Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Superbohaterowie są wśród nas! Kreatywne spotkania z artystami

Piątek, 29 marca 2019 r.

Chciałbyś napisać książkę? Marzy Ci się występ na teatralnych deskach? A może po prostu chciałbyś zostać superbohaterem? To możliwe – i to wcale nie żart, a jedynie propozycja nowego cyklu kreatywnych spotkań dla dzieci o nazwie „Superbohaterowie”. Już w kwietniu pierwsze z nich! W programie m.in. spotkanie z autorem kryminałów czy warsztaty taneczne. Na te ostatnie szczególnie zachęcamy do zapisów!

„Superbohaterowie” to nowy, bezpłatny cykl kreatywnych spotkań dla dzieci i młodzieży, podczas których znane osoby związane z filmem, literaturą, grafiką, fotografią czy tańcem wprowadzą młodszą publiczność w tajniki swojej pracy. Spotkania nie tylko zaciekawią najmłodszych odbiorców, ale i zainspirują do działania wśród uczniów szkół podstawowych i szkół średnich.

Pierwsze spotkania już w kwietniu. To doskonała okazja dla najmłodszych, aby porozmawiać ze znanymi artystami, a także zobaczyć świat sztuki i kultury od innej, często nieznanej strony. Warto sprawdzić, co przed nami! Przecież każdy z nas może być superbohaterem!

Marcel Woźniak – tropem kryminałów

4.04.2019 r., VII LO w Toruniu

Już 4 kwietnia (czwartek) 2019 roku w VII LO w Toruniu uczniowie poznają arkana pracy pisarza, dzięki spotkaniu z Marcelem Woźniakiem, autorem kryminałów, młodym twórcą i stypendystą Prezydenta Miasta Torunia i laureatem wielu nagród i wyróżnień. Jego powieści wyróżniają się oryginalnymi bohaterami, filmowością scen i charakterystycznym stylem, często chwalonym przez czytelników. W swoich dziełach odwołuje się do kultury współczesnej oraz historii (film, literatura, filozofia) oraz porusza ważne tematy społeczne. Podczas spotkań autor opowie o swoich inspiracjach, emocjach i sposobach tworzenia literackich światów.

Agnieszka Zaleśna – warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży

12.04.2019 (3 grupy zajęciowe), 27.04.2019 (2 grupy), 11.05.2019 (3 grupy), 25.05.2019 (2 grupy), Dom Muz, ul. Poznańska 52

O tym, że taniec nie musi być trudny, przekona nas Agnieszka Zaleśna – instruktorka tańca i nauczycielka, która poprowadzi warsztaty taneczne w Domu Muz na ul. Poznańskiej 52! Tancerka jest absolwentką studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Nauk Pedagogicznych UMK w Toruniu. Od kilkunastu lat popularyzuje edukację taneczną wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Współpracowała m. in. ze Studiem Tańca Fantom w Toruniu.

Zapisy

Ruszyły zapisy na zajęcia! Na każdą grupę przewidziana jest godzina kreatywnych zajęć. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny,  jednak wymagane są wcześniejsze zapisy. Ilość miejsc ograniczona. Na warsztaty do dwóch grup wiekowych 10+ oraz 15+, zapisywać się można w następujących terminach:

  • 12.04.2019 r. – 3 grupy: o godz. 16:00, godz. 17:00 i o godz. 18:00
  • 27.04.2019 r. – 2 grupy: o g. 10:00, o g. 11:00
  • 11.05.2019 r. – 3 grupy: godz. 10:00, godz. 11:00 i godz. 12:00
  • 25.05.2019 r. – 2 grupy: godz. 10:00 i godz. 11:00

Rodziców dzieci, które chcą wziąć udział w warsztatach prosimy o zapisy mailowe pod adresem: zapisy@tak.torun.pl. W treści e-maila prosimy podać imię i nazwisko dziecka, wiek, datę, grupę, a także telefon kontaktowy oraz e-mail kontaktowy.

Więcej informacji o cyklu na stronie: https://tak.torun.pl/superbohaterowie

***

Organizatorami warsztatów są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

***

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+