Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Warsztaty produkcji muzyki i koncertowe atrakcje on-line

Środa, 20 maja 2020 r.

Do końca tygodnia czeka nas wiele kulturalnych atrakcji dostępnych on-line. Z jednej strony Toruńska Agenda Kulturalna zaprasza na kolejną lekcję warsztatu produkcji muzyki ze Stevem Nashem w ramach #TAKzostanwdomu. Z drugiej natomiast w serwisie Facebook usłyszymy dwa koncerty streamowane on-line zespołu Nietrzask, Rafała „Zwierzaka” Zielińskiego i zobaczymy wiele realizacji w ramach konkursu „Daj sztukę”.

W ramach obecnej sytuacji toruńskie instytucje kultury prężnie działają w Internecie, oferując rozbudowaną ofertę e-kultury. Za pośrednictwem rozpoczętej pod koniec marca 2020 roku akcji #TAKzostanwdomu zachęcamy do korzystania zarówno z oferty warsztatowej on-line, jak i ciekawych inicjatyw toruńskich artystów.

Produkcja muzyki może być prosta!

Środową propozycją w ramach projektu #TAKzostanwdomu jest trzeci odcinek z serii e-warsztatów z produkcji muzyki. Tym razem Steve Nash, DJ i producent muzyczny prowadzący zajęcia, skupi się na MIDI, czyli cyfrowym interfejsie instrumentu muzycznego. Tym samym poznamy kolejne funkcje programu Ableton Live, jednego z najpopularniejszych narzędzi, którego używają profesjonalni produceni! W ramach całego cyklu e-warsztatów zyskacie wiedzę o tym jak stworzyć swoje pierwsze produkcje muzyczne, całkowicie od podstaw, mając do dyspozycji jedynie komputer i program.

Steve Nash, który prowadzi e-warsztaty z Ableton Live jest znanym toruńskim DJ`em i producentem muzycznym, kompozytorem i pianistą od lat na stałe związanym z Toruniem. Trzykrotny mistrz świata International DJ Association w latach 2012, 2013 i 2015, wicemistrz Sample Music Festival z 2017 roku. Twórca projektu Steve Nash & Turntable Orchestra, który nowatorsko łączy muzykę klasyczną z elektroniczną i jazzem i turntablizmem. Współpracował z wykonawcami muzyki takimi jak np. O.S.T.R., Małpa, Grubson, a w ramach Męskiego Grania 2016 także z Tomaszem Organkiem, Dawidem Podsiadłoi z O.S.T.R.

Koncerty, warsztaty i filmy realizowane przez toruńskich artystów

Muzyczne wrażenia zapewnią także propozycje realizowane dzięki Konkursowi dla toruńskich artystów „Daj sztukę”. Do udziału w nim zaproszeni zostali wszyscy toruńscy twórcy, a ich zadaniem było przygotowanie projektu kulturalnego w formie on-line, który będzie mógł być realizowany w maju 2020 roku.

Już w najbliższym czasie torunianie, choć nie tylko, będą mogli usłyszeć koncert zespołu Nietrzask, czy internetowy Koncert Życzeń w wykonaniu Rafała „Zwierzaka” Zielińskiego. Miłośnicy dokumentu mogą zajrzeć w filmowe kuluary Ryszarda Kruka, który w cyklu „Toruń w moich filmach” opowie o tym, jaką rolę odgrywało miasto w takich produkcjach jak „Od Nowa” czy „Ziggy Dust”. Pierwszy odcinek cyklu dostępny jest już na stronie projektu, a także poniżej.

Wśród zbliżających się projektów warto zwrócić uwagę na wirtualną wystawę astrografii czy spotkania z aktorami, którzy swoją karierę rozpoczynali w Studiu P – wśród zaproszonych gości znajdą się Małgorzata Kożuchowska, Magdalena Czerwińska i Dagna Dywicka. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z pierwszą z legend w wykonaniu Damiana Droszcza i Radosława Skoniecznego w ramach projektu „Głos toruńskich legend w obrazach”.

Więcej informacji, jak i linki do pozostałych wydarzeń dostępne są na stronie konkursu: https://www.tak.torun.pl/majowka/laureaci.php, a także na fanpage`u Toruńskiej Agendy Kulturalnej na Facebooku.

Więcej warsztatowych atrakcji w ramach #TAKzostanwdomu

Toruńska Agenda Kulturalna poleca również inne cykle e-warsztatów organizowanych w ramach projektu #TAKzostanwdomu. W opublikowanych do tej pory odcinkach z serii e-warsztatów wokalnych Wioleta Markowska radzi jak należy dobierać repertuar oraz czym sugerować się przy wyborze piosenek. W pierwszym odcinku cyklu przedstawiła również kilka prostych ćwiczeń, które pomogą zadbać o głos i odpowiednio przygotować się do występu. Warsztaty z fotografii z Leną Paracką-Werner przybliżają natomiast nie tylko, jaki sprzęt fotograficzny wybrać lub skąd czerpać inspirację, ale także podpowiadają jak wykonać zdjęcie, by te opowiadały ciekawe historie.

Wśród ciekawych materiałów na stronie znajduje się również pierwszy odcinek warsztatów tanecznych, prowadzonych przez Katarzynę Kostańską, instruktorkę tańca, folklorystę oraz animatorkę Stowarzyszenia tARTak. Pierwsza lekcja zapozna widzów z podstawowymi krokami do tańca w kole. Dzięki temu taneczna zabawa w grupie będzie niezapomniana!

Wszystkie odcinki e-warsztatów można obejrzeć na stronie akcji pod adresem https://www.tak.torun.pl/TAKzostanwdomu/ oraz na kanale YouTube Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Możesz współtworzyć e-kulturę z nami!

W ramach akcji #TAKzostanwdomu Toruńska Agenda Kulturalna zachęca do dzielenia się także własnymi propozycjami kulturalnymi! Nadesłane akcje, filmy, e-warsztaty i wszelkiego rodzaju inne kulturalne działania będą na bieżąco udostępniane na stronie #TAKzostanwdomu oraz w ramach mediów społecznościowych instytucji. W ten sposób każdy z nas może stać się częścią akcji #TAKzostanwdomu. Wszelkie propozycje prosimy przesyłać na adres: zostanwdomu@tak.torun.pl

Aby być na bieżąco z działaniami w ramach akcji #TAKzostanwdomu polecamy śledzić stronę internetową projektu, a także fanpage Toruńskiej Agendy Kulturalnej na Facebooku i konto na Instagramie.

* * *

Koordynatorem akcji są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+