Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Konkurs na reportaż podczas Siódmego Festiwalu Sztuki Faktu!

Wtorek, 27 sierpnia 2019 r.

Festiwal jak co roku poświęcony będzie gatunkom wyrastającym ze sztuki faktu w filmie, telewizji i teatrze. Słowa wiersza Kazimierza Wierzyńskiego „…laur olimpijski, znak nasz…” to idea przewodnia VII edycji Festiwalu Sztuki Faktu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 26–28 września 2019 roku w Toruniu. Dla wszystkich zainteresowanych przypominamy, że przygotowano konkurs na reportaż telewizyjny i dokument z pogranicza reportażu, którego celem jest promocja gatunków misyjnych oraz kształtowanie nowej generacji reporterów i dokumentalistów.

Przedmiotem konkursu jest reportaż telewizyjny i dokument z pogranicza reportażu, którego tematem są ludzie, zjawiska oraz sytuacje określające rytm współczesności, zrealizowany przez zakwalifikowanych do Konkursu uczestników. Zaprezentowane fakty, wydarzenia, postacie i wątki muszą być autentyczne. Ich prezentacja powinna zostać poprzedzona samodzielnym oraz rzetelnym opracowaniem tematu. Oceniane będą: forma i styl wypowiedzi reporterskiej, rzetelność opracowania tematu, atrakcyjność tematu i związek wideoreportażu z tematem.

Konkurs na reportaż telewizyjny i dokument z pogranicza reportażu w ramach 7. edycji Festiwalu Sztuki Faktu „…laur olimpijski, znak nasz…” w Toruniu ma formułę otwartego konkursu dla twórców reportaży i dokumentów wyemitowanych na antenach telewizji. W konkursie uczestniczą utwory, których premiera antenowa miała miejsce w terminie od 1 listopada 2018 roku do 25 sierpnia 2019 roku. Utwory do konkursu mogą zgłaszać autorzy (maksymalnie dwie prace), dyrektorzy anten, dyrektory oddziałów i szefowie redakcji programów reporterskich oraz osoby zarządzające programem lub kierujące redakcjami. Zgłoszenia są przyjmowane do 1 września 2019 roku. Dyrektor Artystyczny w porozumieniu z Dyrektorem Festiwalu powoła Jury, które oceni zgłoszenia nadesłane na Przegląd Konkursowy.

Przegląd Konkursowy składa się z trzech etapów: eliminacji uczestników na podstawie poprawnie złożonych zgłoszeń i kwalifikacji do Przeglądu Konkursowego, wyświetlenia zakwalifikowanych reportaży telewizyjnych oraz Gali Festiwalowej z udziałem laureatów, zaproszonych wykonawców i gości specjalnych. Autor nalepszego reportażu lub filmu z pogranicza reportażu otrzyma nagrodę Grand Prix. Wyniki zostaną ogłoszone w dniu 28 września 2019 roku, podczas Gali zamknięcia Festiwalu – informuje Jacek Snopkiewicz, Dyrektor Artystyczny Festiwalu.

Link do Karty zgłoszenia elektronicznego

Plik z Regulaminem konkursu na reportaż TV

***

Organizatorami Festiwalu Sztuki Faktu są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna. Partnerem głównym festiwalu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie. Wydarzenie finansowane jest ze środków budżetu Miasta Toruń. Mecenasem festiwalu jest Science Now. Partnerami festiwalu są TVP Sport, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie oraz Biełsat TV. Partnerem motoryzacyjnym jest Toyota Bednarscy. Wydarzenie jest finansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

 

Wydarzenie współfinansowane w ramach projektu:

„Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2019”

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+