Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Jesteś tutaj: O nas » Aktualności

W tym roku czeka nas Auto Skyway Festival

Wtorek, 16 czerwca 2020 r.

Trwający stan epidemii, obowiązujące wytyczne, a także zmieniające się każdego dnia uwarunkowania wyraźnie wpływają na sytuację niemal każdego większego wydarzenia kulturalnego w Polsce. Mimo tego toruński festiwal światła odbędzie się w dniach 19–22 sierpnia 2020 roku w nowej, kreatywnej formie – Auto Skyway Festival. Wydarzenie od lat jest jednym z największych wydarzeń kulturalnych w naszym regionie, a tym razem ma szansę stać się największym festiwalem tego lata w Polsce! Dzięki niecodziennemu, samochodowemu rozwiązaniu, podczas wydarzenia zostaną zachowane wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa.

Tegoroczna edycja festiwalu zamiast na terenie Zespołu staromiejskiego zagości w zupełnie nowej przestrzeni – Lotniska Toruń. Infrastruktura obiektu pozwoli na dogodny dojazd uczestników na i z terenu festiwalu przy minimalnych niedogodnościach dla mieszkańców okolicznych terenów. Na płycie lotniska zaistnieją instalacje, które w warunkach toruńskiego Starego Miasta nie byłyby możliwe do realizacji. Niektóre z nich z pewnością nawiążą do specyfiki miejsca.

Oprócz lokalizacji zmieni się także formuła festiwalu. W tym roku wydarzenie zostanie oparte o ideę drive through. To rozwiązanie często stosowane w parkach rozrywki na świecie oraz w niektórych ogrodach zoologicznych zapewniających w ten sposób swoim widzom doznania znane z safari.

Wykorzystanie takiego mechanizmu przy organizacji toruńskiego festiwalu pozwoli, dzięki zmianie ruchu na terenie imprezy z pieszego na samochodowy, na zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy widzami. Zamiast spacerować tłumnie po terenie wydarzenia, publiczność obejrzy festiwalowe instalacje z wnętrza własnego auta, bez narażania się na bezpośredni kontakt z innymi ludźmi.

Już niedługo Toruńska Agenda Kulturalna ogłosi Open Call, w ramach którego wyłoniona zostanie część instalacji artystycznych na Auto Skyway Festival. Pełny regulamin i warunki uczestnictwa zostaną podane już wkrótce na stronie https://www.tak.torun.pl.

* * *

Auto Skyway Festival odbędzie się w Toruniu, w dniach 19–22 sierpnia 2020 roku.
Organizatorami Auto Skyway Festival są
Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+