Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Jesteś tutaj: O nas » Aktualności

Gwiazdy na Wakacyjnej Trasie Dwójki w Toruniu

Sobota, 13 lipca 2019 r.

Enej, Feel czy De Mono to tylko niektóre gwiazdy, które 14 lipca 2019 roku na wystąpią w Toruniu na koncercie w ramach Wakacyjnej Trasy Dwójki „Lato, muzyka, zabawa”.

W każdą niedzielę wakacji TVP2 zaprasza na cykl plenerowych widowisk muzycznych. Do Toruniu plejada gwiazd zawita 14 lipca. Na nowoczesnej scenie plenerowej na Motoarenie wystąpią:  Enej, Feel, Big Day, De Mono, C-Bool, Shaun Baker, Francesco Napoli, Marcin Sójka, Jorrgus i Bayer Full.

Transmisja koncertu rozpocznie się o godz. 20:30, ale atrakcje na Motoarenie rozpoczną się znacznie szybciej.

Od godz. 13:00 zainteresowani torunianie i turyści będą mogli skorzystać z specjalnej strefy gastronomicznej i atrakcji dla najmłodszych. W strefie pojawią się food trucki, dmuchańce i karuzele, a także stoiska promocyjne toruńskich firm i instytucji.

 

O godz. 19:30 na scenie zaprezentuje się znana z The Voice of Poland Martyna Pawłowska, która rozgrzeje publiczność przed koncertem głównym.

Letnim koncertom plenerowym transmitowanym przez telewizyjną Dwójkę ponownie przyświeca hasło „Lato, muzyka, zabawa”. Za pośrednictwem nowych technologii telewidzowie będą mieli okazję każdorazowo współtworzyć muzyczne widowisko: stworzyć na nowo tekst znanego przeboju, pozdrowić bliskich lub zadedykować piosenkę ukochanej osobie.

Koncerty poprowadzą gwiazdy TVP2 Ida Nowakowska i Tomasz Kammel, a na backstage`u zobaczymy Aleksandrę Sikorę i Mateusza Szymkowiaka.

Aby ułatwić mieszkańcom Torunia dotarcie na koncert oraz powrót do domu, przejazdy komunikacją miejską na wszystkich liniach w dniu koncertu, 14 lipca w godzinach 18:00-23:30 będą bezpłatne. Dokumentem upoważniającym do bezpłatnego przejazdu będzie ważny dowód rejestracyjny pojazdu osobowego. Uprawnienie może być wykorzystane przez posiadacza dowodu rejestracyjnego oraz grupę wskazanych przez niego osób, nie przekraczającą liczby miejsc w pojeździe wpisanej w dowodzie rejestracyjnym.

Dodatkowe kursy autobusów i tramwajów:

Przed koncertem od godz. 18:16 tramwaje linii numer 5 będą kursować ze zwiększoną częstotliwością od 9 do 18 minut. Z kolei tramwaje linii nr 2 pojadą ze zwiększoną częstotliwością od 7 do 8 minut po godzinie 19:00.

Po koncercie dodatkowe składy tramwajów nr 2 i 5 będą kursować do godziny 23:00, w szczytowym momencie co 2 minuty. Dodatkowe odjazdy zaplanowano również dla linii autobusowych 11, 20, 26, 30 i 35.

Aby ułatwić uczestnikom koncertu powrót do domu autobusy linii nocnych 01 i 03 jadące w kierunku lewobrzeża o godz. 23:01 i 23:31 zatrzymają się dodatkowo na przystanku „Odrodzenia” (przy Cinema City).

***

Źródło: www.torun.pl

***

https://www.tak.torun.pl/img/tvp2-miasto-logo.png

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+