Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

5. Festiwal Teatrów Ulicznych w Toruniu: Podniebny spektakl już w ten piątek!

Poniedziałek, 8 lipca 2019 r.

Podniebne akrobacje, atmosferyczna muzyka na żywo i uzdolnieni artyści z Hiszpanii – już w ten piątek wyjątkowe show w ramach 5. Festiwalu Teatrów Ulicznych w Toruniu. „Voala Station” zagości już 12 lipca o godz. 22:00 na Błoniach Nadwiślańskich w Toruniu. Zapowiada się wielkie, interdyscyplinarne przedstawienie! Wstęp wolny!

5. Festiwal Teatrów Ulicznych w Toruniu rozpoczął się pod koniec czerwca specjalnymi zajęciami, w ramach których Warsztaty Terapii Zajęciowej Fundacji Brata Alberta zaprezentowały przedstawienie „Pan Hilary”. Lipiec, sierpień i wrzesień przyniesie również wiele ciekawych i oryginalnych spektakli artystów z Polski i Europy. Wśród nich wypełniony akrobacjami i doskonałą muzyką pokaz hiszpańskiej grupy Voala Company.

Podniebne show z muzyką na żywo

Ponownie na Błoniach Nadwiślańskich zagości grupa, która w 2016 roku zachwyciła wyśmienitym i interdyscyplinarnym show „Muaré Experience”. Zobaczmy jak ten spektakl prezentował się podczas 2. Festiwalu Teatrów Ulicznych:

Podczas tegorocznego, 5. Festiwalu Teatrów Ulicznych w Toruniu zobaczymy show „Voala Station” autorstwa hiszpańskiej grupy Voala Company. Na interdyscyplinarny spektakl warto będzie wybrać się już w piątek, 12 lipca, o godz. 22:00, aby być świadkiem niezwykłego widowiska łączącego podniebne akrobacje i muzykę na żywo.

Festiwal Teatrów Ulicznych 2019 — Voala Company

Festiwal Teatrów Ulicznych 2019 — Voala Station
Pobierz afisz wydarzenia

Voala Station to zachwycająca komedia musicalowa, gdzie scenografią jest przede wszystkim niebo. Historię opowiada muzyka wykonywana przez czarujący głos i bandoneon (czyli rodzaj harmonii ręcznej) i zjawiskowa powietrzna choreografia. Dzięki temu na Błoniach Nadwiślańskich obejrzymy fascynujące i czarujące widowisko w wielkiej skali – przybliża Przemysław Draheim, Toruńska Agenda Kulturalna.

Muzyka i choreografia opowiedzą historię czterech biznesmenów. Mężczyźni przegapili ostatni nocny pociąg z winy włóczęgi, który zostawia im kwiat. W codzienną rutynę wkrada się poezja, magia, ale i zamieszanie. To wydarzenie stanie się dla przedsiębiorców początkiem niezapomnianej nocy.

Festiwal Teatrów Ulicznych 2019 — Voala Company

Różne twarze Księżyca i Szekspir

Interdyscyplinarny spektakl „Voala Station” to nie koniec lipcowych, bardziej astronomicznych atrakcji w ramach Festiwalu. Już 20 lipca, równo w 50. rocznicę lądowania człowieka na Księżycu, w multimedialną podróż na Srebrny Glob zabierze nas projekcja „50 twarzy Księżyca” autorstwa Radia Planet i Komet czyli Piotra Majewskiego i Jerzego Rafalskiego. Jak zapowiadają autorzy, pokaz przypomni najważniejsze momenty w historii Księżyca, a także postawi pytania takie jak: co dalej? Projekcję, która odbędzie się obok Fontanny Cosmopolis, poprzedzi występ Powiatowej i Miejskiej Orkiestry Dętej z Chełmży o godz. 21:00.

5. Festiwal Teatrów Ulicznych w Toruniu eksplorować będzie także rejony klasyki literatury. W ten sam dzień, co projekcja „50 twarzy Księżyca” w różnych rejonach Starego Miasta widzowie będą mogli uczestniczyć w aż 9 happeningach w ciągu dnia. „Szekspir. Miasto” to cykl happeningów szekspirowskich autorstwa Teatru Baj Pomorski w Toruniu (Scena Szekspirowska w Toruniu) i Fast Book (kampania społeczna realizowana na Wydziale Filologicznym UMK, której pomysłodawczynią i twórcą jest Laura Sonik, a opiekunem zastępca dyrektora Instytutu Literatury Polskiej dr hab. Rałał Moczkodan). Każdy happening trwać będzie ok. 15–20 minut i odegranie zostanie dwukrotnie

Wstęp wolny na wszystkie spektakle festiwalu

Program festiwalu i informacje o zbliżających się festiwalach na stronie: http://festiwalteatrowulicznych.pl/

***

Project „Culture Factory” podczas 5. Festiwalu Teatrów Ulicznych w Toruniu

Także podczas 5. Festiwalu Teatrów Ulicznych w Toruniu realizowany jest projekt „Culture Factory”, w ramach programu Europejskiego Korpusu Solidarności Projekt Wolontariat. Podczas projektu w pracy Toruńskiej Agendy Kulturalnej uczestniczy wolontariuszka z programu, która zaangażowana jest we współtworzenie wydarzeń organizowanych przez TAK (takich jak Archipelag Zabawy, Festiwal Teatrów Ulicznych, Bella Skyway Festival, itd.).

Projekt otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Korpusu Solidarności.

***

Organizatorami Festiwalu Teatrów Ulicznych są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna. Partnerem głównym festiwalu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie. Sponsorem festiwalu jest Stellar Fireworks. Wydarzenia współfinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń. Wydarzenia współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Dostępna. Partnerem wydarzenia jest Austriackie Forum Kultury.

***

FTU 2019

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

Wydarzenie współfinansowane w ramach projektu:

„Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2019”

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+