Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Spędź Majówkę z Koncertami na Kanapie

Poniedziałek, 27 kwietnia 2020 r.

Majówka w Toruniu to co roku moc kulturalnych atrakcji, koncertów, spektakli, warsztatów dla dzieci i momentów patriotycznej zadumy. Także i w tym roku na torunian czeka wiele ciekawych inicjatyw przygotowanych przez miejskie instytucje kultury – z tą różnicą, że wszystkie odbędą się w formie on-line! Jedną z głównych atrakcji internetowej Majówki będzie cykl „Koncerty z Kanapy”. W ramach streamingów na portalu Facebook w dniach 1 – 3 maja wystąpią: Szymon Pejski, Krzysztof Piasecki oraz Piotr Bukartyk.

W ramach wciąż obowiązujących zaleceń w zbliżający się długi weekend majowy warto będzie pozostać w domach. Toruńska Agenda Kulturalna wraz z innymi instytucjami kultury zachęcają w tym czasie do skorzystania z kulturalnej oferty on-line, przygotowanej specjalnie na tę okazję! W tym roku kulturalne atrakcje takie jak spotkania, warsztaty czy gry będą czekać na mieszkańców Torunia w Internecie! Wśród nich także nietuzinkowe koncerty on-line, podczas których można będzie posłuchać polskich artystów!

Muzyczne e-spotkania z artystami, 1 – 3 maja, g. 19:00

W trakcie trzech pierwszych dni maja 2020 roku na facebookowych profilach Mój Toruń i Toruńskiej Agendy Kulturalnej na internautów czekać będą trzy niecodzienne koncerty przeprowadzone on-line. Codziennie o godzinie 19:00 warto będzie odwiedzić powyższe fanpage, rozsiąść się wygodnie przed komputerem na kanapie i internetowo spotkać się ze znanymi osobowościami scenicznymi!

Każdego dnia, za pośrednictwem specjalnych streamingów na portalu Facebok, jeden z artystów wystąpi przed internetową publicznością wprost ze swojej domowej kanapy. W cyklu „Koncerty z Kanapy” usłyszymy zarówno Szymona Pejskiego, łódzkiego wokalistę znanego chociażby z programu „Mam talent”, Krzysztofa Piaseckiego, satyryka i członka kabaretów Elita i Pod Egidą oraz Piotra Bukartyka, piosenkarza i autora wielu polskich hitów śpiewanych przez czołowe polskie gwiazdy.

Dobrana formuła z pewnością zapewni zarówno muzykom, jak i widzom świetny kontakt za pośrednictwem aktywnego chatu i mozliwości komentowania. Dzięki temu widzowie będą mogli poznać muzyków z zupełnie innej strony i wysłuchać nieznane wcześniej anegdoty!

Koncerty organizowane w ramach cyklu „Koncerty na kanapie” są dofinansowane przez Związek Artystów Wykonawców Stoart.

Harmonogram koncertów:

Koncerty z kanapy

1 maja (piątek) – Szymon Pejski

Pochodzący z Łodzi wokalista i multiinstrumentalista, autor piosenek i tekstów, który muzyczne wykształcenie zdobył w londyńskiej Vocaltec Actontown. Brał udział w programie „Mam Talent”, gdzie występował z zespołem SteamLove, a także podczas koncertu Debiutów w Opolu w 2017 roku.

Koncerty z kanapy

2 maja (sobota) – Krzysztof Piasecki

Satyryk, artysta kabaretowy, dziennikarz i prezenter telewizyjny, otrzymał nagrodę za debiut na Festiwalu Piosenki w Opolu w 1973 roku. Członek warszawskiego kabaretu Pod Egidą. Na antenie telewizji przez wiele lat prowadził programy i rozrywkowe. Wraz z Krzysztofem Szczuckim tworzy duet Brylantowe Spinki, który w 1973 roku wygrał Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie. Na scenie towarzyszył także innym formacjom, takim jak Wolna Grupa Bukowina czy kabarety Salon Niezależnych i Elita.

Koncerty z kanapy

3 maja (niedziela) – Piotr Bukartyk

Autor i kompozytor piosenek, artysta kabaretowy, konferansjer, laureat wielu konkursów piosenki poetyckiej. Wykonawca poezji śpiewanej. Z zespołem Szałbydałci, a wcześniej Sekcja, wykonuje utwory w konwencji rockowej. Współpracował z kabaretem Pod Egidą. Szerokiej publiczności znany m.in. z audycji na antenie Programu III Polskiego Radia. Napisał przeszło 400 piosenek, spośród których liczne zostały okrzyknięte radiowymi hitami. Poza pisaniem utworów na potrzeby własnych koncertów i płyt, komponuje także dla innych artystów. Piosenki napisane przez niego wykonywały takie gwiazdy polskiej estrady, jak Varius Manx, Mietek Szcześniak czy Andrzej Krzywy (znany z formacji De Mono).

Koncerty z kanapy

A przed nami także inne wydarzenia Toruńskiej Kulturalnej Majówki

Wśród ważnych wydarzeń toruńskiej Majówki nie możemy zapomnieć o obchodach świąt państwowych. W sobotę, 2 maja, Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza na specjalny Niepodległościowy Koncert Majówkowy. Z okazji 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, w niedzielę o godz. 12:00 torunianie będą mogli wziąć udział w transmisja specjalnej mszy św. w intencji Ojczyzny celebrowanej przez Biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla. Dodatkowo Centrum Kultury Dwór Artusa zachęca do wzięcia udziału w warsztacie tworzenia kokard narodowych oraz posłuchania specjalnie przygotowanej Patriotycznej listy muzycznej.

Wśród wielu atrakcji organizowanych podczas długiego weenendu majowego przewidzine są także transmisje spektakli z Teatru Baj Pomorski, wirtualne zwiedzania i spotkania on-line organizowane przez Centrum Sztuki Współczesnej oraz moc średniowiecznych, internetowych materiałów ze strony Centrum Kultury Zamek Krzyżacki. Nie zabraknie również ciekawej oferty edukacyjnej oraz konkursów przygotowanych przez Muzeum Okręgowe w Toruniu

Zachęcamy do śledzenia stron tak.torun.pl, a także torun.pl, na których na bieżąco pojawiać się będą kolejne informacje o wydarzeniach. Warto również obserwować na Facebooku fanpage Mój Toruń, na którym oprócz informacji odbywać się będą streamingi na żywo, a także kanały Toruńskiej Agendy Kulturalnej w mediach społęcznościowych, na Facebooku i Instagramie.

Więcej informacji i pełny program Toruńskiej Kulturalnej Majówki olline na stronie: http://torun.pl/majowka2020

* * *

Koordynatorem Toruńskiej Majówki on-line są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna. Cykl Koncerty z Kanapy dofinansowane przez Stoart.

* * *

Majówka 2020 — logotypy

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+