Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Wielkimi krokami zbliża się II Archipelag Zabawy czyli festiwal dla dzieci!

Czwartek, 16 maja 2019 r.

Moc atrakcji na różnorodnych wyspach tematycznych, spotkanie ze światem sportu, sztuki, nowymi technologiami, warsztaty muzyczne, spektakle czy spotkanie ze znanym youtuberem gamingowym – jedno z najciekawszych wydarzeń dla dzieci w Toruniu powraca! Tym razem, już 7 i 8 czerwca 2019 najmłodsi odkryją zupełnie nowy, II Archipelag Zabawy!

Początek czerwca upłynie dla najmłodszych pod znakiem odkrywania i zdobywania nieznanego lądu. Już 7 i 8 czerwca 2019 roku warto obrać kurs na Aulę UMK, gdzie pojawi się II Archipelag Zabawy Toruński Festiwal dla Dzieci. Zupełnie nowa przestrzeń festiwalowa wypełniona zostanie przeróżnymi atrakcjami i zabawami!

Archipelag Zabawy – Toruński Festiwal dla Dzieci to jedyny w kujawsko-pomorskim festiwal o takim charakterze, stworzony specjalnie dla najmłodszych. Przemyślany jest tak, aby po wejściu na teren Festiwalu, na wszystkich najmłodszych czekała moc niecodziennych stanowisk, warsztatów i gier, która nie tylko będą okazją do doskonałej zabawy, ale także możliwością rozwoju.

Także i w tym roku, na całym terenie wydarzenia pojawią się strefy tematyczne – wyspy archipelagu – które skrywać będą niecodzienne atrakcje dla najmłodszych. Nie zabraknie zabaw artystycznych, rozgrywek sportowych, naukowych warsztatów, a także punktów programu, które wzbudzą wiele emocji!

Dzieci to bardzo wymagająca grupa odbiorców, więc tym bardziej cieszy nas ich zaangażowanie! Dobrze było to widać podczas pierwszej edycji Archipelagu. Najmłodsi chętnie uczestniczyli w różnych warsztatach, spotkaniach ze sportowcami, niekiedy zostając z rodzicami na terenie festiwalu cały dzień! To znak, że taka formuła ma powodzenie i warto ją rozwijać  – opowiada Krystian Kubjaczyk, przedstawiciel zarządcy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Rok temu w programie znalazła się kolejka tyrolska, wyścigi minisamochodów, gry planszowe w gigantycznej skali, pełne humoru spektakle, warsztaty lalkowe, spotkania z przedstawicielami najważniejszych klubów sportowych w Toruniu i wiele innych. Warto przypomnieć sobie pierwszą edycję wydarzenia!

Co znajdzie się w programie tegorocznej edycji? Zdecydowanie nie zabraknie nowoczesnych technologii i eksperymentów! Jednym z ciekawszych punktów programów będzie game room, który animować będzie jeden z popularnych youtuberów gamingowych, autorem materiałów o Minecrafcie. Wśród wielu atrakcji, najmłodsi będą miały okazję stworzyć własne koszulki, spróbować sił w tradycyjnej azjatyckiej kaligrafii, poznać toruńskich sportowców, wziąć udział w wielu przyrodniczych eksperymentach czy w ramach warsztatów muzycznych zagrać na… bananach.

Pełny program wydarzeń dostępny już niedługo na stronie: http://archipelagzabawy.pl

Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie: https://tak.torun.pl

***

Project „Culture Factory” podczas 2. Archipelagu Zabawy

Także podczas 2. Archipelagu Zabawy w Toruniu realizowany jest projekt „Culture Factory”, w ramach programu Europejskiego Korpusu Solidarności Projekt Wolontariat. Podczas projektu w pracy Toruńskiej Agendy Kulturalnej uczestniczy wolontariuszka z programu, która zaangażowana jest we współtworzenie wydarzeń organizowanych przez TAK (takich jak Archipelag Zabawy, Festiwal Teatrów Ulicznych, Bella Skyway Festival, itd.).

Projekt otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Korpusu Solidarności.

***

Organizatorami II Archipelagu Zabawy są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Edukacja Kulturalna.
***

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+