Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Rozpoczynamy e-warsztaty fotograficzne w ramach #TAKzostanwdomu

Środa, 1 kwietnia 2020 r.

W ramach #TAKzostanwdomu Toruńska Agenda Kulturalna zachęca do pozostania w domu i korzystania z kulturalnej oferty on-line. Na stronie akcji ruszyły e-warsztaty fotograficzne, podczas których można dowiedzieć się jak wykonywać ciekawe zdjęcia, znaleźć niebanalne źródła inspiracji czy poznać przydatne techniki i oprogramowanie. W pierwszym odcinku toruńska fotografka Lena Paracka-Werner opowiada o tym, dlaczego właściwie wykonujemy zdjęcia. Zapraszamy na stronę https://www.tak.torun.pl/TAKzostanwdomu/

W ramach kolejnych obostrzeń najbezpieczniej jest pozostać w domu i korzystać z zasobów Internetu. Do sieci przeniosły się tymczasowo także insytucje kultury, które z każdym dniem oferują coraz bardziej rozbudowaną ofertę e-kultury. Toruńska Agenda Kulturalna również przychyla się do obowiązujących zaleceń i radzi – #TAKzostanwdomu i korzystaj z kolejnych atrakcji kulturalnych w wersji on-line!

Naucz się fotografii on-line

Na stronie #TAKzostanwdomu i na kanale Youtube Toruńskiej Agendy Kulturalnej pojawił się pierwszy odcinek z serii e-warsztatów fotograficznych poprowadzonych przez Lenę Paracką-Werner. Podczas całego kursu dowiemy się m.in. jak fotografia może opowiadać historię, jaki sprzęt jest potrzebny, aby dobrze wykonywać zdjęcia czy jakie oprogramowanie może działać w służbie fotografa.

Pierwszy film zachęca do rozpoczęcia przygody z fotografią, a także rozważa kwestię, dlaczego wykonujemy zdjęcia? Kolejne odcinki pojawiać się będą co tydzień na kanale Youtube Toruńskiej Agendy Kulturalnej, a także na stronie https://www.tak.torun.pl/TAKzostanwdomu/. Łącznie przygotowanych zostanie dziesięć filmów, które kompleksowo przygotują początkujących fotografów do rozpoczęcia przygody z tą dziedziną.

Lena Paracka-Werner, która poprowadzi kurs, swoje umiejętności fotografii rozwijała w Szwecji pod okiem Avy Valsten, a następnie w Polsce pod okiem Kasi i Jacka Siwko, Kamili Piech, Szymona Olmy i Łukasza Ostrowskiego, a także Filipa Kowalkowskiego. Fotografią interesuje się od ponad 8 lat, a przez ten czas wykonywała zdjęcia dla szwedzkich magazynów takich jak „Svenska Livsmedel”, „Vame Magasin”, polskich gazet „Magazyn Toronto”, „Filozofuj!”, a także takich marek jak Stara Mydlarnia, Kvalite OnLine, WiTEC Sweden czy Dwór Artusa w Toruniu.

Więcej warsztatowych atrakcji

Serią warsztatów fotograficznych Toruńska Agenda Kulturalna rozpoczyna cykl e-warsztatów w ramach akcji #TAKzostanwdomu. Już w najbliższym czasie na stronie projektu pojawią się także pierwsze materiały w ramach warsztatów wokalnych, muzycznych czy tanecznych. Pierwsze z nich poprowadzone zostaną przez Wioletę Markowską, wokalistkę i nauczycielkę śpiewu, która w 2018 roku wzięła udział w 9. edycji The Voice of Poland i szybko skradła serca jurorów i publiczności.

Retransmisje letnich koncertów

W ramach akcji #TAKzostanwdomu warto posłuchać także retransmisji letnich koncertów. Na stronie dostępne są już dwa wyjątkowe, niepublikowane wcześniej nagrania występów ze Sceny Letniej z 2019 roku. Pierwszym z nich jest koncert brytyjskiego artysty – Danny’ego Handley’a – wokalisty i gitarzysty The Animals and Friends. Drugim natomiast jest występ inowrocławskiej kapeli Stara Szkoła, który łączy blues i rock w autorskich kompozycjach.

Koncerty zostały zarejestrowane w ramach Sceny na Wiśle w Toruniu. Zapisy koncertów nie były wcześniej upubliczniane. Dzięki uprzejmości artystów na stronie https://www.tak.torun.pl/TAKzostanwdomu/ zrobiliśmy to po raz pierwszy!

Aby być na bieżąco z działaniami w ramach akcji #TAKzostanwdomu polecamy śledzić stronę internetową projektu, a także fanpage Toruńskiej Agendy Kulturalnej na Facebooku i konto na Instagramie.

* * *

Koordynatorem akcji są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

* * *

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+