Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Premiera teledysku zwyciężczyń konkursu „Scena jest Wasza”

Piątek, 14 czerwca 2019 r.

13 maja w programie „Dobrze wiedzieć” na antenie TVP 3 Bydgoszcz miał swoją premierę teledysk do utworu „Pewne Miejsce” Julii i Laury Jeżewskich. Klip został zrealizowany jako nagroda w piątej edycji plebiscytu „Scena jest Wasza” organizowanego przez Toruńską Agendę Kulturalną. Do 30 czerwca można zgłosić się, lub swój zespół, do kolejnej odsłony konkursu. Warto więc podążyć śladami Julii i Laury Jeżewskich, które z klimatycznego pałacyku w Turznie, znalazły się w jednym z programów TVP 3 Bydgoszcz!


Siostry Jeżewskie wygrały piątą edycji konkursu „Scena jest Wasza”, zdobywając w plebiscycie organizowanym przez Toruńską Agendę Kulturalną blisko 1.000 głosów. Główną nagrodą cyklu była możliwość zrealizowania przez zwycięzców profesjonalnego teledysku do ich autorskiej piosenki. Julia i Laura Jeżewskie stworzyły teledysk do piosenki „Pewne Miejsce”, do której słowa i muzykę napisał Ariel Radomiński. Zobaczmy zwycięzki klip!


„Scena to Wasza” to realizowany przez Toruńską Agendę Kulturalną cykl mający na celu promowanie lokalnej sceny muzycznej. Akcja powstała z myślą o promowaniu młodych talentów z Torunia i okolic. Koncerty debiutantów i wykonawców, którzy dopiero rozpoczynają swoją muzyczną przygodę, odbywają się w ramach wakacyjnego pasma kulturalnych wydarzeń Sceny Letniej na barce przy Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu.

O tym, że nagranie teledysku w ramach projektu „Scena jest Wasza” może być przepustką do dalszej kariery, potwierdzają ubiegłe lata. Zwycięski klip pozwolił wyróżnionemu w 2014 roku duetowi Storytellers zagrać podczas święta słowackiego miasta Czadca. W kolejnych latach wśród wyróżnionych znaleźli się chociażby w 2015 r. hip-hopowy skład Krzysztof „Kozioł” Kozłowski i Kamil „Boro” Borowski tworzący W Imię Prawdy, w 2016 r. zespół Senter Peace, a w 2017 roku bardzo młoda i utalentowana Julia Trawicka, która zaśpiewała podczas II Archipelagu Zabawy.

Scena jest Wasza 2019

Wciąż trwają zapisy do tegorocznej edycji.Warto zgłosić się, zagrać na latem na plenerowej scenie dla toruńskiej publiczności i być może wygrać możliwość realizacji własnego teledysku! Do plebiscytu może zgłosić się każdy młody twórca, który chce promować własny dorobek artystyczny. Warunkiem występu jest posiadanie w dorobku co najmniej trzech autorskich utworów.

Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca.

Więcej informacji na stronie: https://www.tak.torun.pl/scena/

***

Organizatorami plebiscytu Scena jest Wasza są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
***

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+