Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Trzeci odcinek e-warsztatów fotograficznych i konkurs dla artystów!

Czwartek, 16 kwietnia 2020 r.

Obecne warunki i obostrzenia to okazja, aby wolny czas bezpiecznie wykorzystać do nauki nowych umiejętności. Toruńska Agenda Kulturalna zachęca do pozostawania w domu i obejrzenia kolejnego odcinka e-warsztatu fotograficznego. Tym razem będzie można poznać odpowiedź na pytanie, co sprawia, że zdjęcia są udane. Dodatkowo dla twórców kultury niecodzienna okazja — tylko do 20 kwietnia można wziąć udział w konkursie wspierającym toruńskich artystów! Zatem… #TAKzostanwdomu i działaj!

W ramach obostrzeń najbezpieczniej jest pozostać w domu i korzystać z zasobów Internetu. Tam też przeniosły się instytucje kultury, które z każdym dniem oferują coraz bardziej rozbudowaną ofertę e-kultury. Toruńska Agenda Kulturalna również przychyla się do obowiązujących zaleceń i radzi – #TAKzostanwdomu i korzystaj z kolejnych atrakcji kulturalnych w wersji on-line!

Powracają e-warsztaty fotograficzne

Po świątecznej przerwie na stronie #TAKzostanwdomu oraz na kanale YouTube Toruńskiej Agendy Kulturalnej opublikowany został kolejny odcinek e-warsztatów fotograficznych. W trzecim filmie rozważana jest kwestia tego, co sprawia, że zdjęcia są ciekawe i zapadają w pamięć. Czy to zasługa światła, kadru lub koloru? A może wszystko zależy od doboru dobrego planu lub uchwycenia idealnego momentu? Na te pytania postara się odpowiedzieć Lena Paracka-Werner.

Lena Paracka-Werner, która prowadzi kurs, swoje umiejętności fotografii rozwijała w Szwecji pod okiem Avy Valsten, a następnie w Polsce pod okiem Kasi i Jacka Siwko, Kamili Piech, Szymona Olmy i Łukasza Ostrowskiego, a także Filipa Kowalkowskiego. Fotografią interesuje się od ponad 8 lat, a przez ten czas wykonywała zdjęcia dla szwedzkich magazynów jak „Svenska Livsmedel”, „Vame Magasin”, polskich gazet „Magazyn Toronto”, „Filozofuj!”, a także takich marek jak Stara Mydlarnia, Kvalite OnLine, WiTEC Sweden czy Dwór Artusa w Toruniu.

Już w weekend Ziggy Dust na TVP Kultura

Miłośników muzyki i filmów dokumentalnych Toruńska Agenda Kulturalna zaprasza natomiast na produkcję w reżyserii Ryszarda Kruka. Film „Ziggy Dust” zostanie wyemitowany w programie TVP Kultura już w sobotę, 18 kwietnia, o godz. 18:00.

Bohaterem filmu jest Zbigniew Cołbecki, tytułowy Ziggy Dust. W dokumencie śledzimy jego losy od późnych lat 70. po czasy współczesne. Ziggy to zegarmistrz, muzyk i buntownik, założyciel kultowej formacji nowofalowej Bikini, maratończyk. Film jest historią życiowych wyborów i losów jednostki w zmieniającej się Europie.

Koproducentem filmu jest Toruńska Agenda Kulturalna.

Moc atrakcji na stronie #TAKzostanwdomu

Warto także zajrzeć na stronę #TAKzostanwdomu, gdzie czekają także inne kulturalne materiały. Wśród nich do wysłuchania są retransmisje letnich koncertów. To niepublikowane wcześniej nagrania z występów ze Sceny Letniej z 2019 roku. Posłuchać można zarówno koncertu Danny’ego Handleya, wokalisty i gitarzysty The Animals and Friends, jak i inowrocławskiej kapeli Stara Szkoła. A już niedługo udostępnione zostaną kolejne retransmisje.

Wśród oferty warsztatowej dostępne są także odcinki dwóch serii. W pierwszej z nich Wioleta Markowska, nauczycielka śpiewu i wokalistka, uczestniczka IX edycji The Voice od Poland uczy podstaw pracy z głosem. W ramach drugiej serii znany toruński Dj – Steve Nash opowiada o podstawach produkcji muzyki. Dzięki pierwszemu e-warsztatowi, uczestnicy mogą postawić pierwsze kroki w programie Ableton Live – jednego z najpopularniejszych programów do tworzenia muzyki.

Możesz współtworzyć kulturę z nami!

W ramach akcji #TAKzostanwdomu Toruńska Agenda Kulturalna zachęca do dzielenia się także własnymi propozycjami kulturalnymi! Nadesłane akcje, filmy, e-warsztaty i wszelkiego rodzaju inne kulturalne działania będą na bieżąco udostępniane na stronie #TAKzostanwdomu oraz w ramach mediów społecznościowych instytucji. W ten sposób każdy z nas może stać się częścią akcji #TAKzostanwdomu. Wszelkie propozycje prosimy przesyłać na adres: zostanwdomu@tak.torun.pl

Tylko do 20 kwietnia – konkurs dla toruńskich artystów

Zachęcamy także do wzięcia udziału w specjalnie przygotowanym konkursie dla toruńskich artystów. Zadaniem uczestników konkursu będzie przedstawienie i zrealizowanie autorskiego pomysłu na artystyczne działanie do przeprowadzenia w całości za pośrednictwem Internetu – mogą to być koncerty, warsztaty, „spotkania z artystą”, wspólne czytanie, itp. Wyłonione projekty, po uprzednim ustaleniu, zostaną zrealizowane i udostępnione poprzez kanały dystrybucji internetowej w maju 2020 roku.

Zgłoszenia można wysyłać przez specjalny formularz internetowy do 20 kwietnia 2020 r. Więcej informacji: https://www.tak.torun.pl/a/794

Aby być na bieżąco z działaniami w ramach akcji #TAKzostanwdomu polecamy śledzić stronę internetową projektu, a także fanpage Toruńskiej Agendy Kulturalnej na Facebooku i konto na Instagramie.

* * *

Koordynatorem akcji są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

* * *

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+