Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Czerp inspirację z #TAKzostanwdomu podczas warsztatów foto on-line

Środa, 13 maja 2020 r.

Toruńska Agenda Kulturalna zachęca by czas spędzony w domu wykorzystać kreatywnie na zdobywaniu nowych umiejętności. Nauka śpiewu, lekcje fotografii czy krótki kurs tańca przez Internet? W ramach akcji #TAKzostanwdomu warto zapoznać się z ofertą warsztatów on-line i nauczyć się czegoś nowego! Zapraszamy na: https://www.tak.torun.pl/TAKzostanwdomu/ gdzie zamieściliśmy kolejny odcinek e-zajęć fotograficznych – tym razem kilka słów o źródłach czerpania wiedzy i inspiracji.

Pogoda coraz częściej zachęca do spędzania czasu poza domem. Jednak według zaleceń najrozsądniej jest nadal pozostawać w domu i korzystać z zasobów Internetu. Tam też przeniosły się instytucje kultury, które z każdym dniem oferują coraz bardziej rozbudowaną ofertę e-kultury. Toruńska Agenda Kulturalna również przychyla się do obowiązujących zaleceń i radzi – #TAKzostanwdomu i korzystaj z kolejnych atrakcji kulturalnych w wersji on-line!

Skąd czerpać inspirację w fotografii?

Na stronie #TAKzostanwdomu oraz kanale YouTube Toruńskiej Agendy Kulturalnej opublikowany został kolejny odcinek z e-warsztatów fotograficznych. Tym razem Lena Paracka-Werner przedstawi widzom kilka ciekawych źródeł pozyskiwania wiedzy na temat fotografii. Oprócz książek, na jej liście znalazły się również filmy i kanały YouTube, które pozwolą nie tylko poszerzyć wiedzę, ale z pewnością okażą się również inspiracją dla początkujących fotografów.

Z poprzednich odcinków cyklu warsztatów foto on-line widzowie mogą dowiedzieć się między innymi tego co sprawia, że zdjęcia są zapadają nam w pamięć oraz tego jak opowiadać przy ich pomocy historie Podczas całego kursu widzowie dowiedzą się m.in. jaki sprzęt jest potrzebny do pracy początkującego fotografa oraz jakie oprogramowanie może pomóc w rozpoczęciu przygody z fotografią.

Lena Paracka-Werner, która prowadzi kurs, swoje umiejętności fotografii rozwijała w Szwecji pod okiem Avy Valsten, a następnie w Polsce pod okiem Kasi i Jacka Siwko, Kamili Piech, Szymona Olmy i Łukasza Ostrowskiego, a także Filipa Kowalkowskiego. Fotografią interesuje się od ponad 8 lat, a przez ten czas wykonywała zdjęcia dla szwedzkich magazynów jak „Svenska Livsmedel”, „Vame Magasin”, polskich gazet „Magazyn Toronto”, „Filozofuj!”, a także takich marek jak Stara Mydlarnia, Kvalite OnLine, WiTEC Sweden czy Dwór Artusa w Toruniu.

Pomysły na nudę!

Oprócz warsztatów fotograficznych Toruńska Agenda Kulturalna poleca również pozostałe cykle e-warsztatowe organizowane w ramach akcji #TAKzostanwdomu. Wśród materiałów  na stronie opublikowana została już druga lekcja warsztatów o produkcji muzyki za pomocą programu Ableton Live. Steve Nash radzi w nim jak wykorzystać funkcje programu do wykonania transpozycji, czyli zmiany tonacji utworu. W ramach całego cyklu e-warsztatów widzowie zyskają wiedzę o tym jak stworzyć swoje pierwsze produkcje muzyczne, całkowicie od podstaw, mając do dyspozycji jedynie komputer i program.

W pierwszym odcinku warsztatów poświęconych tańcu, który niedawno pojawił się na stronie, instruktorka tańca i wodzirej Katarzyna Kostańska prezentuje kilka prostych kroków. Z pewnością przydadzą się one w przyszłości na imprezach, a obecnie można je wykorzystać do umilenia czasu młodszym miłośnikom tańca. Natomiast w opublikowanych do tej pory odcinkach z serii e-warsztatów wokalnych Wioleta Markowska radzi jak należy dobierać repertuar oraz czym sugerować się przy wyborze piosenek. W pierwszym odcinku cyklu  przedstawiła również kilka prostych ćwiczeń, które pomogą zadbać o głos i odpowiednio przygotować się do występu.

Wszystkie odcinki e-warsztatów można obejrzeć na stronie akcji pod adresem https://www.tak.torun.pl/TAKzostanwdomu/ oraz na kanale YouTube Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

 

Retransmisje letnich koncertów

Przypominamy także o retransmisjach letnich koncertów, które do odsłuchania są na stronie #TAKzostanwdomu. Dostępne są niepublikowane wcześniej nagrania z występów ze Sceny Letniej z 2019 roku. Posłuchać można zarówno występu Danny’ego Handleya, wokalisty i gitarzysty The Animals and Friends, jak i inowrocławskiej kapeli Stara Szkoła. A już niedługo udostępnione zostaną kolejne retransmisje.

Możesz współtworzyć e-kulturę z nami!

W ramach akcji #TAKzostanwdomu Toruńska Agenda Kulturalna zachęca do dzielenia się także własnymi propozycjami kulturalnymi! Nadesłane akcje, filmy, e-warsztaty i wszelkiego rodzaju inne kulturalne działania będą na bieżąco udostępniane na stronie #TAKzostanwdomu oraz w ramach mediów społecznościowych instytucji. W ten sposób każdy z nas może stać się częścią akcji #TAKzostanwdomu. Wszelkie propozycje prosimy przesyłać na adres: zostanwdomu@tak.torun.pl

Aby być na bieżąco z działaniami w ramach akcji #TAKzostanwdomu polecamy śledzić stronę internetową projektu, a także fanpage Toruńskiej Agendy Kulturalnej na Facebooku i konto na Instagramie.

 

* * *

Koordynatorem akcji są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+