Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Święto Muzyki na pierwszy dzień lata w Toruniu!

Środa, 19 czerwca 2019 r.

Plenerowe punkty muzyczne w kilkunastu miejscach zabytkowego Starego Miasta i nie tylko, różnorodne gatunki muzyczne, toruńskie zespoły, grupy i soliści, dodatkowo III Toruń Speedlinecup, a także doskonała zabawa! Podobnie jak w poprzednim roku, Święto Muzyki rozpocznie w Toruniu kalendarzowe lato! Muzyczne świętowanie rozpoczniemy w piątek 21 czerwca, przynajmniej oficjalnie, od godziny 15:00!

Święto Muzyki to cykliczne wydarzenie, które odbywa się na całym świecie 21 czerwca. Święto, zgodnie z hasłem „muzyka wszędzie, koncert nigdzie!”, nie jest festiwalem, lecz przeżywaniem muzyki na żywo. Wszystko to ma na celu ukazanie jej siły, różnorodności i bogactwa poprzez uwzględnienie jak największej liczby rodzajów i nurtów muzycznych.

Moc plenerowych koncertów

Tegoroczne obchody Święta Muzyki oficjalnie rozpocznie hejnał Torunia odegrany z Wieży Ratusza Staromiejskiego przez Olgę Potęgę o godz. 15:00. Niemniej już od godz. 9:00 w Domu Pomocy Społecznej na ul. Szosa Chełmińska 220 świętować będzie można z Wrzosy Band. Po hejnale natomiast muzykę słyszymy w kilkunastu różnych punktach. Od godz. 15:15 przy rzeźbie Osiołka na Rynku Staromiejskim zagrają MarYell, a następnie Kapela Non Grata, a po niej o 17:00 uczniowie SP nr 3 w Toruniu. Równie żywo i muzycznie będzie także na skrzyżowaniu Szerokiej i Mostowej. Od godz. 15:30 wystąpią zespoły MDK Fiku Miku, Psotki i Śmieszki, Piosenka Aktorska, Iskierki, Grupa wokalna ZPiT Młody Toruń. Następnie o 17:00 usłyszymy Rock and Moll, a o godz. 18:00 zespół Wielcy Kompozytorzy.

Interesująco zapowiadają się także koncerty na Placu przed Urzędem Miasta, gdzie od godz. 15:30 zagra Faux Pas, a następnie Retro Music Band. Nieopodal w Piernikowym Miasteczku na ul. Podmurnej 62 młodsi i starsi widzowie usłyszą koncert musicalowy i pop-operowy w wykonaniu Darii Wójcik i Remigiusza Kuźmińskiego, a następnie występy grup wokalnych z Domu Harcerza.

Święto Muzyki 2019
Pobierz afisz wydarzenia

Ulice Starego Miasta pełne będą muzycznych wrażeń. Przechodząc ulicą Szeroką ok. godz. 17.00 usłyszymy Towarzystwo Śpiewacze Lutnia, natomiast około godz. 18:00 Cave Collective.  Kierując się w stronę Łuku Cezara już od 16:00 posłuchać będzie można niezwykłych aranżacji utworów w wykonaniu Chóru Nauczycielskiego Con Anima. Niewiele później w tym samym miejscu wystąpi grupa n obrotów & agregandado, a następnie Capoeira Angola Zimba Toruń. Idąc natomiast w stronę skrzyżowania Szerokiej z ul. Katarzyny (przy Empiku), od 16:00 koncertować będzie Janusz Raptus, a następnie STREET ARTIST KRU & PUSTY.

Koncerty w lokalach i wieczorowe koncerty plenerowe

Święto Muzyki to także koncerty w toruńskich lokalach. Z pewnością warto będzie odwiedzić HRPP Pamela, gdzie od godziny 17:00 wystąpią Muzyczni Czarodzieje, a zaraz po nich zespół Bulwar. O godz. 18:00 w Kawiarni Lenkiewicz wizytę umili występ Szymona Mańskiego. Nieopodal w Fundacji „Korzenie Kultury” na ul. Podmurnej 25 od godz. 18:00 wystąpią kolejno Magda Lewicka i Sunday Worship. Od godz. 18:00 w Zakładzie Plastyki Intermedialnej (na ul. Mickiewicza 121) gratka także dla studentów – Disco Silent Party, a także występ Roberta Rychlickiego i wielu innych ciekawych artystów! Od godz. 18:00 warto będzie też udać się do „Końca Świata”, gdzie wystąpi Ruch Wolnej Myśli, następnie Progress, a na końcu zespół OX.

Święto Muzyki 2019 — program
Pobierz program i mapę wydarzenia

Wieczorem Święto Muzyki zwieńczą także koncerty plenerowe. Na Rynku Staromiejskim od strony budynku Poczty o 20:00 wystąpi kapela Stara Szkoła. O tej samej godzinie na Rynku Nowomiejskim usłyszymy zespół Smugy.

Muzyczne atrakcje i III Toruń Speedline Cup

W ramach tegorocznego Święta Muzyki nie zabraknie także innych, niecodziennych atrakcji. Od godz. 16:00 do godz. 20:00 w ENERDE muzyczne perełki znaleźć będzie można na Giełdzie Winylowej. Od godz. 18:00 w ramach Święta Muzyki, w Młodzieżowym Domu Kultury rozpocznie się koncert inauguracyjny w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Na Językach”, w ramach którego wystąpi duet znany z występów podczas Toruńskiej Majówki – duet Kwiatki.

Również o godzinie 18:00 rozpocznie się także III Toruń Speedline Cup. Z pewnością będzie to gratka dla wszystkich wielbicieli mocnych wrażeń. Na linach rozpiętych między Dworem Artusa, a Ratuszem Staromiejskim zmierzą się najszybsi linoskoczkowie świata. Nie zabraknie dużych emocji, a także atrakcji dla najmłodszych – takich jak nauki podstaw chodzenia na linie.

Pełen program wydarzenia, a także mapa wydarzenia dostępna pod adresem: http://swietomuzyki.pl/

***

Koordynatorami wydarzenia są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.


Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.


  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+