Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Jak dobrać repertuar wokalny? Dowiedz się z #TAKzostanwdomu

Piątek, 24 kwietnia 2020 r.

Choć obecna pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzem, obecne zalecenia wskazują jednak, aby lepiej pozostawać w domach. Toruńska Agenda Kulturalna wychodzi temu naprzeciwko i proponuje kolejne atrakcje i inicjatywy w ramach akcji #TAKzostanwdomu. Tym razem w ramach warsztatów wokalnych dowiedzieć się, jak dobierać piosenki do swoich umiejętności i możliwości!

W ramach zaleceń najrozsądniej jest pozostać w domu i korzystać z zasobów Internetu. Tam też przeniosły się instytucje kultury, które z każdym dniem oferują coraz bardziej rozbudowaną ofertę e-kultury. Toruńska Agenda Kulturalna również przychyla się do obowiązujących zaleceń i radzi – #TAKzostanwdomu i korzystaj z kolejnych atrakcji kulturalnych w wersji on-line!

Drugi odcinek warsztatów wokalnych

Kolejny tydzień w ramach projektu #TAKzostanwdomu to premiera następnego odcinka z serii e-warsztatów. Na kanale YouTube Toruńskiej Agendy Kulturalnej opublikowana została druga część lekcji wokalnych. Jak dobierać dla siebie repertuar? Czym kierować i sugerować się przy wybieraniu piosenek, które chcemy zaśpiewać? Jak następnie się takich utworów nauczyć? Te zagadnienia przybliży właśnie kolejny odcinek serii z Wiolą Markowską!

Wioleta Markowska to utalentowana wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Ćwierćfinalistka IX edycji telewizyjnego talent show The Voice of Poland. Śpiewa od 9 roku życia, na swoim koncie ma liczne nagrody zdobywane przez lata na festiwalach piosenki. Od 2018 roku spełnia się zawodowo jako trener wokalny. Obecnie pracuje także nad autorskim materiałem muzycznym.

Moc atrakcji na stronie #TAKzostanwdomu

Warto także zajrzeć na stronę #TAKzostanwdomu, gdzie czekają także inne kulturalne materiały. Wśród nich do wysłuchania są retransmisje letnich koncertów. To niepublikowane wcześniej nagrania z występów ze Sceny Letniej z 2019 roku. Posłuchać można zarówno koncertu Danny’ego Handleya, wokalisty i gitarzysty The Animals and Friends, jak i inowrocławskiej kapeli Stara Szkoła. A już niedługo udostępnione zostaną kolejne retransmisje.

Toruńska Agenda Kulturalna zaprasza także do korzystania z innych  W ramach drugiej serii znany toruński Dj – Steve Nash opowiada o podstawach produkcji muzyki. Dzięki pierwszemu e-warsztatowi, uczestnicy mogą postawić pierwsze kroki w programie Ableton Live – jednego z najpopularniejszych programów do tworzenia muzyki.

Możesz współtworzyć kulturę z nami!

W ramach akcji #TAKzostanwdomu Toruńska Agenda Kulturalna zachęca do dzielenia się także własnymi propozycjami kulturalnymi! Nadesłane akcje, filmy, e-warsztaty i wszelkiego rodzaju inne kulturalne działania będą na bieżąco udostępniane na stronie #TAKzostanwdomu oraz w ramach mediów społecznościowych instytucji. W ten sposób każdy z nas może stać się częścią akcji #TAKzostanwdomu. Wszelkie propozycje prosimy przesyłać na adres: zostanwdomu@tak.torun.pl

A już niedługo… Majówka! Spędź ją on-line

Wielkimi krokami zbliża się weekend majowy. W dniach 30 kwietnia – 3 maja 2020 roku zachęcamy, aby przez wzgląd na obowiązujące zalecenia wciąż pozostawać w domu i skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie na ten czas przez toruńskie instytucje kultury. Koncerty on-line, wirtualne zwiedzanie, gry i zabawy czy retransmisje spektakli – tegoroczna Majówka upłynie torunianom z pewnością pod znakiem kulturalnych atrakcji dostępnych on-line!

Więcej informacji i program Majówki dostępny pod adresem: http://torun.pl/majowka2020

* * *

 Koordynatorem akcji są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

* * *

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+