakomitym francuskim filmie komediowym. „Poznajmy się jeszcze raz” to produkcja nominowana do 11 nagród César – najbardziej prestiżowych francuskich nagród filmowych. To szczególna gratka dla wszystkich pasjonatów kina, szczególnie, że premiera produkcji odbyła się pod koniec stycznia tego roku!

„Poznajmy się jeszcze raz” (2019) opowiada historię zagubionego w świecie nowych technologii, wzdychającego do telefonów stacjonarnych, papierowych książek i wąsów rysownika komiksów Victora (w tej roli gwiazda francuskiego kina, Daniel Auteuil). Mężczyzna nieoczekiwanie dostaje propozycję nietypowej podróży w czasie. Wybiera więc lata 70., by znów móc wejść do baru „Belle Epoque”, bezkarnie zapalić papierosa przy stoliku i z drżącym sercem czekać, aż w drzwiach pojawi się rudowłosa, seksowna i niezależna Marianne. Odtworzona na jego życzenie epoka wydaje się Victorowi o wiele prawdziwsza niż współczesność, w której wszystko – od międzyludzkich relacji przez pracę, po sztukę – staje się wirtualne.

Cena biletów na poszczególne seanse: 5 zł

Uwaga! Bilety w symbolicznej cenie 5 zł za seans dostępne do kupienia bezpośrednio na godzinę przed pokazami w kasie TOS w CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3). Pula biletów jest ograniczona (150 miejsc). Przypominamy, że w budynku kasy może przebywać tylko jeden klient. Prosimy także o zachowywanie bezpiecznego dystansu 2 metrów.

Bardzo ważne! Zasady bezpieczeństwa podczas wydarzeń

Wciąż jednak należy pamiętać, że podczas wydarzeń w piątek i sobotę obowiązywać będą zasady zgodne z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia.

1) Limit uczestników: 150 osób

W wydarzeniu może uczestniczyć tylko 150 osób. W przypadku obowiązujących biletów, osoby bez ważnego biletu wstępu nie zostaną wpuszczone na teren imprezy. Tym samym prosimy o przybycie odpowiednio wcześniej w celu uniknięcia ewentualnych kolejek. Podczas oczekiwania do kasy, bądź przed wejściem na teren imprezy, prosimy o zachowanie co najmniej 2 metrów odstępu od pozostałych oczekujących.

2) Obowiązek noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych podczas wydarzenia

Na terenie wydarzenia obowiązywać będzie bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa, czyli noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych. Uczestnicy imprezy mają obowiązek samodzielnego wyposażenia się uczestnika w materiały ochrony osobistej. Osoby, które takowych nie będą posiadały nie zostaną wpuszczone na teren imprezy. W celach bezpieczeństwa, prosimy także, aby nie zdejmować maseczek podczas sensu.

3) Dezynfekcja rąk i podanie danych przed wejściem na teren wydarzenia

Przy wejściu na teren imprezy dostępne będą dozowniki z płynem dezynfekcyjnym. Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do jego użycia przy wchodzeniu. Ponadto przy wejściu wszystkim oczekującym zostanie zmierzona temperatura. Uwaga! Osoby z temperaturą powyżej 37°C nie zostaną wpuszczone na teren imprezy.

4) Złożenie pisemnego oświadczenia przy wejściu na teren imprezy

Warunkiem wejścia na teren imprezy, dla zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego będzie podanie danych osobowych, imienia i nazwiska oraz numeru kontaktowego. Ponadto przed wejściem wymagane będzie złożenie przez uczestnika obowiązkowego pisemnego oświadczenia przy wejściu na imprezę, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Dane osobowe będą przetwarzane przez 2 tygodnie tylko i wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do przeprowadzenia wydarzeń i zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Administratorem danych jest Toruńska Agenda Kulturalna.

5) Zachowajmy odstęp, co najmniej 2 metrów

Podczas poruszania się na terenie imprezy, bądź w kolejce do wejścia, prosimy o zachowywanie bezpiecznego odstępu co najmniej 2 metrów od pozostałych uczestników wydarzenia.

6) Zakaz przesuwania krzeseł na terenie wydarzenia

Na terenie wydarzenia obowiązuje zakaz przesuwania i przenoszenia krzeseł ustawionych według panujących zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Po każdym pokazie krzesła będą dezynfekowane.

Poniżej pełen regulamin imprezy:

Scena letnia — regulamin
Pobierz regulamin imprez

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją ww. regulaminu, którego zapisów uczestnik jest zobowiązany przestrzegać.

Warsztatowe propozycje z #TAKzostanwdomu

Dla osób, które w weekend planują pozostać w domu atrakcyjną propozycją mogą okazać się nowe odcinki serii warsztatów w ramach #TAKzostanwdomu. W ósmym odcinku zajęć Lena Paracka-Werner poradzi, jak prowadzić estetyczny i skuteczny profil fotograficzny na Instagramie. Do czwartej lekcji z programem Ableton Live zaprosi natomiast Steve Nash, toruński DJ. W tym odcinku warsztatu produkcji muzyki przybliży temat MIDI, czyli cyfrowego interfejsu instrumentu muzycznego.

W sobotę ukaże się natomiast ostatni film z serii warsztatów wokalnych z Wioletą Markowską. Trzeci odcinek dotyczyć będzie występu artystki w The Voice of Poland. Jakie emocje jej towarzyszyły, jak wyglądała praca za kulisami, jak przygotować się do występu – te i wiele innych wątpliwości rozwiewa prowadzące warsztaty.

Wioleta Markowska to utalentowana wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Ćwierćfinalistka IX edycji telewizyjnego talent show The Voice of Poland. Śpiewa od 9 roku życia, na swoim koncie ma liczne nagrody zdobywane przez lata na festiwalach piosenki. Od 2018 roku spełnia się zawodowo jako trener wokalny. Obecnie pracuje także nad autorskim materiałem muzycznym.

Wszystkie odcinki e-warsztatów można obejrzeć na stronie akcji pod adresem https://www.tak.torun.pl/TAKzostanwdomu/oraz na kanale YouTube Toruńskiej Agendy Kulturalnej

* * *

Koordynatorem akcji są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna. Projekt #TAKzostanwdomu dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach proramu „Kultura w Sieci”

* * *

Organizatorem wydarzeń w ramach Kina Letniego są Miasto Toruń, Toruńska Agenda Kulturalna, Europejskie Centrum Filmowe Camerimage oraz Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki. Partnerem Sceny Letniej, w ramach której organizowane jest Kino Letnie jest ZAiKS.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+