Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Drugi odcinek warsztatów Ableton Live z #TAKzostanwdomu

Piątek, 8 maja 2020 r.

Chociaż pogoda coraz częściej zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, obecne zalecenia wskazują jednak, aby lepiej pozostawać w domach. Toruńska Agenda Kulturalna zachęca do kreatywnego spędzania tego czasu na nauce śpiewu, lekcjach fotografii czy kursie produkcji muzyki, którego nowy odcinek pojawił się właśnie na stronie akcji #TAKzostanwdomu.

Według zaleceń najrozsądniej jest nadal pozostawać w domu i korzystać z zasobów Internetu. Tam też przeniosły się instytucje kultury, które z każdym dniem oferują coraz bardziej rozbudowaną ofertę e-kultury. Toruńska Agenda Kulturalna również przychyla się do obowiązujących zaleceń i radzi – #TAKzostanwdomu i korzystaj z kolejnych atrakcji kulturalnych w wersji on-line!

Zacznij przygodę z produkcją muzyki!

Kolejny tydzień w ramach projektu #TAKzostanwdomu to premiera kolejnego odcinka z serii e-warsztatów. Na kanale YouTube Toruńskiej Agendy Kulturalnej opublikowana została druga lekcja warsztatów o produkcji muzyki za pomocą programu Ableton Live. Steve Nash radzi w nim jak wykorzystać funkcje programu do wykonania transpozycji, czyli zmiany tonacji utworu. W ramach całego cyklu e-warsztatów widzowie zyskają wiedzę o tym jak stworzyć swoje pierwsze produkcje muzyczne, całkowicie od podstaw, mając do dyspozycji jedynie komputer i program.

Steve Nash, który prowadzi e-warsztaty z Ableton Live jest znanym toruńskim Dj i producentem muzycznym, kompozytorem i pianistą od lat na stałe związany z Toruniem. Trzykrotny mistrz świata International DJ Association w latach 2012, 2013 i 2015, wicemistrz Sample Music Festival z 2017 roku. Twórca projektu Steve Nash & Turntable Orchestra, który nowatorsko łączy muzykę klasyczną z elektroniczną i jazzem i turntablizmem. Współpracował z wykonawcami muzyki takimi jak np. O.S.T.R., Małpa, Grubson, a w ramach Męskiego Grania 2016 także z Tomaszem Organkiem, Dawidem Podsiadłoi z O.S.T.R.

Konkurs dla miłośników tańca

Muzyka jest nieodzownym elementem tańca. Dlatego zapraszamy wszystkich, by po warsztatach z tworzenia jej, włączyć jeden z proponowanych przez nas utworów,  ruszyć w tan i wziąć udziału w konkursie zorganizowanym w ramach tegorocznych obchodów Święta Tańca. Razem z toruńskimi szkołami tańca Jagielski Dance Projekt i Urban Dance School oraz FORMACJĄ MIX z SP 10 w Toruniu, czekamy na Wasze zgłoszenia do 10 maja 2020 roku.

Zadanie czekające na uczestników jest niezwykle proste i wymaga jedynie energii, dobrego nastawienia i ruchu! Wystarczy wybrać jedną piosenkę z zaproponowanej przez organizatorów listy utworów i przygotować do niej krótki układ taneczny, nie dłuższy niż 5 minut. Nagranie z zaprezentowanym układem należy wstawić na stronę wydarzenia na Facebooku. Na autorów trzech najlepszych pokazów czekają nagrody pieniężne w wysokości 500 zł, 300 zł i 200 zł! Więcej informacji oraz regulamin konkursu znajdziecie na stronie Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Znajduje się tam również lista utworów, z której należy skorzystać przy tworzeniu nagrań.

Moc warsztatowych atrakcji!

Toruńska Agenda Kulturalna poleca również inne cykle e-warsztatowe organizowane w ramach akcji #TAKzostanwdomu. Na stronie projektu niedawno opublikowany został pierwszy odcinek warsztatów poświęconych tańcu, w którym instruktorka tańca i wodzirej Katarzyna Kostańska prezentuje kilka prostych kroków. Z pewnością przydadzą się one w przyszłości na imprezach, a obecnie można je wykorzystać do umilenia czasu młodszym miłośnikom tańca.

Lena Paracka-Werner w ostatnim odcinku swojego cyklu warsztatów foto on-line rozważała kwestie tego, co sprawia, że zdjęcia są ciekawe i zapadają nam w pamięć. Wcześniejsze odcinki poruszały tematykę opowiadania historii poprzez fotografie oraz rozważania na pytanie: dlaczego w ogóle robimy zdjęcia.

W drugim odcinku z serii e-warsztatów wokalnych Wioleta Markowska radziła jak należy dobierać repertuar oraz czym sugerować się przy wyborze piosenek. W pierwszym odcinku cyklu  przedstawiła natomiast kilka prostych ćwiczeń, które pomogą zadbać o głos i odpowiednio przygotować się do występu.

Wszystkie odcinki e-warsztatów można obejrzeć na stronie akcji pod adresem https://www.tak.torun.pl/TAKzostanwdomu/ oraz na kanale YouTube Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Możesz współtworzyć e-kulturę z nami!

W ramach akcji #TAKzostanwdomu Toruńska Agenda Kulturalna zachęca do dzielenia się także własnymi propozycjami kulturalnymi! Nadesłane akcje, filmy, e-warsztaty i wszelkiego rodzaju inne kulturalne działania będą na bieżąco udostępniane na stronie #TAKzostanwdomu oraz w ramach mediów społecznościowych instytucji. W ten sposób każdy z nas może stać się częścią akcji #TAKzostanwdomu. Wszelkie propozycje prosimy przesyłać na adres: zostanwdomu@tak.torun.pl

Aby być na bieżąco z działaniami w ramach akcji #TAKzostanwdomu polecamy śledzić stronę internetową projektu, a także fanpage Toruńskiej Agendy Kulturalnej na Facebooku i konto na Instagramie.

* * *

Koordynatorem akcji są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

 

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+