Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Na rozpoczęcie Majówki zatańcz na Święcie Tańca

Czwartek, 30 kwietnia 2020 r.

Kochasz ruch i uwielbiasz tańczyć? Gorące latynoskie rytmy, energetyzujący taniec jazzowy lub hip-hop sprawiają ci radość? Przez ciągłe siedzenie w domu rozpiera cię energia? Według obowiązujących zaleceń wciąż warto pozostać w domach, nie znaczy to jednak, że Majówka musi być nudna i pozbawiona energii! Toruńska Agenda Kulturalna oraz toruńskie szkoły tańca zapraszają do wspólnej zabawy i udziału w konkursie z okazji Święta Tańca! Rozpocznijmy Majówkę tanecznie!

Jak co roku Toruńska Agenda Kulturalna  zaprasza wszystkich chętnych do świętowania i dzielenia się pozytywną energią, której w ostatnich miesiącach tak bardzo wszystkim brakuje. Tegoroczne obchody Święta Tańca przyjmą interaktywną, internetową formułę, by jeszcze więcej osób mogło wziąć w nim udział. Razem z toruńskimi szkołami tańca Jagielski Dance Projekt i Urban Dance School oraz FORMACJĄ MIX z SP 10 w Toruniu, ogłaszamy konkurs taneczny, który potrwa do 15 maja 2020 roku.

Reguły — Święto Tańca 2020

Zadanie czekające na uczestników jest niezwykle proste, jednak wymagać będzie energii, dobrego nastawienia i ruchu! Wystarczy wybrać jedną piosenkę z zaproponowanej przez organizatorów poniżej listy utworów i przygotować do niej krótki układ taneczny, nie dłuższy niż 5 minut. Nagranie z zaprezentowanym układem należy wstawić na stronę wydarzenia na Facebooku. Na autorów trzech najlepszych pokazów czekają nagrody pieniężne w wysokości 500 zł, 300 zł i 200 zł!

Oprócz wstawienia nagrania na stronie wydarzenia należy jeszcze przesłać wiadomość prywatną na konto Toruńskiej Agendy Kulturalnej na Facebooku zawierającą dane kontaktowe, w tym: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail oraz link do zamieszczonego filmu.

Konkurs "Świętuj tańcem razem z nami"
Pobierz regulamin konkursu

W konkursie może wziąć udział każdy – nawet najmłodsi miłośnicy tańca! Warunkiem uczestnictwa osób niepełnoletnich jest zgłoszenie filmu przez rodzica lub prawnego opiekuna. Należy również pamiętać, że w wiadomości prywatnej należy w takim przypadku podać dane pełnoletniej osoby zgłaszającej, a nie występującej na filmie!

Na zgłoszenia czekamy do północy 10 maja! Filmy zamieszczone po tym terminie oraz zgłoszenia nadesłane po czasie nie będą mogły brać udziału w konkursie, pomimo spełnienia wymogów. Wyniki konkursu ogłosimy 15 maja na stronie wydarzenia na portalu Facebook oraz na stronie internetowej Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Lista utworów

Poniżej przedstawiamy listę utworów, z których prosimy korzystać podczas tworzenia nagrań konkursowych:

Zachęcamy do śledzenia stron tak.torun.pl, a także torun.pl, na których na bieżąco pojawiać się będą kolejne informacje o wydarzeniach Toruńskiej Kulturalnej Majówki. Warto również obserwować na Facebooku fanpage Mój Toruń, na którym oprócz informacji odbywać się będą streamingi na żywo, a także kanały Toruńskiej Agendy Kulturalnej w mediach społęcznościowych, na Facebooku i Instagramie.

Więcej informacji i pełny program Toruńskiej Kulturalnej Majówki olline na stronie: http://torun.pl/majowka2020

* * *

Koordynatorem Toruńskiej Majówki on-line są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna. Cykl Koncerty z Kanapy dofinansowane przez Stoart.

* * *

Majówka 2020 — logotypy

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+