Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Filmowe hity podczas Kina Letniego w Toruniu już w ten weekend

Środa, 3 czerwca 2020 r.

Weekend to doskonała okazja aby, zachowując odpowiednie środki bezpieczeństwa, skorzystać z pokazów Kina Letniego w Toruniu. Już w najbliższy piątek, 5 czerwca 2020 roku, warto zgrzeszyć, udając się na francuską komedię „I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!”. Również sobotni wieczór mieszkańcy będą mogli spędzić na  seansie kinowego hitu, którego tytuł ogłosimy niebawem. Bilety na pokazy w cenie 5 zł dostępne na godzinę przed pokazami w kasie TOS (CKK Jordanki, al. Solidarności 1–3). Przypominamy, że wciąż obowiązuje rygor sanitarny, a na terenie wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, czyli noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych.

W ramach konferencji Kancelarii Premiera Rady Ministrów z dn. 27 maja 2020 roku ogłoszony został czwarty etap znoszenia obostrzeń wprowadzonych w związku z COVID-19. Od 30 maja możliwa jest organizacja zgromadzeń do 150 osób. Tym samym, przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa, możliwe jest przeprowadzenie pierwszych, plenerowych wydarzeń kulturalnych!

Piątek z francuskim humorem

Podczas drugiej odsłony Kina Letniego instytucje kultury zaproszą, już 5 czerwca 2020, na spotkanie z francuską komedią. Na plenerowej scenie CKK Jordanki (na tyle budynku) odbędzie się drugi pokaz kinowy w ramach Kina Letniego w Toruniu. O 21:30 wyemitowany zostanie film „I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!” w reżyserii Philippe’a de Chauverona.

 

Produkcja opowiada historię, na którą miłośnicy niecodziennej rodziny znad Sekwany czekali kilka lat. Christian Clavier i spółka znów rozbawili widzów na całym świecie do łez w kontynuacji hitu „Za jakie grzechy, dobry Boże?”. Twórcy jednej z najbardziej kasowych francuskich komedii ostatnich lat nie wzięli sobie do serca mocnego postanowienia poprawy. Dla widowni to bardzo dobra nowina.

Tym razem nie ma mowy o małżeństwach i rozwodach. Gorzej – pary młode z poprzedniej części będą chciały opuścić Francję. Jak daleko posuną się teściowie, by zatrzymać ich w kraju? Religia, tożsamość i narodowe stereotypy znów trafią na ołtarz krytyki, a państwo Verneuil i inni zostaną wyspowiadani na ekranie z małych i dużych grzechów. Więcej kłopotów, więcej kontrowersji, więcej… zabawy!

Kolejny pokaz — już w sobotę!

Następny seans Kina Letniego odbędzie się dzień później, bo już 6 czerwca. Podobnie jak w przypadku piątkowego pokazu, warto zaplanować sobie czas od godz. 21:30 i już w weekend ponownie udać się na plenerową scenę za CKK Jordanki. Tytuł filmu ogłosimy już niedługo!

Cena biletów na poszczególne seanse: 5 zł

Uwaga! Bilety w symbolicznej cenie 5 zł za seans dostępne do kupienia bezpośrednio na godzinę przed pokazami w kasie TOS w CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3). Pula biletów jest ograniczona (150 miejsc). Przypominamy, że w budynku kasy może przebywać tylko jeden klient. Prosimy także o zachowywanie bezpiecznego dystansu 2 metrów.

Bardzo ważne! Zasady bezpieczeństwa podczas wydarzeń

Wciąż jednak należy pamiętać, że podczas wydarzeń w piątek i sobotę obowiązywać będą zasady zgodne z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia.

1) Limit uczestników: 150 osób

W wydarzeniu może uczestniczyć tylko 150 osób. W przypadku obowiązujących biletów, osoby bez ważnego biletu wstępu nie zostaną wpuszczone na teren imprezy. Tym samym prosimy o przybycie odpowiednio wcześniej w celu uniknięcia ewentualnych kolejek. Podczas oczekiwania do kasy, bądź przed wejściem na teren imprezy, prosimy o zachowanie co najmniej 2 metrów odstępu od pozostałych oczekujących.

