Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Bella Skyway Festival 2019: Bilety na Devotion

Czwartek, 4 lipca 2019 r.

Festiwal prezentowany na antenie National Geographic, największe wydarzenie kulturalne w województwie kujawsko-pomorskim, międzynarodowe święto światła, które rocznie przyciąga ponad 400 000 widzów. Wielkimi krokami zbliża się 11. Bella Skyway Festival w Toruniu. Od 20 do 25 sierpnia każdy będzie miał okazje zobaczyć kilkanaście świetlnych instalacji, w tym niebywałą projekcję  na kopule sferycznej pn. „Devotion”. W serwisie bilety24.pl ruszyła niedawno przedsprzedaż, dzięki której widzowie mogą kupić tańsze bilety oraz uniknąć długiego oczekiwania w kolejkach.

„Devotion” to zachwycająca projekcja w formacie 360 stopni autorstwa Centrum Nauki Keplera Planetarium Wenus, która zaprezentowana zostanie w nowoczesnym sferycznym namiocie projekcyjnym Polidomes International. Kopuła projekcyjna o łącznej powierzchni 280 m2, a także niemal 10 m wysokości z pewnością zapewni niebywałe wrażenia z seansu. Podobne konstrukcje święcą triumfy na różnorodnych wydarzeniach w Manchesterze, Madrycie czy Abu Dhabi. Właśnie taka kopuła projekcyjna stanie podczas Bella Skyway Festival na Rynku Staromiejskim. Pokaz nawiązywać będzie do tematyki festiwalu i jego idei przewodniej, jaką jest „różnorodność miejsc”.

Bella Skyway Festival 2019

Twórcy sferycznej instalacji z pewnością przygotują podczas Bella Skyway Festival zapierające dech w piersiach multimedialne widowisko. Z jednej strony autorzy konstrukcji to doświadczona firma, która z powodzeniem przygotowują różne sferyczne konsrukcje na całym świecie. Z drugiej strony autorzy projekcji przygotowują multimedialne pokazy w jednym z trzech miejsc na świecie z nowoczesną kopułą sferyczną z możliwością zmiany kąta nachylenia w stosunku do widowni.

Wszystkie osoby, które kupią wcześniej bilet przez serwis bilety24.pl, będą mogły uniknąć niepotrzebnego czekania w kolejce do kasy biletowej. Kupiony bilet można wykorzystać na jeden pokaz, w czasie całego festiwalu. Dzięki temu, z zakupionym biletem, można od razu ustawić się w bezpośredniej kolejce do wejścia do instalacji. – tłumaczy Przemysław Draheim, zastępca dyrektora Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

W dniach festiwalowych, na miejscu projekcji, koszt biletu na „Devotion” wynosić będzie 20 zł. W internetowej przedsprzedaży w serwisie bilety24.pl cena biletu wynosi 18 zł. Wstęp gratis dla dzieci do lat 7 w każdym przypadku. Internetowa przedsprzedaż kończy się w dniu 19 sierpnia 2019 roku.

Pokazy odbywać się będą w godzinach trwania festiwalu, czyli codziennie od 20:30 do 24:00. Spektakl będzie trwał około 7 minut. Uwaga! Niewielki odsetek osób może doznawać ataków epilepsji na skutek oddziaływania pewnych efektów wizualnych, w tym takich jak migające światła czy kompozycje obrazów. Osoby cierpiące na epilepsję wchodzą na teren instalacji na własną odpowiedzialność.

Zakup biletu wiąże się z akceptacją regulaminu instalacji i regulaminu imprezy. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółówym regulaminem instalacji.

Bella Skyway 2019 — Devotion
Regulamin instalacji

 

Bilety na instalację „Devotion” w przedsprzedaży do kupienia w serwisie bilety24.pl pod linkiem: https://www.bilety24.pl/inne/devotion-52081

***

Project „Culture Factory” podczas 11. Bella Skyway Festival

Także podczas 11. Bella Skyway Festival realizowany jest projekt „Culture Factory”, w ramach programu Europejskiego Korpusu Solidarności Projekt Wolontariat. Podczas projektu w pracy Toruńskiej Agendy Kulturalnej uczestniczy wolontariuszka z programu, która zaangażowana jest we współtworzenie wydarzeń organizowanych przez TAK (takich jak Archipelag Zabawy, Festiwal Teatrów Ulicznych, Bella Skyway Festival, itd.).

Projekt otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Korpusu Solidarności.

***

Organizatorami Bella Skyway Festival są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
Sponsorem tytularnym wydarzenia jest
TZMO S.A. i Marka Bella.
Partnerem głównym festiwalu jest
Województwo Kujawsko-Pomorskie.
Sponsorami festiwalu jest Mionetto. Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020.

***

Wydarzenie współfinansowane w ramach projektu:

„Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2019”

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+