Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Toruń i Bella Skyway w National Geographic

Poniedziałek, 18 listopada 2019 r.

Piękne i nieszablonowe kadry to swoisty znak rozpoznawczy National Geographic. Możliwości do ich zrobienia nie brakuje zarówno w Toruniu, jak i podczas Bella Skyway Festival. Tym samym na antenach National Geographic, Nat Geo Wild Poland i Nat Geo People do 30 listopada zobaczyć można materiały prezentujące rozświetlony gród Kopernika oraz najbardziej magiczny festiwal światła w Europie!

O tym, że Toruń, ale także i Bella Skyway Festival poruszają nie trzeba nikogo przekonywać. National Geographic pozwala natomiast przypomnieć sobie magiczną atmosferę Torunia podczas toruńskiego festiwalu światła. Minutowy materiał jest emitowany na kanałach telewizyjnych National Geographic, Nat Geo Wild Poland oraz Nat Geo People do 30 listopada 2019 roku w godzinach wieczornych.

Produkcja przedstawia najpiękniejsze ujęcia z toruńskiej starówki – wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. Filmowy Toruń to klimatyczne miejsce, pełne zachwycających miejsc i bogate w atrakcje – nie tylko te turystyczne, ale i sportowe czy kulturalne.

Niezwykłych ujęć nie brakuje także z tegorocznej, 11. edycji Bella Skyway Festival. Na antenie National Geographic możemy zobaczyć chociażby barwne i egzotyczne „Chinatown” grupy Waterconcept, mapping „Retusch” autorstwa studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, magiczne „Rainbow Connection” z Singapuru, imponujący mapping „Sequence” z muzyką na żywo czy projekcję „Devotion” na kopule sferycznej. Jednym słowem po takim materiale nie sposób nie wybrać się do Torunia na kolejną edycję Bella Skyway Festival!

W materiale wykorzystane zostały ujęcia Partnera Filmowego festiwalu, czyli Proxymedia Films, a także zdjęcia Adama Brzozy, fotografa „National Geographic”, który wykonywał zdjęcia podczas tegorocznej edycji Bella Skyway Festival.

***

Project „Culture Factory” podczas 11. Bella Skyway Festival

Także podczas 11. Bella Skyway Festival realizowany jest projekt „Culture Factory”, w ramach programu Europejskiego Korpusu Solidarności Projekt Wolontariat. Podczas projektu w pracy Toruńskiej Agendy Kulturalnej uczestniczy wolontariuszka z programu, która zaangażowana jest we współtworzenie wydarzeń organizowanych przez TAK (takich jak Archipelag Zabawy, Festiwal Teatrów Ulicznych, Bella Skyway Festival, itd.).

Projekt otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Korpusu Solidarności.

***

Organizatorami Bella Skyway Festival są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
Sponsorem tytularnym wydarzenia jest
TZMO S.A. i Marka Bella.
Partnerem głównym festiwalu jest
Województwo Kujawsko-Pomorskie.
Sponsorami festiwalu są Bank Millennium, PGE Toruń, Color SC, Mionetto, Specjal, Trops oraz ATT Audiotechnika. Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020.

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

Wydarzenie współfinansowane w ramach projektu:

„Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2019”

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+