2) Obowiązek noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych podczas wydarzenia

Na terenie wydarzenia obowiązywać będzie bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa, czyli noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych. Uczestnicy imprezy mają obowiązek samodzielnego wyposażenia się uczestnika w materiały ochrony osobistej. Osoby, które takowych nie będą posiadały nie zostaną wpuszczone na teren imprezy. W celach bezpieczeństwa, prosimy także, aby nie zdejmować maseczek podczas sensu.

3) Dezynfekcja rąk i podanie danych przed wejściem na teren wydarzenia

Przy wejściu na teren imprezy dostępne będą dozowniki z płynem dezynfekcyjnym. Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do jego użycia przy wchodzeniu. Ponadto przy wejściu wszystkim oczekującym zostanie zmierzona temperatura. Uwaga! Osoby z temperaturą powyżej 37°C nie zostaną wpuszczone na teren imprezy.

4) Złożenie pisemnego oświadczenia przy wejściu na teren imprezy

Warunkiem wejścia na teren imprezy, dla zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego będzie podanie danych osobowych, imienia i nazwiska oraz numeru kontaktowego. Ponadto przed wejściem wymagane będzie złożenie przez uczestnika obowiązkowego pisemnego oświadczenia przy wejściu na imprezę, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Dane osobowe będą przetwarzane przez 2 tygodnie tylko i wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do przeprowadzenia wydarzeń i zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Administratorem danych jest Toruńska Agenda Kulturalna.

5) Zachowajmy odstęp, co najmniej 2 metrów

Podczas poruszania się na terenie imprezy, bądź w kolejce do wejścia, prosimy o zachowywanie bezpiecznego odstępu co najmniej 2 metrów od pozostałych uczestników wydarzenia.

6) Zakaz przesuwania krzeseł na terenie wydarzenia

Na terenie wydarzenia obowiązuje zakaz przesuwania i przenoszenia krzeseł ustawionych według panujących zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Po każdym pokazie krzesła będą dezynfekowane.

Poniżej pełen regulamin imprezy:

Scena Letnia — regulamin
Pobierz regulamin imprez

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją ww. regulaminu, którego zapisów uczestnik jest zobowiązany przestrzegać.

Z fotografią za pan brat w ramach #TAKzostanwdomu

Tych natomiast, którzy wolą pozostać w domu, Toruńska Agenda Kulturalna zachęca do korzystania z zasobów kultury on-line, szczególnie w ramach projektu #TAKzostanwdomu. Podczas Warsztatów fotograficznych on-line, Lena Paracka-Werner przybliżyła nie tylko programy do obróbki zdjęć, jaki sprzęt jest odpowiedni, ale także co sprawia, że zdjęcia są udane. W siódmym odcinku cyklu, prowadząca skupi się na platformach do publikacji zdjęć. Tym samym dowiemy się, gdzie w Internecie pokazywać swoje zdjęcia, a także jaki sposób reklamować swoją fotograficzną działalność.

Lena Paracka-Werner, która prowadzi kurs, swoje umiejętności fotografii rozwijała w Szwecji pod okiem Avy Valsten, a następnie w Polsce pod okiem Kasi i Jacka Siwko, Kamili Piech, Szymona Olmy i Łukasza Ostrowskiego, a także Filipa Kowalkowskiego. Fotografią interesuje się od ponad 8 lat, a przez ten czas wykonywała zdjęcia dla szwedzkich magazynów jak „Svenska Livsmedel”, „Vame Magasin”, polskich gazet „Magazyn Toronto”, „Filozofuj!”, a także takich marek jak Stara Mydlarnia, Kvalite OnLine, WiTEC Sweden czy Dwór Artusa w Toruniu.

Polecamy również inne cykle e-warsztatów organizowane w ramach projektu #TAKzostanwdomu. Wśród nich warto zwrócić uwagę na zajęcia on-line produkcji muzyki z toruńskim DJ`em i producentem, Stevem Nashem, lekcje wokalne z Wioletą Markowską czy warsztaty taneczne z Katarzyną Kostańską. Wszystkie odcinki e-warsztatów można obejrzeć na stronie akcji pod adresem https://www.tak.torun.pl/TAKzostanwdomu/oraz na kanale YouTube Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

 

* * *

Organizatorem wydarzeń w ramach Kina Letniego są Miasto Toruń, Toruńska Agenda Kulturalna, Europejskie Centrum Filmowe Camerimage oraz Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki. Partnerem Sceny Letniej, w ramach której organizowane jest Kino Letnie jest ZAiKS.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+