Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Już jutro II Archipelag Zabawy! Gwiazdą festiwalu – Doknes

Czwartek, 6 czerwca 2019 r.

Lada chwila rozpoczynamy II Archipelag Zabawy – Toruński Festiwal dla dzieci! Już 7 i 8 czerwca moc niecodziennych atrakcji dla całej rodziny – w tym game room z Doknesemyoutuberem, gamerem i tegoroczną gwiazdą festiwalu. Jeżeli zatem nie są ci obce takie pojęcia jak block, crafting czy creeper, koniecznie powinieneś pojawić na Auli UMK. Wstęp wolny. Zatem – ahoj przygodo!

Archipelag Zabawy – Toruński Festiwal dla Dzieci to jedyny w kujawsko-pomorskim festiwal o takim charakterze, stworzony specjalnie dla najmłodszych i całych rodzin. Już 7 czerwca (w godz. 9:00–15:00) i 8 czerwca (w godz. 11:00–17:00) w Auli UMK młodsi i starsi odkrywcy będą mogłi eksplorować kilkanaście wysp archipelagu – stref tematycznych – w których znaleźć będzie można kilkadziesiąt atrakcji plastycznych, muzycznych, naukowych, a także spotkać inspirujących i znanych twórców!

Znany youtuber i Minecraft podczas festiwalu

Wśród wielu festiwalowych atrakcji nie zabraknie także nowych technologii i związanych z nią znanych postaci. Na Wyspie Gamingowej pojawi się game room, w którym najmłodsi spotkają gwiazdę tegorocznej edycji festiwalu, jednego z ciekawszych youtuberów gamingowych – Doknesa.

Doknes, mimo swojego młodego wieku to uznany wieloletni twórca, który ma za sobą setki materiałów. Jego filmy oglądają setki tysięcy widzów, a jego główny kanał w serwisie YouTube zbliża się do miliona subskrypcji. Na co dzień tworzy materiały dotyczące gry Minecraft, w którym przybliża tajniki gry, a także dzieli się pasją jaką jest gaming.

Jeśli natomiast nie wiesz, kim jest Doknes, warto przed Archipelagiem Zabawy nadrobić zaległości!

Od niedawna Doknes prowadzi także drugi kanał, na którym pojawiają się przede wszystkim vlogi. W tych filmach dzieli się kulisami swojej działalności.

Podczas festiwalu każdy będzie mógł z Doknesem porozmawiać, zagrać w Minecrafta, podzielić się wrażeniami z rozgrywki i, co najważniejsze, zrobić sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie!

Weź ze sobą mapkę Archipelagu

Podczas podróży w stronę Wyspy Gamingowej nie zabraknie także innych atrakcji! Warto więc dobrze przygotować się do wyprawy przez różne wyspy festiwalowe i zabrać ze sobą mapkę. Poniżej wersja elektroniczna Mapy Archipelagu.

Archipelag Zabawy 2019 — Mapa
Pobierz mapę festiwalową

Na archipelagu… także po angielsku

Ciekawą opcją podczas festiwalu będzie także możliwość oprowadzenia dzieci po festiwalu… w języku angielskim. Dzięki native speakerowi, nawet najmłodsi, którzy niezbyt dobrze mówią po polsku, świetnie odnajdą się na festiwalu! A może będzie to świetna okazja, żeby młodsze dzieci mogły podszlifować język angielski!

Niemniej bez względu na znajomość języka warto zabrać ze sobą dobry humor, dużo energii i całą rodzinę! Wstęp wolny na cały teren festiwalu!

Wszystko dzięki programowi „Culture Factory” realizowanemu przez Europejski Korpus Solidarności.

***

Project „Culture Factory” podczas 2. Archipelagu Zabawy

Także podczas 2. Archipelagu Zabawy w Toruniu realizowany jest projekt „Culture Factory”, w ramach programu Europejskiego Korpusu Solidarności Projekt Wolontariat. Podczas projektu w pracy Toruńskiej Agendy Kulturalnej uczestniczy wolontariuszka z programu, która zaangażowana jest we współtworzenie wydarzeń organizowanych przez TAK (takich jak Archipelag Zabawy, Festiwal Teatrów Ulicznych, Bella Skyway Festival, itd.).

Projekt otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Korpusu Solidarności.

***

Pełny program wydarzeń dostępny na stronie: http://archipelagzabawy.pl

Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie: https://tak.torun.pl

***

Organizatorami II Archipelagu Zabawy są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Edukacja Kulturalna.

 ***

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+