Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

„Scena jest Wasza”: wyniki plebiscytu publiczności

Wtorek, 3 września 2019 r.

Dziewięciu świetnych wykonawców, tygodnie gorących zmagań, jedna nagroda — tak wyglądał plebiscyt „Scena jest Wasza”. W wakacyjne wieczory na Scenie Letniej na barce zaprezentowały się toruńskie zespoły i soliści, rozpoczynający swoją karierę. Cykl koncertów zakończył się plebicytem, podczas którego torunianie mogli zagłosować na swojego faworyta. Poniżej przedstawiamy wyniki głosowania!

Scena Letnia była jedną z atrakcji trwającego w lipcu i sierpniu Kulturalnego Lata, koordynowanego przez Toruńską Agendę Kulturalną. Usytuowana na Scenie na Wiśle stanowiła centrum otwartych dla publiczności imprez wakacyjnych w mieście. Organizowana w jej ramach „Scena jest Wasza” powstała z myślą o lokalnych solistach i zespołach, umożliwiającą im promocję własnej aktywności artystycznej.

W cyklu koncertów trwających od 13 lipca do 16 sierpnia 2019 roku wzięło udział dziewięć toruńskich grup i wykonawców, którzy wystąpili w specjalnych koncertach „Scena jest Wasza” na Scenie Letniej ulokowanej na Wiśle. Są to kolejno: Ani Nikoghosyan, Szymon „Zachary” Mański, Schackleton, n o c t i, Parno, Robert Rychlicki/URSU, Progress, root.Folder i MarYell. Nagrodą w plebiscycie jest realizacja profesjonalnego teledysku. Oto całościowe wyniki — tak głosowali internauci do dnia 2 września 2019 r.:

  1. root.Folder – 889 głosów
  2. Szymon „Zachary” Mański – 417 głosów
  3. noc t i –309 głosów
  4. Progress – 172 głosy
  5. Robert Rychlicki/URSU – 81 głosów
  6. Parno – 54 głosy
  7. MarYell – 28 głosów
  8. Ani Nikoghosyan – 12 głosów
  9. Shackleton – 2 głosy

Serdecznie gratulujemy zespołowi root.Folder i życzymy kreatywnych pomysłów przy tworzeniu klipu!

***

Koordynatorami wydarzenia są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+