Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Pochwal się swoim Teatralnym InstaStory w konkursie i zgarnij nagrodę!

Wtorek, 9 lipca 2019 r.

Barwne kostiumy, niezwykłe akrobacje, oryginalne efekty specjalne – te i wiele innych cech sprawiają, że Festiwal Teatrów Ulicznych to wdzięczny temat do zdjęć, filmów czy relacji na Instagramie. W tym roku, podczas 5. Festiwalu Teatrów Ulicznych w Toruniu na wszystkich pasjonatów teatralnych wrażeń czeka także konkurs „Teatralne InstaStory”! Wystarczy tylko podzielić się swoją relacją ze spektaklu lub całego festiwalu i wygrać jedną z atrakcyjnych nagród! Pierwsza okazja 12 lipca, podczas podczas podniebnego show „Voala Station”!

5. Festiwal Teatrów Ulicznych w Toruniu to wydarzenie, podczas którego artyści z Polski i Europy, snują ciekawe opowieści i przedstawiają humorystyczne historie. To wydarzenie, które wzrusza, bawi i zmusza do refleksji. W tym roku Toruńska Agenda Kulturalna zaprasza do wspólnego tworzenia historii także widzów! Wystarczy konto na Instagramie i niezbadane pokłady kreatywności, aby wziąć udział w konkursie „Teatralne InstaStory”. Wykonaj relację złożoną z kilkunastu InstaStories i opowiedz nam własną historię z 5. Festiwalu Teatrów Ulicznych w Toruniu.

Jak wziąć udział w konkursie?

Aby wziąć udział w konkursie „Teatralne InstaStory”, należy wykonać relację w serwisie Instagram z jednego spektaklu lub całego festiwalu. Następnie należy dodać relację do sekcji „Wyróżnione relacje” na własnym profilu w serwisie, po czym przesłać ją w wiadomości prywatnej na Instagramie do Toruńskiej Agendy Kulturalnej (użytkownik: @tak.torun.pl). Relacje należy przesyłać do 8 września 2019 roku. Ogłoszenie wyników nastąpi do dnia 20 września 2019 roku poprzez stronę internetową Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Nagrody i wyróżnienia

Do wygrania jedna z trzech atrakcyjnych nagród! Najlepsza relacja wyróżniona zostanie aparatem Fujifilm Instax Mini 90, czyli stylowym sprzętem, który oferuje zaawansowane funkcje z aparatów cyfrowych, takie jak tryb naświetlania bulb, podwójną ekspozycję czy tryb makro i opcję błysku dopełniającego.

Nagrodą za II miejsce w konkursie będzie przenośny głośnik Bluetooth marki JBL Flip  4, który zapewnia do 12 godzin nieprzerwanego odtwarzania wysokiej jakości dźwięku. Wyróżnieniem za III miejsce jest power bank Xiaomi Mi Power Bank 2S z baterią o dużej pojemności 10000 mAh.

Podstawowe wymogi techniczne zgłoszenia

  1. Aby wziąć udział w konkursie, należy przygotować relację w serwisie Instagram składająca się z co najmniej 5 InstaStory, z których minimum 2 InstaStory będą w formie filmu wideo (włącznie ze wszystkimi efektami dostępnymi w serwisie, takimi jak np.: boomerang, super-zoom, czy przewinięcie).
  2. Relacja musi zawierać przynajmniej jedno oznaczenie konta Organizatora w formie @tak.torun.pl
  3. Relacja musi zostać zapisana na koncie uczestnika w formie wyróżnionej relacji i przesłana do Organizatora w wiadomości prywatnej w serwisie Instagram. Konto Organizatora, na które należy przesłać relacje wraz z dołączonymi danymi kontaktowymi (imię i nazwisko, adres zamieszkania, telefon): tak.torun.pl. Relacje przesłane w innej formie lub na inny adres nie będą brały udziału w konkursie.
  4. Relacja musi zawierać materiał z przynajmniej jednego wydarzenia organizowanego w ramach 5. Edycji Festiwalu Teatrów Ulicznych w Toruniu. W związku z tym, w konkursie mogą wziąć udział relacje prezentujące pojedynczy spektakl lub ujęcia z całego festiwalu.

Szczegółowy regulamin konkursu „Teatralne InstaStory” w ramach 5. Festiwalu Teatrów Ulicznych w Toruniu dostępny poniżej:

Regulamin konkursu Teatralne InstaStory
Pobierz regulamin konkursu

 

Już w ten weekend podniebne show i koncert

Już w ten weekend pierwsza okazja, aby wziąć udział w konkursie! W piątek, 12 lipca na Błoniach Nadwiślańskich odbędzie się wielkie, podniebne show „Voala Station” w wykonaniu hiszpańskiej grupy Voala Company. Muzyka wykonywana na żywo i choreografia opowiedzą historię czterech biznesmenów. Mężczyźni przegapili ostatni nocny pociąg z winy włóczęgi, który zostawia im kwiat. W codzienną rutynę wkrada się poezja, magia, ale i zamieszanie. To wydarzenie stanie się dla przedsiębiorców początkiem niezapomnianej nocy.

Natomiast 14 lipca, o godz. 17:00 na Scenie Letniej na barce, w ramach muzycznej odsłony Festiwalu, wystąpi Evgen Malinovskiy, czyli aktor, muzyk i charyzmatyczny pieśniarz. Artysta urodził się w Biełowie na Syberii, a studiował w Kiemierowskiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk i Kultury, z wykształcenia jest dyrygentem orkiestry estradowej. Od 2004 roku artysta rozpoczął swój solowy projekt „Syberyjski bard zaprasza”.

Pieśni, które Evgen wybiera do swojego repertuaru, słowami znamienitych rosyjskich bardów oddają jego własny światopogląd, mówią o najważniejszych, według niego, wartościach w życiu. Są to utwory m. in. Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy, Aleksandra Rozenbauma. Evgen śpiewa po rosyjsku i po polsku, akompaniując sobie na gitarze akustycznej. Komentarze i didaskalia w języku polskim, poprzedzające każdy utwór, stanowią nieodłączny element jego koncertów.

***

Wstęp wolny na wszystkie spektakle festiwalu

Program festiwalu i informacje o zbliżających się festiwalach na stronie: http://festiwalteatrowulicznych.pl/

***

Project „Culture Factory” podczas 5. Festiwalu Teatrów Ulicznych w Toruniu

Także podczas 5. Festiwalu Teatrów Ulicznych w Toruniu realizowany jest projekt „Culture Factory”, w ramach programu Europejskiego Korpusu Solidarności Projekt Wolontariat. Podczas projektu w pracy Toruńskiej Agendy Kulturalnej uczestniczy wolontariuszka z programu, która zaangażowana jest we współtworzenie wydarzeń organizowanych przez TAK (takich jak Archipelag Zabawy, Festiwal Teatrów Ulicznych, Bella Skyway Festival, itd.).

Projekt otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Korpusu Solidarności.

***

Organizatorami Festiwalu Teatrów Ulicznych są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna. Partnerem głównym festiwalu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie. Sponsorem festiwalu jest Stellar Fireworks. Wydarzenia współfinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń. Wydarzenia współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Dostępna. Partnerem wydarzenia jest Austriackie Forum Kultury.

***

FTU 2019

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

Wydarzenie współfinansowane w ramach projektu:

„Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2019”

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+