Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Filmowe atrakcje Kina Letniego już ten weekend

Piątek, 5 czerwca 2020 r.

W weekend Toruńska Agenda Kulturalna zaprasza na porywające seanse Kina Letniego w Toruniu na scenie plenerowej CKK Jordanki (za budynkiem Centrum). Francuska komedia, emocjonalny dramat z Hiszpanii czy doborowe nazwiska takie jak Penelope Cruz czy Javier Bardem – tak zapowiadają się pokazy w dniach 5 i 6 czerwca (piątek i sobota). Bilety na seanse w cenie 5 zł dostępne na godzinę przed pokazami w kasie TOS (CKK Jordanki, al. Solidarności 1–3). Przypominamy, że wciąż obowiązuje rygor sanitarny, a na terenie wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, czyli noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych.

W ramach konferencji Kancelarii Premiera Rady Ministrów z dn. 27 maja 2020 roku ogłoszony został czwarty etap znoszenia obostrzeń wprowadzonych w związku z COVID-19. Od 30 maja możliwa jest organizacja zgromadzeń do 150 osób. Tym samym, przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa, możliwe jest przeprowadzenie pierwszych, plenerowych wydarzeń kulturalnych!

Piątek z francuską komedią

Podczas drugiej odsłony Kina Letniego instytucje kultury zaproszą, 5 czerwca 2020, na spotkanie z francuską komedią. Na plenerowej scenie CKK Jordanki (na tyle budynku) odbędzie się drugi pokaz kinowy w ramach Kina Letniego w Toruniu. O 21:30 wyemitowany zostanie film „I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!” w reżyserii Philippe’a de Chauverona.

Produkcja opowiada historię, na którą miłośnicy niecodziennej rodziny znad Sekwany czekali kilka lat. Christian Clavier i spółka znów rozbawili widzów na całym świecie do łez w kontynuacji hitu „Za jakie grzechy, dobry Boże?”. Twórcy jednej z najbardziej kasowych francuskich komedii ostatnich lat nie wzięli sobie do serca mocnego postanowienia poprawy. Dla widowni to bardzo dobra nowina.

Sobota z Penelope Cruz i Javierem Bardemem

Dzień później, 6 czerwca o godz. 21:30, Kino Letnie w Toruniu zaprosi na seans filmu ze zjawiskowymi rolami Penelope Cruz i Javiera Bardema. „Wszyscy wiedzą” (2018) to najnowsza produkcja pochodzącego z Iranu reżysera Asghara Farhadiego, która entuzjastycznie została odebrana przez widzów i media na całym świecie.

Mocny, niepokojący thriller, w którym Cruz i Bardem wzbijają się na emocjonalne wyżyny – możemy przeczytać w jednej z recenzji „The Wrap”.

Laura wraz z dwójką dzieci powraca do rodzinnego miasteczka w Hiszpanii na wesele siostry. Imprezę przerywa zniknięcie Irene, jej nastoletniej córki. W swoim najnowszym filmie dwukrotny laureat Oscara mistrzowsko prowadzi widzów przez labirynt emocji, przemilczeń i półprawd do zaskakującego finału. W rolach głównych wystąpiła najsłynniejsza para Hiszpanii — Penélope Cruz i Javier Bardem.

Z francuską komedią za tydzień

Francuska produkcja to także kolejna propozycja na piątkowy wieczór, 12 czerwca 2020 roku. Weekend powitać będzie można na seansie francuskiej komedii, trzykrotnie wyróżnionej prestiżową, francuską nagrodą César.

„Poznajmy się jeszcze raz” (2019) opowiada historię zagubionego w świecie nowych technologii, wzdychającego do telefonów stacjonarnych, papierowych książek i wąsów rysownika komiksów Victora (w tej roli gwiazda francuskiego kina, Daniel Auteuil). Mężczyzna nieoczekiwanie dostaje propozycję nietypowej podróży w czasie. Wybiera więc lata 70., by znów móc wejść do baru „Belle Epoque”, bezkarnie zapalić papierosa przy stoliku i z drżącym (po raz pierwszy od tak dawna!) sercem czekać, aż w drzwiach pojawi się rudowłosa, seksowna, niezależna Marianne.

