Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Drugi odcinek warsztatów fotograficznych z #TAKzostanwdomu

Środa, 8 kwietnia 2020 r.

Toruńska Agenda Kulturalna zachęca do pozostawania w domu i kreatywnego wykorzystywania wolnego czasu. Nauka śpiewu, lekcje fotografii czy krótki kurs tańca przez Internet? Tak, to możliwe! W ramach akcji #TAKzostanwdomu warto zapoznać się z ofertą warsztatów on-line i nauczyć się czegoś nowego! Kolejna propozycja to drugi odcinek e-zajęć fotograficznych – tym razem o tym, jak zdjęcia mogą opowiadać historie. Zapraszamy na: https://www.tak.torun.pl/TAKzostanwdomu/

W ramach obostrzeń najbezpieczniej jest pozostać w domu i korzystać z zasobów Internetu. Tam też przeniosły się instytucje kultury, które z każdym dniem oferują coraz bardziej rozbudowaną ofertę e-kultury. Toruńska Agenda Kulturalna również przychyla się do obowiązujących zaleceń i radzi – #TAKzostanwdomu i korzystaj z kolejnych atrakcji kulturalnych w wersji on-line!

Drugi odcinek serii warsztatów fotograficznych

Na stronie #TAKzostanwdomu oraz kanale YouTube Toruńskiej Agendy Kulturalnej opublikowany został kolejny odcinek z serii e-warsztatów fotograficznych. Tym razem Lena Paracka-Werner przybliża kwestie tego, jak zdjęcia opowiadają historie. Czy wpływa na to kadr lub światło? A może istotny jest nasz sposób odbioru zdjęcia? I co z tym wspólnego ma Robert Capa?

To drugi film z serii e-warsztatów dotyczących fotografii. Podczas całego kursu będzie można dowiedzieć się, m.in. jak jaki sprzęt jest potrzebny, aby dobrze wykonywać zdjęcia, jakie oprogramowanie może działać w służbie fotografa. Pierwszy odcinek, dostępny jest na stronie oraz kanale YouTube. Film zachęca do rozpoczęcia przygody z fotografią i podejmuje kwestię, dlaczego wykonujemy zdjęcia.

Lena Paracka-Werner, która prowadzi kurs, swoje umiejętności fotografii rozwijała w Szwecji pod okiem Avy Valsten, a następnie w Polsce pod okiem Kasi i Jacka Siwko, Kamili Piech, Szymona Olmy i Łukasza Ostrowskiego, a także Filipa Kowalkowskiego. Fotografią interesuje się od ponad 8 lat, a przez ten czas wykonywała zdjęcia dla szwedzkich magazynów jak „Svenska Livsmedel”, „Vame Magasin”, polskich gazet „Magazyn Toronto”, „Filozofuj!”, a także takich marek jak Stara Mydlarnia, Kvalite OnLine, WiTEC Sweden czy Dwór Artusa w Toruniu.

Moc warsztatów przed nami

W najbliższym czasie akcja #TAKzostanwdomu poszerzy ofertę warsztatową o kolejne serie. Oprócz warsztatów fotograficznych z Leną Paracką-Werner oraz lekcji wokalnych z Wioletą Markowską, czeka nas także wiele innych kulturalnych atrakcji.

Na miłośników tańca czekać będą e-warsztaty taneczne przeprowadzone we współpracy ze Szkołą Tańca W TAN. Natomiast na muzycznych pasjonatów czeka nie lada gratka w postaci e-zajęć ze znanym toruńskim DJ’em – Stevem Nashem. Z pewnością warto czekać na kolejne edukacyjne propozycje! O tych Torunska Agenda Kulturalna poinformuje już niedługo!

Retransmisje letnich koncertów

Przypominamy także o retransmisjach letnich koncertów, które do odsłuchania są na stronie #TAKzostanwdomu. Dostępne są niepublikowane wcześniej nagrania z występów ze Sceny Letniej z 2019 roku. Posłuchać można zarówno występu Danny’ego Handleya, wokalisty i gitarzysty The Animals and Friends, jak i inowrocławskiej kapeli Stara Szkoła. A już niedługo udostępnione zostaną kolejne retransmisje.

Możesz współtworzyć e-kulturę z nami!

W ramach akcji #TAKzostanwdomu Toruńska Agenda Kulturalna zachęca do dzielenia się także własnymi propozycjami kulturalnymi! Nadesłane akcje, filmy, e-warsztaty i wszelkiego rodzaju inne kulturalne działania będą na bieżąco udostępniane na stronie #TAKzostanwdomu oraz w ramach mediów społecznościowych instytucji. W ten sposób każdy z nas może stać się częścią akcji #TAKzostanwdomu. Wszelkie propozycje prosimy przesyłać na adres: zostanwdomu@tak.torun.pl

Aby być na bieżąco z działaniami w ramach akcji #TAKzostanwdomu polecamy śledzić stronę internetową projektu, a także fanpage Toruńskiej Agendy Kulturalnej na Facebooku i konto na Instagramie.

* * *

Koordynatorem akcji są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

* * *

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+