Więcej informacji już wkrótce.

Cena biletów na poszczególne seanse: 5 zł

Uwaga! Bilety w symbolicznej cenie 5 zł za seans dostępne do kupienia bezpośrednio na godzinę przed pokazami w kasie TOS w CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3). Pula biletów jest ograniczona (150 miejsc). Przypominamy, że w budynku kasy może przebywać tylko jeden klient. Prosimy także o zachowywanie bezpiecznego dystansu 2 metrów.

Bardzo ważne! Zasady bezpieczeństwa podczas wydarzeń

Wciąż jednak należy pamiętać, że podczas wydarzeń w piątek i sobotę obowiązywać będą zasady zgodne z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia.

1) Limit uczestników: 150 osób

W wydarzeniu może uczestniczyć tylko 150 osób. W przypadku obowiązujących biletów, osoby bez ważnego biletu wstępu nie zostaną wpuszczone na teren imprezy. Tym samym prosimy o przybycie odpowiednio wcześniej w celu uniknięcia ewentualnych kolejek. Podczas oczekiwania do kasy, bądź przed wejściem na teren imprezy, prosimy o zachowanie co najmniej 2 metrów odstępu od pozostałych oczekujących.

2) Obowiązek noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych podczas wydarzenia

Na terenie wydarzenia obowiązywać będzie bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa, czyli noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych. Uczestnicy imprezy mają obowiązek samodzielnego wyposażenia się uczestnika w materiały ochrony osobistej. Osoby, które takowych nie będą posiadały nie zostaną wpuszczone na teren imprezy. W celach bezpieczeństwa, prosimy także, aby nie zdejmować maseczek podczas sensu.

3) Dezynfekcja rąk i podanie danych przed wejściem na teren wydarzenia

Przy wejściu na teren imprezy dostępne będą dozowniki z płynem dezynfekcyjnym. Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do jego użycia przy wchodzeniu. Ponadto przy wejściu wszystkim oczekującym zostanie zmierzona temperatura. Uwaga! Osoby z temperaturą powyżej 37°C nie zostaną wpuszczone na teren imprezy.

4) Złożenie pisemnego oświadczenia przy wejściu na teren imprezy

Warunkiem wejścia na teren imprezy, dla zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego będzie podanie danych osobowych, imienia i nazwiska oraz numeru kontaktowego. Ponadto przed wejściem wymagane będzie złożenie przez uczestnika obowiązkowego pisemnego oświadczenia przy wejściu na imprezę, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Dane osobowe będą przetwarzane przez 2 tygodnie tylko i wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do przeprowadzenia wydarzeń i zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Administratorem danych jest Toruńska Agenda Kulturalna.

5) Zachowajmy odstęp, co najmniej 2 metrów

Podczas poruszania się na terenie imprezy, bądź w kolejce do wejścia, prosimy o zachowywanie bezpiecznego odstępu co najmniej 2 metrów od pozostałych uczestników wydarzenia.

6) Zakaz przesuwania krzeseł na terenie wydarzenia

Na terenie wydarzenia obowiązuje zakaz przesuwania i przenoszenia krzeseł ustawionych według panujących zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Po każdym pokazie krzesła będą dezynfekowane.

Poniżej pełen regulamin imprezy:

Scena Letnia — regulamin
Pobierz regulamin imprez

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją ww. regulaminu, którego zapisów uczestnik jest zobowiązany przestrzegać

* * *

Organizatorem wydarzeń w ramach Kina Letniego są Miasto Toruń, Toruńska Agenda Kulturalna, Europejskie Centrum Filmowe Camerimage oraz Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki. Partnerem Sceny Letniej, w ramach której organizowane jest Kino Letnie jest ZAiKS.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+